.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

روش کاهش وزن با روزه داری چگونه است ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » روش کاهش وزن با روزه داری چگونه است ؟

کاهش وزن با روزه یکی از روش های لاغری است . براي كاهش وزن ، علاوه بر استفاده از غذاهاي ساده ، روزه گرفتن به عنوان يك روش كاملا طبيعي بسيار مفيد است . علت چاقي هر چه كه باشد ، روزه گرفتن مطمئن ترين درمان است . روزه براي تمام بيماري ها از جمله چاقي مطمئن ترين است .

کاهش وزن با روزه

کاهش وزن با روزه یکی از روش های لاغری است . برای کاهش وزن ، علاوه بر استفاده از غذاهای ساده ، روزه گرفتن به عنوان یک روش کاملا طبیعی بسیار مفید است . علت چاقی هر چه که باشد ، روزه گرفتن مطمئن ترین درمان است . روزه برای تمام بیماری ها از جمله چاقی مطمئن ترین است .

روش کاهش وزن با روزه داری

سو تفاهمات زیادی در مورد روزه وجود دارد . عموم مردم تصورات اشتباهی از روزه در ذهن دارند ، برای درک بهتر خواص و تاثیرات روزه بیایید روی اثرات آن بر ارگانیزم انسان تعمق کنیم .

برای شروع باید بدانیم که بدن انسان حتی در شرایط نامطلوب برای ادامه حیات طراحی شد است . از جمله این شرایط نامطلوب قحطی و کمبود غذاست که بدن انسان قادر است خود را با آن منطبق کند .در طول جنگ جهانی دوم ، هنگام قحطی شدید ، بسیاری از مردم متوجه شدند که بیماری های مزمن شان درمان شده است ، علت آن این اس که فقط در چنین وضعیتی – یعنی در غیبت غذای روزمره – منابع انباشته شده غذا در بدن مورد مصرف قرار می گیرد .

تفاوت گرسنگی و روزه

به گزارش بخش دهان و دندان  سایت اسان طب ، قبل از هر چیز لازم است که تفاوت های میان روزه و گرسنگی را بدانیم ، زیرا اغلب روزه را با گرسنگی اشتباه می گیرند .اگر غذایی که می خوریم فقط شکم پرکن باشد و بدن را از مواد مغذی مورد نیاز محروم کند ، با وجود خوردن سه وعده غذا در روز باز هم گرسنه می مانیم . به این حالت گرسنگی مخفی می گویند .در بعضی ها روزه داری بیش از دو روز باعث کم خونی شدید می شود و سلامت شان سیر نزولی پیدا می کند .اختلالات دیگری نظیر پایین افتادن قند خون ، خستگی مفرط ، نقرس ، سردرد شدید و تهوع هم ممکن با کم خونی همراه باشد . چنین لاغر شدنی به معنای کاهش میزان چربی نیست ، بلکه به معنای تحلیل رفتن عضلات است .

همان طور که قبلا ذکر شد ، گرفتن روزه نباید خود سرانه و بدون مشورت با متخصص باشد . روزه به همراه مصرف مایعات خاص و مورد نیاز بدن ، مانع از عوارض جانبی و اختلال در سلامتی می شود .روزه داری به اندام ها استراحت می دهد تا عملکردشان بهبود یابد . روزه گرفتن بدن را احیا می کند و سلامت را به بدن باز می گرداند . این حالت شفا نام دارد . روزه داری ، روش تامین سلامت است .بنابراین مادامی که شخص مواد غذایی ذخیره شده را به اندام ها می رساند ، می تواند حتی یک ماه روزه بگیرد . پس دفعه بعد اگر کسی به شما گفت که روزه انسان را می کشد ، نترسید و نگران نشوید . بدن اغلب ما آن قدر ذخیره دارد که حتی یک ماه هم می توانیم روزه بگیریم .

آثار گرسنگی وقتی ظاهر می شود که مواد مغذی ذخیره شده همراه سموم بدن به صورت گاز و مواد جامد و مایع ، از طریق ریه ها ، مدفوع و ادرار خارج شود . دفع این مواد به وضوح از بوی بد دهان شخص روزه دار پیداست .بازدم و بوی مدفوع و ادرار شخص متعفن خواهد شد . ببینید که آثا و پیامدهای تجزیه شده در داخل بدن چگونه خواهد بود . گرسنگی به معنای قحطی زدگی ، تنها در اثر روزه داری های بسیار طولانی ظاهر می شود .

معرفی روش کاهش وزن با روزه داری

روزی را که می خواهید  برای کاهش وزن با روزه ، روزه بگیرید انتخاب کنید . برای کاهش وزن با روزه شما می توانید هفته ای یک روز ، یا هر ده روز یک بار روزه بگیرید . می توانید روزی را انتخاب کنید ، که تنها هستید و انرژی تان را صرف صحبت کردن و داد و فریاد زدن سر بچه ها و خدمتکاران نمی کنید که ممکن است از لحاظ جسمی شما را خسته کند .

کارهایی را انجام دهید که که شما را سرحال کند و سر حال آورد . باغبانی یا کارهای جزئی دیگر بکنید . صبح تان را با یک لیوان آب معدنی آغاز کنید .

در آن روز فقط آب معدنی با آب بنوشید . برای آن که حواس تان پرت خوردن نشود ، پیاده روی کنید . و به محل هایی بروید که هیچ خوراکی در آن جا نباشد . همچنین می توانید خود را سرگرم کارهایی کنید که در پایان روز تمام می شوند . اگر ذهن تان را مشغول کنید و فکرتان را از خوردن منحرف کنید ، متوجه روزه داری نخواهید کرد .

نحوه افطار برای روش کاهش وزن با روزه داری

پس از اتمام زمان روزه داری ( روش کاهش وزن با روزه ) و برای افطار تنها و فقط از سبزیجات و آب میوه استفاده کنید . سپس برای وعده بعدی از غذاهای نیمه مایع استفاده کنید . پس از آن باز می توانید از غذاهای جامد استفاده کنید . غذای جامد باید با میوه باشد و یا سبزیجات آب پز یا خام .

تقریبا در اکثر افراد ، خوردن بیشر از روزه موجب کاهش وزن می شود . آیا عجیب نیست ؟

ثابت شده است که بیشتر افراد، بدین ترتیب در کاهش وزن با روزه  موفق بوده اند . اما خوردن بدان معنا نیست که هرچیزی را می شود خورد ، بلکه فقط غذای توصیه شده را می توان خورد .

روش کاهش وزن با روزه داری

شما میتوانید در ماه رمضان لاغر شوید. باید افطاری سبک بخورید. شیرینی و بامیه زیاد نخوریدو ترجیحا اصلا نخورید. سحری هم که به اندازه یک وعده ناهار متوسط غذا بخوردی. مطمین باشید اگر زیاده روی نکنید کاهش وزن خواهید داشت.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

میان‌ وعده‌ کم کالری

8 میان‌ وعده‌ کم کالری و خوشمزه

نوشیدنی در تابستان

خوب‌ها و بدهای نوشیدنی در تابستان !

داشتن زندگی بهتر

چند راه حل برای زندگی بهتر

برنج قهوه ای بخورید و اندام متناسب داشته باشید

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code