آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

آموزش طرز تهیه کوکوسیب زمینی

25627 08 بهمن 1394 تغذیه , متفرقه آسان طب » تغذیه » آموزش طرز تهیه کوکوسیب زمینی همیار آسان طب

کوکوسیب زمینی برای بدن فواید زیادی دارد و در سه وعده غذایی می توان از آن استفاده کرد. برای تهیه کوکوسیب زمینی باید در ابتدا سیب زمینی ها را در ظرفی ریخته روی اجاق گاز گذاشته تا بپزد. سپس سیب زمینی ها را پوست کنده و با گوشتکوب بکوبید و یا رنده کنید.

کوکوسیب زمینی

کوکوسیب زمینی یکی از انواع کوکو هست که طرفداران زیادی دارد و بسیار خوشمزه است . کوکوسیب زمینی برای بدن فواید زیادی دارد و در سه وعده غذایی می توان از آن استفاده کرد . در زیر به طرز تهیه کوکوسیب زمینی اشاره میکنیم :

مواد لازم برای کوکوسیب زمینی

سیب زمینی: 5 عدد

تخم مرغ: 4 عدد

زعفران دم کرده: به مقدار لازم

نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز: به مقدار لازم

روغن مایع: به مقدار لازم

طرز تهیه کوکوسیب زمینی

به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ، برای تهیه کوکوسیب زمینی باید در  ابتدا سیب زمینی ها را در ظرفی ریخته روی اجاق گاز گذاشته تا بپزد. سپس سیب زمینی ها را پوست کنده و با گوشتکوب بکوبید و یا رنده کنید. سپس در حالیکه هنوز گرم است زعفران نمک و فلفل و تخم مرغ را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شود. سپس روغن را در ماهیتابه بریزید، داغ که شد کف دستتون را کمی خیس کنید و از مواد به اندازه یک گردوی بزرگ بردارید، گلوله کنید و کف دست صاف کنید و به آرامی در ماهیتابه قراردهید.تمام کوکوها که کف ماهیتابه قرار گرفتند زیر حرارت را کم کنید و در ظرف را بگذارید. یک طرف آن که سرخ شد کوکوها را برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود. سپس در ظرف دلخواه بریزید و سرو کنید.

نکته
اگر می خواهید کوکوسیب زمینی به اصطلاح وا نرود، زمان اضافه کردن تخم مرغ، سیب زمینی ها داغ باشند. اگر سیب زمینی ها سرد بودند می توانید از ماکروویو استفاده کنید با قدرت 900 وات بسته به میزان سیب زمینی 60 تا 120 ثانیه زمان بدهید. تا سیب زمینی ها داغ شوند.از زردچوبه در کوکو استفاده نکنید زیرا مزه کوکو را تلخ می کند.اگر کوکو موقع سرخ شدن خرد شد، تخم مرغ به آن اضافه کنید. البته در اینصورت مزه تخم مرغ بر سیب زمینی غالب خواهد شد. اما باعث می شود که کوکو ها وا نروند.


# # # # # # # # # #

نظرات

*

code