http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نقش افکار در پیدایش خشم

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » نقش افکار در پیدایش خشم

نقش افکاردر پیدایش خشم مهم است . مثلا وقتی میگوییم "امروز از قرار معلوم قیامت است . من یکی هرگز نمی توانم به این همه کار برسم " (با گفتن این عبارت بی درنگ یاس و سر خوردگی به اوی روی می آورد و او با احساس آزردگی و تسلیم داخل صندلی اش ولو می شود .)

خشم

نقش افکار در پیدایش خشم بسیار پررنگ است . درواقع یکی از علل ایجاد خشم افکار خشم انگیز است . درعین حال که انتظارات غیر واقعگرایانه شخص خشم او را بر می انگیزد ، این جریان افکار یا گفتگوی درونی اش بود که به این واکنش او استمرار می بخشید و نحوه پاسخگویی نهایی او را جهت می داد . توجه کنید افکاری که در ساعت نخست روزی کاری به ذهن شخص خطور می کرد ، باقی روز او را شکل می دهد :

نقش افکاردر پیدایش خشم با ذکر مثال

نقش افکار در پیدایش خشم مهم است . مثلا وقتی میگوییم  “امروز از قرار معلوم قیامت است . من یکی هرگز نمی توانم به این همه کار برسم ” (با گفتن این عبارت بی درنگ یاس و سر خوردگی به اوی روی می آورد و او با احساس آزردگی و تسلیم داخل صندلی اش ولو می شود .)

“چرا این مردم این قدر بی ملاحظه اند که جواب یک نامه ی الکترونیکی را این همه طول می دهند ؟ این دیگر قابل بخشش نیست .” (عصبانیت آنی او به این دلیل که نامه ی الکترونیکی او را فورا پاسخ نداده اند ، به نخستین سردردش در آن روز منجر می شود . )

مثال دیگر برای بررسی نقش افکار در پیدایش خشم اینست که وقتی میگوییم “اگر خودم شخصا اقدام نکنم ، می شود آش شله قلم کار ” نتیجه اش این می شود : (در حالی که از شدت خشم و سنگینی بار مسئولیت به حد انفجار رسیده است ، منشی خود را به باد انتقاد می گیرد و کمی بعد از کار خود پشیمان می شود )

واضح است که تل مرسولات پستی ، فهرست تلفن های پاسخ نداده شده و صحبت های منشی هیچ یک به خودی خود باعث واکنش شخص نشده است . این زخدادها از خود قدرتی ندارند که هیجان یا عاطفه ای را در شخص برانگیزند . افکار جاناتان درباره ی این چیزها بود که اتش خشم او را شعله ور می کرد . به همین نحو ، آنچه در همین لحظه با خود می اندیشید . (به عنوان مثال ، “چه به جا !” یا ” واقعا کسالت آور است ” یا “کی حالش را دارد ؟” تعیین خواهد کرد که در حین مطالعه ی این سطور چه احساسی خواهید داشت : مشتاق ؟ کسل ؟ یا خواب آلوده ؟)

بنابراین برای تغییر دادن پاسخ خشم تان نسبت به یک عامل خشم برانگیز باید نحوه ی تفکر خود را درباره ی آن عامل تغییر دهید . نمی توانید با داشتن همان اندیشهه ای قبلی ، هیجان یا عاطفه ی متفاوتی ر اانتظار داشته باشید . اگر جاناتان می خواهد آرامش و تمرکز بیشتری را احساس کند ، باید دو چیز را به خاطر داشته باشد :

1- به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، افکار خشم انگیز در صورتی که به چالش گرفته شوند ، یا به طور ساده ، دیگر به آنها پرداخته نشود ، کمتر در دسترس خواهند بود .

2- تفکر ارام بخش با تمرین مکرر آموخته و تقویت می شود .

علت خشم

افکار ما در پیدایش خشم ما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را نگاه کنید و مثبت اندیشی داشته باشید. تا افکار منفی سراغتان نیایند و عصبانی نشوید.

سعی کنید در هنگام عصبانیت فقط سکوت کرده و درون خودتان به نکات مثبت فکر کنید. اما نه اینکه بدتر در سکوت به چیزهای منفی فکر کنید تا خشمتان دو برابر شود.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

آشنایی با عنصر کلسیم

آشنایی با علت دروغگویی در کودکان

لکه بینی قبل از پریود ; علل و درمان

جواب اینکه چی بخوریم تا لاغر شویم

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code