.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

سلامتی دهان و دندان و توصیه های ضروری

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سلامتی دهان و دندان و توصیه های ضروری

برای سلامتی دهان و دندان كودك ، از مسواك نرم استفاده كنيد ، چون بافت لثه كودك بسيار ظريف است و مسواك زبر به آن صدمه مي زند . ولي همين لثه هاي ظريف هنگام جويدن پايه ميز ، لبه ي تخت و گاز گرفتن از خواهر و برادر ، خيلي دقيق و محك عمل مي كنند .

سلامتی دهان و دندان

سلامتی دهان و دندان مساله مهمی در زندگی ماست که باید به ان توجه کنیم و نکات لازم درباره ان را با دقت انجام دهیم . برای اینکه دندان کمتر آسیب ببیند باید در فواصل منظم قبل از اینکه پلاک دندان بتواند به آن صدمه بزند ، آن را از روی دندان برداریم . در این مقاله نکاتی را درمورد سلامتی دهان و دندان برایتان بیان می کنیم .

نکاتی برای حفظ سلامتی دهان و دندان

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،برای سلامتی دهان و دندان  کودک ، از مسواک نرم استفاده کنید ، چون بافت لثه کودک بسیار ظریف است و مسواک زبر به آن صدمه می زند . ولی همین لثه های ظریف هنگام جویدن پایه میز ، لبه ی تخت و گاز گرفتن از خواهر و برادر ، خیلی دقیق و محک عمل می کنند . لثه های نوزادان به همان اندازه که ظریف هستند ، به اندازه آرواره های تمساح کار می کنند . دندان ها را مسواک بزنید نه اینکه بسایید . بچه ها از مسواک زدن آرام خوششان می آید .

برای سلامتی دهان و دندان  توصیه می کنم بچه ها بعد از صبحانه و قبل از خواب دندانهایشان را دقیقا مسواک بزنند و از میان دندان های موجود نخ دندان رد کنند . اگر ممکن باشد ، مسواک زدن بعد از ناهار هم خوب است ، چون خرده های غذا را از میان دندان ها پاک می کند .

در دو سالگی ، شاید کودک شما بخواهد کارهایش را خودش انجام دهد ، ولی اغلب بچه های جوان مهارت دستی کافی برای مسواک زدن و نخ کشیدن بین دندان ها را تا نه یا ده سالگی را به دست نمی آورند بچه ها دوست دارند کارهای بزرگتر ها را انجام دهند .

از سنین بسیار پایین می توانید کودک را آزاد بگذارید که خودش مسواک بزند . ولی پس از او و برای اطمینان از تمیز کردن کامل دندان ها و از بین بردن پلاک دندان ، خودتان کار را تمام کنید . به تدریج و هنگامی که کودک توانایی کافی به دست آورد ( معمولا بین شش تا ده سالگی ) می توانید کار را کامل بر عهده خودش قرار دهید .

اطلاعات دیگر درباره سلامتی دهان و دندان

بعضی از پدر و مادرها درباره لزوم استفاده از نخ دندان برای بچه ها سوال می کنند . دندان های کودک ، مخصوصا دندان های عقبی کاملا به هم چسبیده هستند . غذا و پلاک دندان در میان آنها گیر می کنند و هر چقدر هم دقیق مسواک بزنید ، از میان دندان ها بیرون نمی آیند . نخ دندان خرده های غذا و پلاک را بیرون می کشد و اینک می توان با مسواک آنها را پاک کرد و از بین برد .

توصیه می کنم به کودک جهت سلامتی دهان و دندان وی  استفاده از نخ دندان را بیاموزید . دندانپزشک می تواند شیوه ی صحیح این کار را به شما و فرزندتان بیاموزد . اگر همه کارها درست پیش بروند و کودک شما شخصا بتواند مسواک بزند و از نخ دندان استفاده کند ، به این کارها عادت کرده است .

دندانپزشک می تواند اهمیت استفاده از نخ دندان را به کودکتان یاد بدهد . همچنین پدر نیز می تواند با خواندن آواز یا گفتن قصه حواس کودک را پرت کرده و در مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به او کمک کند .

بسیاری از دندان ها شیار ها و فرورفتگی هایی در سطح عاج دارند که قطعات غذا و پلاک دادنی در آنها جای می گیرند .
لایه کشیدن روی دندان بخش مهم دیگری است که می توان این نواقص را به کمک مسواک یا نخ دندان از انها بیرون آورد . چه چیز باعث سلامت دندان می شود ؟

سلامتی دهان و دندان

اکثرا تصور میکنند برای سلامتی دهان و دندان فقط مسواک لازم است. ولی اینطور نیست و نکات دیگری هم وجود دارد که باید به انها توجه کرد. مثل نخ دندان کشیدن و نشکستن چیزی با دندان و …. .

منبع :

asanteb.com


# # # #

مطالب پیشنهادی

عوارض دیکلوفناک چیست یا دیکلوفناک سدیم

عوارض دیکلوفناک چیست یا دیکلوفناک سدیم Diclofenac

زنبوردرمانی زنبور درمانی

زنبور درمانی ، روشی سنتی برای درمان بیماری ها

خواص کرفس و آب کرفس چیست ؟

درمان لقی دندان

راه های درمان لقی دندان

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code