.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

گینویید (چاقی نوع زنان)

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » گینویید (چاقی نوع زنان)

در اين نوع چاقي ( گينوييد ) ، اندام هاي تحتاني بيش ار حد فربه مي شوند . اين نوع چاقي در هر دوجنس مرد و زن متداول است ، اما زنان بيش تر دچار آن مي شوند . چاقي نوع گينوييد شبيه به گلابي است ، گوشت در ناحيه شكم ، ران ها ، كپل ها ، و پاها تجمع مي يابد . همچنين صورت و گردن تقريبا عادي است به نظر مي رسند .

گينوييد

در این نوع چاقی  ( گینویید  ) ، اندام های تحتانی بیش ار حد فربه می شوند . این نوع چاقی در هر دوجنس مرد و زن متداول است ، اما زنان بیش تر دچار آن می شوند . چاقی نوع گینویید شبیه به گلابی است ، گوشت در ناحیه شکم ، ران ها ، کپل ها ، و پاها تجمع می یابد . همچنین صورت و گردن تقریبا عادی است به نظر می رسند .

گینویید چیست ؟

در چنین افرادی ، ممکن است گونه ها حتی لاغر هم باشد ، هنگامی که این افراد پا به سن می گذارند ، همه هیکل شان خمیده می شود و ستون فقرات هرگز عمود و صاف نمی شود . علت این امر سنگینی کپل ها و ران ها ست . اندام های حیاتی چون کلیه ها ، رحم ، روده ها ، مثانه و روده ها تحت تاثیر قرار می گیرند و گاهی عملکرد این اندام ها ، تاثیر مستقیم بر قلب دارد .

در چاقی نوع گینویید که چربی در نواحی کپل ها و ران ها ذخیره می شود ، نه رژیم غذایی و نه تحرک جسمانی به کاهش وزن کمک نمی کند .

سلول های چربی این نواحی ، اسید های چربی را که در سلول های چربی نواحی دیگر به خصوص شکم یافت می شوند ، رها نمی کنند . بنابراین حتی دوچرخه سواری یا روش های دیگر کاهش وزن ، یا حتی رژیم غذایی کمک قابل توجهی نخواهد کرد . اما می توان از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کرد .

وقتی می گوییم  چاقی گینویید به هیچ نوع و طریقی کاهش پذیر نیست ، منظور این است که دیگر هر غذایی را می توان خورد و هیچ تفاوتی نمی کند . کالری های اضافی مصرف شده بر سلول های شکمی تاثیر می گذانرد . سپس اندازه شکم به طرز فاحشی افزایش می باید . درنتیجه خطر ابتلا به بیماری های شدید قلبی افزایش می یابد .

ترشح شیر ، نجات دهنده زنان در گینویید

در چاقی نوع گینویید اسید چرب موجود در سلول ها ، تنها مغلوب یک نوع فعالیت به نام « ترشح شیر» می شود . این نوع چاقی اغلب در زنان و پس از زایمان یافت می شود . زنان شهر نشین بر خلاف زنان روستایی ، به ندرت به نوزادشان شیر می دهند . اگر هم بدهند ، پس از چند ماه قطع می کنند . آنها بهای سنگینی را بایت از شیر گرفتن نوزادانشان می پردازند .

شیر مادر با ارزش است و برای سلامتی نوزاد بسیار ضروری است . این تاوان سنگین ، همان افتادن در دام چاقی به نام گینویید است .

گینویید یا چاقی زنان

اگر مادر جوانی بخواهد لاغر بماند ، بهتر است به نوزادش شیر دهد . اگر به هر دلیل از زمان شیر دهی اش گذشته بود ، باید از برنامه کاهش وزن به همراه ورزش فراوان و رژیم غذایی استفاده کند ، زیرا این اقدامات سرعت ازدیاد وزن در افراد گینویید را کاهش می دهد . فرد باید صبور باشد و سخت کار کند تا به هدفش ، یعنی کاهش وزن نائل شود و از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص چای سبز و هل

خواص چای سبز و هل برای سلامتی شما

پیشگیری از بیماری های قلبی

جلوگیری و پیشگیری از بیماری های قلبی (طبق تحقیقات و ازمایش دانشمندان)

سفیدک داخلی پیاز

سفیدک داخلی پیاز و نشانه ها

یک دنیا خاصیت درمانی در درخت کاج پنهان است

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code