کد :25614 08 بهمن 1394 163 دسته : تغذیه , مطالب ویژه همیار آسان طب

کوکوی باقلا سبز یکی از کوکوهای خوشمزه و جزو غذاهای سبک است .در مرحله اول برای تهیه کوکوی باقلا سبز باقالی ها را بشویید و روی دستمال حوله ای قرار دهید تا کاملا خشک شوند. سپس آن را به همراه سیب زمینی، سیر و پیاز داخل غذاساز بریزید و خرد کنید.

کوکوی باقلا سبز

کوکوی باقلا سبز

کوکوی باقلا سبز یکی از کوکوهای خوشمزه و جزو غذاهای سبک است . باقلا سبز برای بدن فواید زیادی دارد  . شما میتوانید به عنوان یک غذای حاضری و خوشمزه کوکوی باقلا سبز را در منزل تهیه کنید . در زیر به آموزش تهیه ی کوکوی باقلا سبز پرداخته ایم :

مواد لازم برای تهیه کوکوی باقلا سبز

باقلا سبز ۳۰۰ گرم

مغز گردو ۳ عدد

گشنیز و شوید خرد شده ۵ قاشق غذاخوری

تخم مرغ ۳ عدد

قرص سبزیجات نصف عدد

زرشک به مقدار لازم

نمک و فلفل و ادویه و زردچوبه و روغن به میزان لازم

طرز تهیه  کوکوی باقلا سبز

1.  به گزارش اسان طب  در مرحله اول برای تهیه کوکوی باقلا سبز باقالی ها را بشویید و روی دستمال حوله ای قرار دهید تا کاملا خشک شوند. سپس آن را به همراه سیب زمینی، سیر و پیاز داخل غذاساز بریزید و خرد کنید.
2. در مرحله دوم برای کوکوی باقلا سبز مواد را داخل کاسه بریزید. شوید نمک، فلفل سیاه و زرچوبه و 2 عدد تخم مرغ را اضافه کنید و هم بزنید. در صورت نیاز یک عدد تخم مرغ دیگر نیز اضافه کنید.
3.  و در مرحله نهایی داخل تابه متوسط روغن بریزید و روی حرارت ملایم آن را گرم کنید. مواد را داخل روغن بریزید. شعله را کم کنید. در تابه را بگذارید تا پخته و طلایی شود.  سپس کوکو را برگردانید تا طرف دیگر کوکو نیز طلایی شود.

 

‬نکات

به مواد  کوکوی باقلا سبز میتوانید به سلیقه خودتان کمی گوشت چرخ کرده یا سیب زمینی آبپز بسته  اضافه کنید. چون قرص سبزیجات کمی نمک داره, در ریختن نمک احتیاط کنید.این میزان برای ۳ تا ۴ نفر کافی است .

برای کسب اطلاعات بیشتر خواص باقلا سبز را بخوانید :

باقلا را اگر با آب سرکه و آب بپزید و با پوست بخورید اسهال مزمن را درمان می‌کند.برای رفع گرفتگی صدا در باقلا را با روغن بادام و قند مخلوط کنید و بخورید.برای رفع کوفتگی و ورم پستان ، در باقلا را با آب جو مخلوط کرده و با سرکه و نعناع بپزید و ضمادی را که بدست می‌آید روی ورم و کوفتگی قرار دهید.دم کرده گل باقلا سنگ کلیه را دفع می‌کند و برای قولنجهای کلیوی مفید است.جوشانده باقلا اثر خوبی در رفع رماتیسم دارد.از جوشانده باقلا برای درمان نقرس استفاده کنید.جوشانده باقلا شکم روشهای مزمن را برطرف می‌کند.ضماد باقلا جوش و کورک را می‌رساند و چرک را خارج می‌کند.

نظرات