آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

آشنایی با طرز تهیه ی بریانی اصفهان

25622 10 بهمن 1394 تغذیه , متفرقه , مطالب ویژه آسان طب » تغذیه » آشنایی با طرز تهیه ی بریانی اصفهان همیار آسان طب

تهیه بریانی اصفهان چندان هم سخت نیست . برای تهیه بریانی اصفهان ابتدا گوشت را با کمک چاقویی تیز تکه تکه کنید.تکه های گوشت را به همراه ۲ عدد پیاز خرد شده و زردچوبه در مقداری آب بپزید.بعد از اینکه گوشت پخته شد به آن نمک اضافه کنید.

بریانی اصفهان

بریانی اصفهان یکی از غذاهای اصیل و خوشمزه شهر اصفهان است که طرفداران خاص خود را دارد . در این جا سعی میکنیم طرز تهیه بریانی اصفهان را در منزل به شما اموزش دهیم . امیدواریم از طبخ این غذای خوشمزه لذت ببرید.بریانی یکی از انواع غذاهای محلی و سنتی اصفهان است که بسیار خوشمزه و لذیذ است. گوشتی را که در طرز تهیه بریانی اصفهان استفاده می کنند گوشت سر دست و یا گردن کم چرب و جگر سفید گوسفند است. در ادامه مطلب مواد لازم و روش تهیه بریانی اصفهان را در اختیار شما قرار داده ایم.

بریانی اصفهان مواد لازم برای ۵ نفر

جگر سفید گوسفند : ۲۰۰ گرم

گوشت سر دست یا گردن گوسفند : نیم کیلو

پیاز : ۴ عدد متوسط

نمک و فلفل : به میزان لازم

زردچوبه : نصف قاشق مرباخوری

دارچین : به میزان لازم

زعفران آب کرده : به میزان لازم

نان محلی و یا لواش : به مقدار لازم

طرز تهیه بریانی اصفهان در منزل

تهیه بریانی اصفهان مراحل گوناگون و اصولی دارد که باید به شدت به انها توجه کرد . اما نگران نباشید . تهیه بریانی اصفهان چندان هم سخت نیست . برای تهیه  بریانی اصفهان ابتدا گوشت را با کمک چاقویی تیز تکه تکه کنید.تکه های گوشت را به همراه ۲ عدد پیاز خرد شده و زردچوبه در مقداری آب بپزید.بعد از اینکه گوشت پخته شد به آن نمک اضافه کنید. تکه های گوشت را از قابلمه بیرون بیاورید و آن ها را یه همراه ۲ عدد پیاز چرخ کنید.مقداری از آب گوشت را کنار بگذارید. در مرحله بعدی طرز تهیه بریانی فلفل و زعفران و دارچین را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید گوشت چرخ کرده را در قابلمه ای مناسب بریزید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و گوشت را مرتب هم بزنید تا ادویه های گوشت به خوبی جذب هم شوند. جگر سفید را هم در قابلمه دیگری بپزید و بعد از اینکه جگر پخته شد آن را سرخ کنید.

مرحله بعدی برای تهیه بریانی اصفهان اینست که شما باید تابه ای کوچک و یا کف گیر مخصوص بریانی را بر روی شعله گاز قرار دهید تا داغ شود سپس روغن را در درون تابه یا کف گیر بریزید به طوری که ته آن به خوبی چرب شود . به گزارش اسان طب ، بعد از اینکه روغن داغ شد مقداری از مایه بریانی را به صورت بیضی شکل و به اندازه همبرگر در کف تابه و یا کف گیر مخصوص بریانی پهن کنید تا مایه بریانی به خوبی بریان و طلایی رنگ شود.بعد از اینکه همه مواد مایه بریانی را سرخ کردید در روی تکه ای نان محلی و یا نان لواش مقداری از آب غلیظ گوشت را که کنار گذاشته بودید بریزید.

اکنون در این مرحله از مراحل تهیه  بریانی اصفهان مقداری دارچین در روی نان بپاشید و بریانی را بر روی نان قرار دهید و مقداری زعفران روی بریانی بپاشید و جگر سفید سرخ شده را در کنار بریانی قرار دهید.بعد از اینکه بریانی و جگر سفید را روی نان قرار دادید می توانید این غذای خوشمزه اصفهانی را با ریحان و نارنج و گردو و جعفری و پیاز و … تزیین کنید و در کنار اعضای خانواده خود به همراه دوغ این غذای محلی خوشمزه و لذیذ را میل کنید. می توانید بریانی را بر روی نان سنگک نیز قرار دهید.


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code