آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

شناخت برخی از عوارض داروی چاقی

25794 10 بهمن 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » شناخت برخی از عوارض داروی چاقی همیار آسان طب

عوارض داروی چاقی به مرور خودش را نشان می دهد . قرص هاي آنوركتيك تغييري در سوخت و ساز نمي دهند ، بلكه فقط اشتها را كاهش مي دهند . افرادي كه اين قرص ها را مصرف مي كنند ، مستعد خستگي و ضعف مفرط هستند . كاهش وزن موجب سلامتي نمي شود و این از عوارض داروی چاقی می باشد .

عوارض داروی چاقی

خطرات و  عوارض داروی چاقی یکی از دغدغه های افرادی است که میخواهند وزن خود را تغییر دهند . چرا که داروهای چاقی اکثرشان عوارض و خطرات مخصوص به خود را دارد . تا قوتي تبليغات جذاب درباره كاهش وزن با قرص و غيره وجود دارد ، چه كسي دلش مي خواهد وقت صرف ورزش كند يا از قوانين سخت رژيم براي كاهش وزن تبيعت كند ؟

اشنایی با برخی از عوارض داروی چاقی

جالب است بدانيد كه حتي پزشكان هم اين قرص ها را به متقاضيان كاهش وزن بدون زحمت توصيه مي كنند .تبليغ در مورد شربت هاي لاغري كه مواد مغذي اصلي را تامين مي كنند ، بيشتر براي تبليغ براي خود نوشيدني است تا خواص آن . و البته اين تبليغات افراد زيادي ، از جمله زنان را جذب مي كند .

استفاده از داروهاي مختلف براي كاهش وزن ، روش درستي نيست . عوارض داروی چاقی به مرور خودش را نشان می دهد . داروهاي كاهش دهنده وزن در سه گروه تقسيم بندي مي شوند :

1- قرص هاي رژيمي

2- قرص هاي هورموني

3- قرص هاي ديورتيك

اينها داروهاي متداولي هستند كه در سراسر دنيا با نسخه يا بدون نسخه در دسترس اند . اين داروها در قالب قرص هاي آنوركتيك يا كاهش دهنده اشتها ، ديورتيك و تيروكسين در دسترس هستند .

قرص هاي آنوركتيك تغييري در سوخت و ساز نمي دهند ، بلكه فقط اشتها را كاهش مي دهند . افرادي كه اين قرص ها را مصرف مي كنند ، مستعد خستگي و ضعف مفرط هستند . كاهش وزن موجب سلامتي نمي شود و این از عوارض داروی چاقی می باشد .

از آن جايي كه مواد مغذي كافي به افراد چاق نمي رسد ، اين افراد پيوسته احساس خستگي مي كنند. بنابراين اين داروها در مراحل اوليه باعث كاهش وزن مي شوند اما در ادامه ديگر وزن را كم نمي كنند . كمبود انرژي ناشي از سو تغذيه با كاهش وزن نسبت مستقيم دارد . اغلب ديده شده افرادي كه قرص هاي لاغري مصرف مي كنند ، پس از چند هفته مشكل قلبي پيدا مي كنند . آن ها قرص ها را با اطمينان از كاهش وزن مصرف مي كنند اما سلامت شان را از دست مي دهند و به بستر بيماري مي افتند و این از عوارض داروی چاقی است .  تازه پس از قطع مصرف اين قرص ها ، وزن شان از اول هم بيشتر مي شود .

نقش قرص هاي ضد بارداري در چاقي

استفاده از قرص هاي ضد بارداري از اوايل دهه شصت همه گير شد . اثر اين دارو بسيار كند است . حتي پس از ترك مصرف ، اثرات بطئي آن همچنان برجا مي ماند . وظيفه اين داروها مداخله در عملكرد طبيعي هورمون هاي جنسي است .  به گزارش اسان طب ، وقتي ترشحات هورموني مختل شود ، تاثير آن در سوخت و ساز چربي بدن احساس مي شود . برخي از قرص هاي ضد بارداري هورموني هستند .


# # # # # # #

نظرات

*

code