آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

دندان درد کودکان : علل ، درمان ، پیشگیری

25983 13 بهمن 1394 اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » دندان درد کودکان : علل ، درمان ، پیشگیری همیار آسان طب

جهت درمان دندان درد کودکان تمامی دندانهای کودک را با نخ دندان تمیز کنید ، به طوری که هیچ باقیمانده غذایی لابلای دندانهای او نباشد. سپس دندانها را کاملا مسواک زده و از او بخواهید با آب نمک ولرم دهانشویه کند. معمولا تکرار دهانشویه حتی در مواردی که درد ناشی از پوسیدگی باشد کمک بزرگی به رفع آن میکند.

دندان درد کودکان

دندان درد کودکان  مشکل بسیار بزرگی است که هم انان و هم والدین انها را عذاب میدهد . دندان درد کودکان ، معمولا خوردن و آشامیدن و به خصوص خواب شبانه کودک را مختل میکند. علاوه بر آن پدر و مادر نیز نگران و به دنبال راه حلی برای نجات فرزند خود از این درد آزار دهنده هستند. ابتدا بهتر است علل دندان درد کودکان را بشناسیم و بعد به درمان  بپردازیم.

علل دندان درد در کودکان

علل دندان درد کودکان مختلف است . شما باید به محض دندان درد کودکان علل ان را جست و جو کنید . وقتی کودک شما از دندان درد شکایت دارد، قدم اول این است که خود، دهان کودکتان را معاینه کنید. البته با خونسردی و بدون نگرانی. چرا که اضطراب، کودک شما را نیز مضطرب میکند و اگر نیاز به مراجعه به دندانپزشک باشد همکاری او را به شدت تحت تاثیرقرار میدهد. بسیاری از موارد دندان درد در کودکان ناشی از گیر غذایی است. ممکن است درد ناشی از یک التهاب لوزه باشد و در واقع کودک گلودرد را با دندان درد کودکان   اشتباه گرفته است. بعضا التهاب لثه جنرالیزه در بچه ها ناشی از عدم رعایت بهداشت یا تبخالهای دهانی اولیه که با قرمزی و التهاب شدید لثه همراه است، کودک را بی تاب میکند. و اما بعضا پوسیدگی دندان ( شکستگی کنار دندان، تغییررنگ قهوه ای آن) عامل درد دندان کودک شماست. اگر هیچ کدام از موارد فوق نیست احتمالا کودک شما در حال در آوردن دندان جدید است که معمولا در سن ۶ سالگی و در پشت آخرین دندان شیری است و لثه روی آن تحت فشار است.

درمان دندان درد کودکان

درمان دندان درد در  کودکان راه حل های گوناگونی دارد که ما در زیر به برخی از انان اشاره میکنیم :

۱. جهت درمان دندان درد کودکان تمامی دندانهای کودک را با نخ دندان تمیز کنید ، به طوری که هیچ باقیمانده غذایی لابلای دندانهای او نباشد. سپس دندانها را کاملا مسواک زده و از او بخواهید با آب نمک ولرم دهانشویه کند. معمولا تکرار دهانشویه حتی در مواردی که درد ناشی از پوسیدگی باشد کمک بزرگی به رفع آن میکند.

۲. برای درمان دندان درد کودکان اگر پوسیدگی در دهان کودک مشاهده نمودید، راه حلهای مقطعی تا مراجعه به دندانپزشکتان شامل؛ تمیز کردن دهان کودک ، پرت کردن حواس او به بازی و چیزهای مورد علاقه اش و در صورت بی تابی استفاده از مسکن ها مثل شربت ایبوپروفن مطابق دستور پزشک کودک میباشد. اکیدا از آسپرین برای تسکین دندان درد در کودکان استفاده نکنید چرا که خطر ابتلا به سندرم ری (Ray syndrom) را بالا میبرد.

۳. راه حل دیگر برای درمان دندان درد کودکان کمپرس آب است . کمپرس آب گرم و در بعضی موارد آب سرد میتواند مسکن مقطعی خوبی برای دندان درد کودک باشد.

۴.به هیچ عنوان برای کودکان از مسکنهای موضعی مثل اسپری لیدوکایین، گل میخک، قطره دنتول و… استفاده نکنید.

پیشگیری از دندان درد کودکان

پیشگیری از دندان درد کودکان راه حل های گوناگونی دارد که ما در زیر به برخی از انان اشاره میکنیم :

۱. برای پیشگیری از دندان درد کودکان همزمان با رویش اولین دندان شیری در دهان کودک با دندانپزشک مشورت کنید.

۲.  به گزارش اسان طب برای پیشگیری از دندان درد کودکان  معاینات دوره ای دندانپزشکی کودک را جدی بگیرید. بگذارید کودکتان فرهنگ حفظ سلامتی خود را از همین سنین تجربه کند.

۳. جهت پیشگیری از دندان درد کودکان حداقل روزی یکبار خودتان برای کودکان زیر ۹سال مسواک بزنید.

۴. نخ دندان حتی برای دندانهای شیری معجزه میکند.

۵.استفاده از شیرینی جات و شکلاتها را در کودکان خود به حداقل برسانید.

۶.فلوراید تراپی دوره ای را برای کودکتان مد نظر داشته باشید.

۷.مصرف شیر و لبنیات را در برنامه غذایی کودکتان بگنجانید.


# # # # # # # # # #

نظرات

*

code