آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

درباره ترمیم زیبایی دندان چه میدانید ؟

25991 13 بهمن 1394 اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » درباره ترمیم زیبایی دندان چه میدانید ؟ همیار آسان طب

لامینیت یکی از روشهای ترمیم زیبایی دندان می باشد که طرفداران خاص خود را دارد . لامينت يک لايه نازک از چيني پخته شده است که مي توان آن را به ناخن مصنوعي تشبيه کرد که ‏روي دندان مي چسبد . مزيت اين روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتي از ميناي دندان ) و ‏رنگ شفاف و طبيعي آن است که با آن مي توان لبخندي فوق العاده جذاب را به فرد هديه کرد.

ترمیم زیبایی دندان

ترمیم زیبایی دندان دغدغه ی بسیاری از مراجعان به دندانپزشکی و دندان پزشک است . خیلی ها وقتی دندان پزشکی می روند نمی خواهند دندان هایشان را درمان کنند . بلکه میخواهند ان را زیبا کنند .امروزه تنها تفكر دندانپزشك ترميم و درمان دندان نيست. ترمیم زیبایی دندان ،  بعد ازترميم يك دندان پوسيده وگاهي دندانهاي سالم نكته اي بسيار مهم در دندانپزشكي محسوب ميشود. مواد همرنگ جديد( كامپوزيت ) امكان زيبا كردن دندانها را فراهم كرده است.كامپوزيت در بسياري موارد زيباتر از روكش است و تخريب بافت سالم دندان هم بسيار ناچيز و در حد صفر مي باشد. اين كامپوزيت هاي نسل جديد امكان زيبا كردن دندان هاي كج كه قبلا با ارتودنسي انجام ميشد رانيز بطور محدود ولي چشمگير مهيا كرده است . شفافيت ، رنگ ، انعكاس نور و بسياري موارد ديگر در اين كامپوزيت ها برای ترمیم زیبایی دندان خيره كننده است و در بسياري موارد بالاتر از حد انتظار بيمار وگاها دندانپزشك زيبايي را فراهم ميكند بطوريكه بسياري از بيماران از لفظ معجزه استفاده مي كنند.

اشنایی با برخی روشهای ترمیم زیبایی دندان

برای ترمیم زیبایی دندان روشهای مختلفی وجود دارد که هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند . دندانپزشکي مدرن راه هاي فراواني را پيش روي دندانپزشک شما مي گذارد که دندان هاي شما را به طبيعي ترين شکل ممکن ترميم ( ترمیم زیبایی دندان )کند. ترکيبي از تکنيک هاي پيشرفته مواد باند شونده (چسبنده) به سطح دندان و توليد مواد بسيار با دوام و با کيفيت همرنگ و شبيه به دندان کم کم باعث جايگزين شدن ترميم هاي کامپوزيتي (همرنگ) به جاي مواد نقره اي رنگ شده است.در اينجا تعدادي از اين مواد و روش هاي مدرن را با يکديگر مرور مي کنيم:

ترمیم زیبایی دندان با لامينيت يا پوشش هاي چيني زيبايي (Laminate):

لامینیت یکی از روشهای ترمیم زیبایی دندان می باشد که طرفداران خاص خود را دارد . لامينت يک لايه نازک از چيني پخته شده است که مي توان آن را به ناخن مصنوعي تشبيه کرد که ‏روي دندان مي چسبد . مزيت اين روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتي از ميناي دندان ) و ‏رنگ شفاف و طبيعي آن است که با آن مي توان لبخندي فوق العاده جذاب را به فرد هديه کرد.

از اين روش براي اصلاح اين موارد استفاده مي شود :

• شکل و رنگ دندان هاي جلو و درمان تغيير رنگ دندان ها

• ترميم شکستگي ها و بستن فضاي بين دندان ها

• تغيير موقعيت دندان ها و اصلاح ساير ناهنجاري هاي دندان هاي جلو

پس از تراش از دندان ها قالب گرفته مي شود و به لابراتوار ارسال مي گردد تا در جلسه بعد با امتحان کردن آنها در صورت مناسب بودن به سطح دندان چسبانيده شود. در اين روش زمان کمتري نسبت به روش هاي متداول صرف مي شود.

ترمیم زیبایی دندان با کامپوزيت ها (Composites):

به گزارش اسان طب روش دیگری برای ترمیم زیبایی دندان کامپوزیت است . کامپوزيت ها که به مواد ترميمي سفيد يا همرنگ دندان معروفند با چنان سرعتي پيشرفت کرده اند که درصورتي که توسط کمپاني معتبري ساخته شده باشند و با تکنيک حساس توصيه ‏شده توسط کارخانه بوسيله دندانپزشک با تجربه کار شوند مي توان با اطمينان به جاي ترميم هاي قديمي آمالگام (مواد نقره اي) از آنها استفاده کرد. تعداد زيادي از ترميم ها را چه در دندان هاي قدامي (جلويي) و چه در دندان هاي خلفي (عقبي) مي توان با اين مواد ترميم کرد. مزيت ترمیم زیبایی دندان با اين مواد تنها شکل و رنگ زيباي آنها نيست بلکه براي ترميم با اين مواد دندان کمتر تراش مي خورد و بافت آن بيشتر محفوظ مي ماند. به علاوه، اين مواد به دليل باند شدن (چسبيدن) به دندان ساختمان آن را نيز تقويت مي کنند.

ونير هاي کامپوزيتي (Composite veneers):

این نیز روشی دیگر برای ترمیم زیبایی دندان می باشد . در دندان هاي قدامي که شکل، رنگ، سايز و يا موقيت مناسبي ندارند و امکان ارتودنسي براي بيمار وجود ندارد و يا ارتودنسي به تنهايي براي بازگرداندن زيبايي کافي نيست مي توان از مواد همرنگ بهره گرفت. در صورتي که دندان ها پوسيدگي و يا ترميم بدرنگ و معيوب قديمي نداشته باشند به بي حسي نيازي نيست و دندان اصلأ تراش نمي خورد و سطح آن فقط براي چسبندگي بيشتر کمي زبر مي شود. سپس به کمک رنگ هاي مختلف مواد همرنگ شکل و رنگ دندان به طور دلخواه فرم داده مي شود. اين درمان به يک جلسه زمان نياز دارد و در صورت تمايل بيمار مي تواند در جلسه ديگر نياز هاي زيبايي خود را به ميزان بيشتري تامين نمايد.پس از درمان، بيمار بايد بعد از مصرف نوشيدني هاي رنگي مثل چاي، قهوه يا خوراکي هايي مثل پفک و مواد غذايي حاوي زعفران يا رب گوجه فرنگي يا موادي از اين قبيل دهان خود را شستشو دهد و از مسواک زبر استفاده ننمايد.دندان درد در بارداری ؛ علت و عوارض  را مطالعه کنید .


# # # # # # # # #

نظرات

*

code