http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

انواع لاغری و دلایل آن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انواع لاغری و دلایل آن

یکی از انواع لاغری اینست که بعضي از بچه ها لاغر به دنيا مي آيند و خصوصيات جسماني والدين را به ارث مي برند . هرچند اين قانون نيست . اگر كودك اشتهاي خوبي داشته باشد و همچنين كاملا فعال و پرتحرك باشد ، با وجود پرخوري ، سالم و لاغر مي ماند .

انواع لاغری

انواع لاغری مختلف است و هر کدام دلایل خاص خود را دارد . وزن طبیعی کودک در هنگام تولد ، باید دست کم دو کیلو نیم باشد ، مگر آن که کودک زودتر از وقت طبیعی به دنیا آمده باشدکه در این صورت وزن نوزاد کم ترخواهد بود . وزن انسان از دوران کودکی تا سن سی تا سی پنج سالگی ممکن است کمی بالاتر از سطح مطلوب و دلخواه باشد . اینها همه باید متناسب با ساختار جسمانی و اسکلت شخص باشد . اگر فردی هنگام تولد وزن طبیعی داشته باشد و همراه با رشد و افزایش سن ، پیوسته وزنش افزایش یابد ، او سالم می ماند .

انواع لاغری را بشناسید

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، انواع لاغری حالتی است که در آن فرد سبک وزن است ، چه به طور ناگهانی وزن کم کند ، و چه به صورت تدریجی ، بیماری های تب داری مثل تیفوئید (حصبه) ، سرخک ، یا دیگر بیماری ها موجب کاهش وزن و لاغری در صاحب آن می شود . در چنین مواردی ، به محض کامل شدن درمان و رفع بیماری وزن شخص به شرایط عادی باز می گردد . یا اینکه با بازگشت به خوراک عادی و فعالیت طبیعی ، وزن به حالت اول برمی گردد .

در این بین دو گروه هستند که بسیار لاغر هستند ، آنهایی که خوب می خورند و لاغر می مانند، آنهایی که نمی توانند هر آنچه را که میخورند هضم کنند و بر اثر بیماری و نارسائی لاغر مانده اند .

گروه اول از  انواع لاغری :  خوب می خورند اما لاغر مانده اند

یکی از انواع لاغری اینست که بعضی از بچه ها لاغر به دنیا می آیند و خصوصیات جسمانی والدین را به ارث می برند . هرچند این قانون نیست . اگر کودک اشتهای خوبی داشته باشد و همچنین کاملا فعال و پرتحرک باشد ، با وجود پرخوری ، سالم و لاغر می ماند .

بعضی از بچه ها مرتب و پیوسته می خورند ، اما یک لحظه هم سر جای شان نمی شینند . آنها اغلب مشغول بازی های خارج از منزل هستند و همچنین دنبال دیگر بازی های پرتحرک و دویدنی هستند . این گروه از کودکان لاغر اما سالم می مانند بنابراین جای هیچگونه نگرانی برای این گروه نیست بسیار دیده شده که دختران و پسران با وجود قد کشیدن ، سه چهار سال وزن شان ثابت بوده است .

گروم دوم از انواع لاغری

در گروه دیگری از انواع لاغری ، گاهی اوقات در اطفال کمبود های شدیدی مثل کمبود ویتامین د و مجموعه ویتامین های ب وجود دارد . آنها گاهی اوقات به دلیل برخی بیماری های پیش رونده ی جسمی روانی ، دائما بستری می شوند و مدام وزن کم می کنند و هیچ داروی تقویتی یا غذایی، لاغری و رنجوری می شود .

بعضی ها بر اثر ابتلا به بیماری های مزمن یا پیش رونده ، علی رغم داشتن استراحت کافی و تغذیه مناسب ، لاغر می شوند . در بزرگسالان ، انگل های خاصی مثل کرم قلابدار فرد را دچار کم خونی شدید و لاغری می کند . در چنین شرایطی ، بدون دفع کرم ها هر تلاشی برای افزایش وزن بیهوده خواهد بود .

در مورد کودکان انگل دار هم وضع به همین صورت است ، تغییر رژیم غذایی به روش های طبیعی موجب درمان کامل و بهبود شرایط عمومی بیمار می شود .

انواع لاغری

انواع لاغری موضوع این بخش از اسان طب بود. لاغری غیر علمی و خودسرانه ممکن است سلامتی شما را برهم زند. لاغری باید اهسته  و پیوسته باشد. همچنین لاغری هایی که بخاطر بی اشتهایی است به سلامتی لطمه می زند.

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

میوه زغال اخته برای ورم روده مفید است

اطلاعاتی درباره پروتیئن سویا

آبله مرغان در کودکان

نشانه های آبله مرغان در کودکان

شوره سر

اطلاعاتی درمورد درمان گیاهی شوره سر

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , خانواده , سلامت

نظرات شما

*

code