کد :25779 10 بهمن 1394 301 دسته : خانواده , روانشناسی , سلامت همیار آسان طب

برای درمان خودارضایی تخم خرفه ، تخم خيار ، تخم كدو ، و تخم خردل را تهيه كنيد ( از هر كدام 100 گرم ) بعد از تميز نمودن آن ها را كوبيده مخلوط نماييد و روزي يك قاشق چاي خوري در يك استكان آبجوش دم كرده ، صبح و شب (هربار يك استكان ) ميل نمايد . شما ميتوانيد تا زمان بهبودي اين درمان را ادامه دهيد و نگران نباشيد كه اين دم نوش ها موجب ناتواني جنسي نخواهد شد .

درمان خودارضایی

درمان خودارضایی

با خود ارضایی چه کنیم ؟ درمان خودارضایی دغدغه ی بسیاری از افراد و مخصوصا جوانها هست . خودارضایی نوعی اعتیاد است که عوارض جسمی و روحی زیادی دارد . گاهی افراد به دلیل شهوت زیاد و ازدیاد میل جنسی متاسفانه به خود ارضایی مبتلا می شوند.

راهکارهایی برای مقابله و درمان خودارضایی

برای درمان خودارضایی و مقابله با ان پیشنهادات و راه حل های مختلفی وجود دارد . درست است که ترک خود ارضایی سخت است اما با اراده شدنی است . در زیر به برخی از راههای درمان خودارضایی و مقابله با ان اشاره میکنیم .

1- اجتناب از محرک ها :

اجتناب از محرک ها ، گاهی موثر در مهار و کنترل نیروی جنسی است ؛ زیرا غذاهای محرک موجب ترشح غدد جنسی شده ، افراد به بحران جنسی گرفتار می شوند .

2- کاهنده های نیروی جنسی :

استفاده از خوراکی ها و دم کرده هایی که شهوت زا نبوده و در عوض به نوعی آرام کننده و تسکین دهنده غریزه جنسی اند برای درمان خودارضایی و مقابله با ان مفید است .

– به گزارش اسان طب ، کم خوردن یکی از بهترین راه های مهار این بیماری یعنی استمناء است که موجب کاهش و کنترل شهوت خواهد شد .

– مصرف لیمو اعم از شیرین و ترش رام کننده شهوت است و برای درمان خودارضایی مفید است  ؛ سعی کنید از لیمو عمانی در غذاها و دم نوش های تان بیشتر استفاده کنید .

– شیر خشت از کاهش دهنده های نیرو جنسی است ؛ آن را با یک لیوان آب جوش دم کرده ، پس از صاف کردن بنوشید و این درمان را تا بهبودی تکرار کنید .

– مصرف گوشت های سرد مثل گوشت گاو ، بز، گوسفند ماده و مرغ را در اولویت غذایی خود قرار دهید زیرا اینها در مهار طغیان نیروی جنسی موثرند .

– میوه های ترش مثل آلبالو ، زرشک ، تمشک ، و تمر هندی نیز از کاهش دهندگان شهوت اند .

– عدسی در ضمن خون ساز بودن ، قوه باه را کنترل می کند ، برای رهایی از استمناء به استفاده از عدسی روی آورید .

– سنجد در ضمن فواید خوب در کم کردن نیروی شهوت بسیار موثر است ، به جای تنقلات مضر از این نعمت خدادادی بهره ببرید .

درمان خودارضایی با گیاهان دارویی

برای درمان خودارضایی تخم خرفه ، تخم خیار ، تخم کدو ، و تخم خردل را تهیه کنید ( از هر کدام 100 گرم ) بعد از تمیز نمودن آن ها را کوبیده مخلوط نمایید و روزی یک قاشق چای خوری در یک استکان آبجوش دم کرده ، صبح و شب (هربار یک استکان ) میل نماید . شما میتوانید تا زمان بهبودی این درمان را ادامه دهید و نگران نباشید که این دم نوش ها موجب ناتوانی جنسی نخواهد شد .

– عناب ، پنج انگشت و ریواس از کاهنده های قند خون اند ، موجب تقویت معده و روده ها شده از کاهش دهنده های شهوت به شمار می آیند .

– بعضی از عرفا در تسکین شهوت به یاری جوانان آمده اند و ارائه راه حل کرده اند .

حاج اقا فخر تهرانی که از عرفا بودند می فرمودند : کسانی که زن ندارند و شهوت بر آنها غلبه می کند باید هر روز مقداری سرکه بخورند تا قوای شهوانی آن ها کم شود و از آنجایی که ایشان تا آخر عمرشان مجرد بودند همواره بر خوردن سرکه ممارست داشتند .

منبع :

asanteb.com

نظرات

ali ؛ (1395/06/07)

سلام یه داروی ضد افسردگی به نام فلوکسیتین یا پروزاک هست که باعث کاهش میل جنسی میشه . مکانیزم اثر این دارو کاهش باز جذب سروتنین (هورمون شادی) در مغز است.

دکتر مهدی ملا ؛ (1395/07/30)

مصرف روزانه یک عدد کپسول روغن ماهی
(امگا 3) بعد از وعده نهار به درمان بیماریه خود ارضایی کمک میکند،در داروخانه ها دو نوع کپسول امگا 3 وجود دارد(گیاهی و حیوانی)که نوع حیوانی آن همان روغن ماهی است(Fish Oil)مصرف روغن ماهی به همراه کمی تحرک به تدریج بعد از یک ماه موجب تعادل در قوای جنسی زنان و مردان میشود
(توجه داشته باشید که مصرف کپسول روغن ماهی باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود و عواقب مصرف خودسرانه آن به عهده خود فرد میباشد)
بیماریه خود ارضایی هیچ ربطی به خوب و یا بد بودن افراد ندارد و نوعی بیماریه عدم تعادل در اندام تناسلی و کنترل کننده آن هست که با مصرف دارو درمان میشود