تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نقش افکاردر پیدایش خشم

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » نقش افکاردر پیدایش خشم

نقش افکاردر پیدایش خشم مهم است . مثلا وقتی میگوییم "امروز از قرار معلوم قیامت است . من یکی هرگز نمی توانم به این همه کار برسم " (با گفتن این عبارت بی درنگ یاس و سر خوردگی به اوی روی می آورد و او با احساس آزردگی و تسلیم داخل صندلی اش ولو می شود .)

نقش افکاردر پیدایش خشم

نقش افکاردر پیدایش خشم بسیار پررنگ است . درواقع یکی از علل ایجاد خشم افکار خشم انگیز است . درعین حال که انتظارات غیر واقعگرایانه شخص خشم او را بر می انگیزد ، این جریان افکار یا گفتگوی درونی اش بود که به این واکنش او استمرار می بخشید و نحوه پاسخگویی نهایی او را جهت می داد . توجه کنید افکاری که در ساعت نخست روزی کاری به ذهن شخص خطور می کرد ، باقی روز او را شکل می دهد :

نقش افکاردر پیدایش خشم با ذکر مثال

نقش افکاردر پیدایش خشم مهم است . مثلا وقتی میگوییم  “امروز از قرار معلوم قیامت است . من یکی هرگز نمی توانم به این همه کار برسم ” (با گفتن این عبارت بی درنگ یاس و سر خوردگی به اوی روی می آورد و او با احساس آزردگی و تسلیم داخل صندلی اش ولو می شود .)

“چرا این مردم این قدر بی ملاحظه اند که جواب یک نامه ی الکترونیکی را این همه طول می دهند ؟ این دیگر قابل بخشش نیست .” (عصبانیت آنی او به این دلیل که نامه ی الکترونیکی او را فورا پاسخ نداده اند ، به نخستین سردردش در آن روز منجر می شود . )

مثال دیگر برای بررسی نقش افکاردر پیدایش خشم اینست که وقتی میگوییم “اگر خودم شخصا اقدام نکنم ، می شود آش شله قلم کار ” نتیجه اش این می شود : (در حالی که از شدت خشم و سنگینی بار مسئولیت به حد انفجار رسیده است ، منشی خود را به باد انتقاد می گیرد و کمی بعد از کار خود پشیمان می شود )

واضح است که تل مرسولات پستی ، فهرست تلفن های پاسخ نداده شده و صحبت های منشی هیچ یک به خودی خود باعث واکنش شخص نشده است . این زخدادها از خود قدرتی ندارند که هیجان یا عاطفه ای را در شخص برانگیزند . افکار جاناتان درباره ی این چیزها بود که اتش خشم او را شعله ور می کرد . به همین نحو ، آنچه در همین لحظه با خود می اندیشید . (به عنوان مثال ، “چه به جا !” یا ” واقعا کسالت آور است ” یا “کی حالش را دارد ؟” تعیین خواهد کرد که در حین مطالعه ی این سطور چه احساسی خواهید داشت : مشتاق ؟ کسل ؟ یا خواب آلوده ؟)

بنابراین برای تغییر دادن پاسخ خشم تان نسبت به یک عامل خشم برانگیز باید نحوه ی تفکر خود را درباره ی آن عامل تغییر دهید . نمی توانید با داشتن همان اندیشهه ای قبلی ، هیجان یا عاطفه ی متفاوتی ر اانتظار داشته باشید . اگر جاناتان می خواهد آرامش و تمرکز بیشتری را احساس کند ، باید دو چیز را به خاطر داشته باشد :

1- به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، افکار خشم انگیز در صورتی که به چالش گرفته شوند ، یا به طور ساده ، دیگر به آنها پرداخته نشود ، کمتر در دسترس خواهند بود .

2- تفکر ارام بخش با تمرین مکرر آموخته و تقویت می شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

علت گریه کردن خانم ها و همدردی با آنها

فواید سفر کردن

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

بازی کودکان

دنیایه شیرینه بازی کودکان

بوی خوش

فواید بوی خوش چیست ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code