آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

آموزش طرز ساخت کیک سیب

25610 تغذیه , مطالب ویژه آسان طب » تغذیه » آموزش طرز ساخت کیک سیب همیار آسان طب

برای تهیه کیک سیب ابتدا فر را از ۲۰ دقیقه قبل با دمای ۱۷۰ سانتی گراد گرم کنید. زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. کره ای را که از قبل در دمای محیط نرم شده به همراه شکر با همزن بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود . اکنون وانیل را به مواد کیک سیب اضافه کنید .

کیک سیب

مواد لازم برای تهیه کیک سیب به شرح زیر است :

شیر ۳ قاشق سوپخوری

بکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری

وانیل ۲ قاشق چایخوری

دارچین ۲ قاشق چایخوری

آرد ۲۵۰ گرم یا یک و دو سوم پیمانه

کره ۱۵۰ گرم

شکر ۱۵۰ گرم

تخم مرغ ۳ عدد

سیب ۳ عدد

طرز تهیه کیک سیب

برای تهیه کیک سیب ابتدا فر رو از ۲۰ دقیقه قبل با دمای ۱۷۰ سانتی گراد گرم کنید. زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. کره ای را  که از قبل در دمای محیط نرم شده به همراه شکر با همزن بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود .

اکنون وانیل را به مواد کیک سیب  اضافه کنید . و حالا دانه دانه زرده های تخم مرغ رو اضافه کنید و هر بار هم بزنید.آرد و بکینگ پودر و دارچین رو ۳ تا ۴ بار الک کنید. حالا این ترکیب رو به مایه بالا اضافه کنید و سیر رو هم اضافه کنید تا یک خمیر نسبتا سفتی به دست بیاد!پره های همزن رو بشویید و توی یک کاسه تمیز سفیده های تخم مرع رو با همزن بزنید تا زمانی که حجم بگیرن و اگر ظرف رو وارونه کردید, از توی ظرف بیرون نریزه!

در این مرحله برای ساخت کیک سیب  سفیده رو کم کم به مایه بالا اضافه کنید و با لیسک دورانی و از یک جهت مخلوط کنید. به گزارش اسان طب  اگر دیدید که مخلوط کردن براتون سخته, میتونید برای چند دقیقه با همزن مواد رو مخلوط کنید. سیبها رو ۴ قاچ کنید و هسته های اونا رو خارج کنید و اونا رو نازک برش بدید.

خب اکنون در مراحل آخر ساخت کیک سیب هستیم . کف قالب گرد ۲۴ سانتی متری رو با کاغذ روغنی بپوشونید و چرب کنید. مایه کیک رو در قالب بریزید و روی اونو صاف کنید. از دور قالب شروع به چیدن سیبها کنید و لایه لایه سیب ها رو کنار هم بذارید تا به مرکز قالب برسید. وقتی همه سیبها رو در قالب چیدید, قالب رو در طبقه وسط فری که از قبل گرم کرده بودید, بذارید و برای ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت بپزید.برای اطمینان از پخت کیک, یک خلال دندان در مرکز کیک فرو کنید, اگر چیزی از مواد به اون نچسبید, کیک پخته است!کیک رو بعد از خنک شدن, برگردونید و سرو کنید.

‫‬نکات لازم برای تهیه کیک سیب

‬دور قالب رو چرب نکنید, چون پف کیک میخوابد.

‬اگر پره های همزن کثیف باشند , سفیده خوب فرم نمیگیرد و آب میندازد.

‬همیشه فر رو از ۲۰ دقیقه قبل گرم کنید.

‬همیشه آرد رو ۳ تا ۴ بار الک کنید تا سبک شود .

‬میتوانید پوست سیبها رو بگیرید.

سفیده تخم مرغ را هیچ وقت بیش از اندازه نزنید, چون خشک و آهاری می شود .


# # # # # # # # # #

نظرات

*

code