کد :25810 09 بهمن 1394 75 دسته : اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت همیار آسان طب

در رژیم خام خواری سبزيجات خام تمامي نيازهاي ارگانيزم هاي مختلف بد را برآورده و عملكرد آنها را تنظيم مي كنند و صرفنظر از نوع بيماري فرد ، موجب بازگشت سلامتي وي مي شوند . كاهش وزن كار مشكلي است ، اما لاغر ماندن كار مشكل تري است . چنانچه رژيم غذايي معقولي رعايت نشود ، ورزش موجب كاهش وزن نخواهد شد .

رژیم خام خواری

رژیم خام خواری

نقش خام خواری در کاهش وزن ( رژیم خام خواری )  بسیار پر رنگ و قابل توجه است .  افراد شهرنشینی که بیماری های لاعلاج یا مزمن مبتلا هستند ، از انواع سالاد ، آب میوه و آب سبزیجات استفاده می کنند . اگر همراه مصرف غذاهای پخته رژیم خام خواری  هم داشته باشید ، در سلامت خواهید بود و برای همه کس هم مقدور است . خوب است هر از گاهی مدتی خام خواری کنید .

غذاهای کاملا سرخ شده و همین طور غذاهای منجمد ، وزن را پایین نمی آورند . همچنین مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده و پروتئین ها نیز توصیه نمی شود . باید کربوهیدرات ها و پروتئین های طبیعی را جایگزین کنید ، که البته هر دوی اینها در غذاهای طبیعی یافت می شود .

اطلاعاتی درباره رژیم خام خواری

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، مواد مورد نیز بدن را می توان تماما از غذاهای طبیعی کسب کرد . البته به شرطی که غذاها منجمد یا سرخ نشود و به طور کلی هیچ تغییری در آنها به وجود نیاید . بشر با کشف آتش و پختن غذا در آن ، روند حیات غذایی را آغاز کرد . ارزش غذایی هیچ ماده ای با پختن افزایش نمی یابد . بدون شک طعم غذاها با پختن لذیذتر می شود ، اما از طرف موجب بیماری خواهد شد . در نتیجه رژیم خام خواری  هم برای سلامت انسان ها و هم برای کاهش وزن بسیار مناسب است .

اندام های انسان دارای مخزن های انرژی طبیعی هستند . انواع خوراکی سبزیجات خام ، سرشار از مواد مغذی هستند و همان کیفیت غذاهی غذاهای پخته شده و حتی بهتر را دارند .

در رژیم خام خواری  سبزیجات خام تمامی نیازهای ارگانیزم های مختلف بد را برآورده و عملکرد آنها را تنظیم می کنند و صرفنظر از نوع بیماری فرد ، موجب بازگشت سلامتی وی می شوند . کاهش وزن کار مشکلی است ، اما لاغر ماندن کار مشکل تری است . چنانچه رژیم غذایی معقولی رعایت نشود ، ورزش موجب کاهش وزن نخواهد شد .

کار اصلی را عوامل کنترل کننده ی سوخت و ساز بدن انجام می دهند . برخی از این عوامل ناشناخته و تغییر ناپذیرند . تنها راه کاهش وزن ، انتخاب رژیم غذایی مناسب با نیازهای فرد مانند رژیم خام خواری است . رژیم های ضربتی از نظر پزشکی مورد قبول نیستند ، چون خطرناک و ناخوشایند هستند . ضمنا به محض ترک چنین رژیم هایی ، وزن فرد به سرعت به حالت اول بر می گردد .

کسی که عادت به خوردن غذاهای پخته و سنگین دارد ، چنانچه ناگهان عادتش را غییر دهد و فقط خام گیاهخواری کند ، میوه مصرف کند و لبنیات را به کلی کنار بگذارد با کمبود کلسیم ، ویتامین ب6 و ب 12 مواجه خواهد شد .

برای کاهش وزن باید از مصرف چربی موجود در شیر اجتناب کرد ، ولی این به معنای حذف کامل شیر از برنامه غذایی نیست . بلکه برای حل این مشکل می توان از شیر رقیق ( شیر خامه گرفته ) و فرآورده های لبنی نظیر کره و کشک استفاده کرد .

با حذف چربی شیر ، فقط ویتامین آ را حذف کرده ایم ، که برای جبران آن می توان از سبزیجات تازه استفاده کرد . موارد زیر باید به برنامه غذایی اضافه شود :

سبزیجات : سبزیجات بر دار ، گل کلم ، زیره سبز ، انقوره ، برگ پای مزغ ، ترب سفید و برگ کریاندر .

لبنیات : آب دوغ و پنیر محلی

منبع :

asanteb.com

نظرات