کد :25811 14 بهمن 1394 55 دسته : اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه همیار آسان طب

در سن بيست وسه چهار تا بيست پنج سالگي ساختار اسكلتي – عضلاني خوب رشد كرده است و تناسب جسم با سن در اوج قرار دارد. اندام هاي حياتي به منتهاي ظرفيت خود جهت انجام وظايفشان رسيده اند . پس طبق بررسی نکاتی درباره وزن ، هرگونه افزايش وزن بايد بر اساس ميانگين سن باشد .

نکاتی درباره وزن

نکاتی درباره وزن

نکاتی درباره وزن را برایتان گرداوری کرده ایم . تجمع بیش ار حد بافت های چربی ، محدود کردن فعالیت عضلات اسکلت استخوان ها ، منجر به چاقی می شود . همچنان که کودک ، رشد می کند و به سن بلوغ و بزرگسالی می رسد ، باید بین افزایش وزن و قد و نوع ساختار اسکلتی و استخوان بندی وی تناسب وجود داشته باشد . تا افزایش وزن او مشکل آفرین نشود .

در سن بیست وسه چهار تا بیست پنج سالگی ساختار اسکلتی – عضلانی خوب رشد کرده است و تناسب جسم با سن در اوج قرار دارد. اندام های حیاتی به منتهای ظرفیت خود جهت انجام وظایفشان رسیده اند . پس طبق بررسی نکاتی درباره وزن ، هرگونه افزایش وزن باید بر اساس میانگین سن باشد .

بررسی نکاتی درباره وزن

به گزارش اسان طب بسیار مهم است که افراد باریک اندام ، حتی اگر از لحاظ سن و قد یکی باشند ، نباید هم وزن افراد درشت اندام باشند ، زیرا افراد درشت اندام عضلات سنگینی دارند و ساختار بدنی شان عریض است . بعضی ها به وزن شان اضافه نمی شود ، بلکه فقط تپل می شوند .

این افراد ابتدا وزن شان کاملا عادی و نزدیک به وزن افراد پانزده تا بیست ساله است . اما اگر تغییر خاصی در فعالیتشان به وجود آید ، طوری که تحرکشان کم شود ، عضلات شان تحلیل می رود و چربی جایگزین آن می شود . پس از مدتی ، تحلیل عضلات کاهش می یابد ، اما چربی کمبود عضلات را جبران نمی کند . چربی خارج از عضله و زیر پوست رسوب می کند و موجب چاقی می شود .

افزایش وزن همراه با رشد به هیچ وجه مطلوب نیست . به بیان دیگر طبق بررسی نکاتی درباره وزن ، اضافه وزن بعد از سن بیست و پنج سالگی به صلاح نیست .

در سنین میانسالی توده های استخوانی رو به کاهش می گذارند و دیسک های میان مهره ها نازک می شود و در نتیجه قد کوتاه می شود . همچنین در این سن بافت های عضلانی کاهش می یابند و افزایش وزن نامناسب خواهد بود .

بعضی از افراد چاق تمام هیکل آنها از فرق سر تا نوک پا مثل یک بشکه هستند . راه رفتن آن ها هم مانند غلتیدن است تا راه رفتن .

بافت های چربی بدن آن ها مانع از حرکت تمام اندام های داخلی می شود و در نتیجه بر عملکرد این اندام ها تاثیر می گذارد .

طبق تعداد نکاتی درباره وزن ، افراد چاق باید از انضباط شدیدی در رژیم غذایی تبعیت کنند و بیشتر ورزش کنند . ورزش برای این که گروه ، به دلیل هیکل بزرگی جثه مشکل است . این افراد ابتدا باید چند کیلومتر در روز پیاده روی کنند . سپس با گذشت زمان بر سرعت گام های خود بیفزایند . آنها باید فعالیت های جسمانی را افزایش دهند و همواره فعال و کوشا باشند .

نظرات