.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

انواع لاغری و دلایل آن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انواع لاغری و دلایل آن

یکی از انواع لاغری اینست که بعضي از بچه ها لاغر به دنيا مي آيند و خصوصيات جسماني والدين را به ارث مي برند . هرچند اين قانون نيست . اگر كودك اشتهاي خوبي داشته باشد و همچنين كاملا فعال و پرتحرك باشد ، با وجود پرخوري ، سالم و لاغر مي ماند .

انواع لاغری

انواع لاغری مختلف است و هر کدام دلایل خاص خود را دارد . وزن طبیعی کودک در هنگام تولد ، باید دست کم دو کیلو نیم باشد ، مگر آن که کودک زودتر از وقت طبیعی به دنیا آمده باشدکه در این صورت وزن نوزاد کم ترخواهد بود . وزن انسان از دوران کودکی تا سن سی تا سی پنج سالگی ممکن است کمی بالاتر از سطح مطلوب و دلخواه باشد . اینها همه باید متناسب با ساختار جسمانی و اسکلت شخص باشد . اگر فردی هنگام تولد وزن طبیعی داشته باشد و همراه با رشد و افزایش سن ، پیوسته وزنش افزایش یابد ، او سالم می ماند .

انواع لاغری را بشناسید

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، انواع لاغری حالتی است که در آن فرد سبک وزن است ، چه به طور ناگهانی وزن کم کند ، و چه به صورت تدریجی ، بیماری های تب داری مثل تیفوئید (حصبه) ، سرخک ، یا دیگر بیماری ها موجب کاهش وزن و لاغری در صاحب آن می شود . در چنین مواردی ، به محض کامل شدن درمان و رفع بیماری وزن شخص به شرایط عادی باز می گردد . یا اینکه با بازگشت به خوراک عادی و فعالیت طبیعی ، وزن به حالت اول برمی گردد .

در این بین دو گروه هستند که بسیار لاغر هستند ، آنهایی که خوب می خورند و لاغر می مانند، آنهایی که نمی توانند هر آنچه را که میخورند هضم کنند و بر اثر بیماری و نارسائی لاغر مانده اند .

گروه اول از  انواع لاغری :  خوب می خورند اما لاغر مانده اند

یکی از انواع لاغری اینست که بعضی از بچه ها لاغر به دنیا می آیند و خصوصیات جسمانی والدین را به ارث می برند . هرچند این قانون نیست . اگر کودک اشتهای خوبی داشته باشد و همچنین کاملا فعال و پرتحرک باشد ، با وجود پرخوری ، سالم و لاغر می ماند .

بعضی از بچه ها مرتب و پیوسته می خورند ، اما یک لحظه هم سر جای شان نمی شینند . آنها اغلب مشغول بازی های خارج از منزل هستند و همچنین دنبال دیگر بازی های پرتحرک و دویدنی هستند . این گروه از کودکان لاغر اما سالم می مانند بنابراین جای هیچگونه نگرانی برای این گروه نیست بسیار دیده شده که دختران و پسران با وجود قد کشیدن ، سه چهار سال وزن شان ثابت بوده است .

گروم دوم از انواع لاغری

در گروه دیگری از انواع لاغری ، گاهی اوقات در اطفال کمبود های شدیدی مثل کمبود ویتامین د و مجموعه ویتامین های ب وجود دارد . آنها گاهی اوقات به دلیل برخی بیماری های پیش رونده ی جسمی روانی ، دائما بستری می شوند و مدام وزن کم می کنند و هیچ داروی تقویتی یا غذایی، لاغری و رنجوری می شود .

بعضی ها بر اثر ابتلا به بیماری های مزمن یا پیش رونده ، علی رغم داشتن استراحت کافی و تغذیه مناسب ، لاغر می شوند . در بزرگسالان ، انگل های خاصی مثل کرم قلابدار فرد را دچار کم خونی شدید و لاغری می کند . در چنین شرایطی ، بدون دفع کرم ها هر تلاشی برای افزایش وزن بیهوده خواهد بود .

در مورد کودکان انگل دار هم وضع به همین صورت است ، تغییر رژیم غذایی به روش های طبیعی موجب درمان کامل و بهبود شرایط عمومی بیمار می شود .

انواع لاغری

انواع لاغری موضوع این بخش از اسان طب بود. لاغری غیر علمی و خودسرانه ممکن است سلامتی شما را برهم زند. لاغری باید اهسته  و پیوسته باشد. همچنین لاغری هایی که بخاطر بی اشتهایی است به سلامتی لطمه می زند.

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

خارخسک و خواص خارخسک

خارخسک و خواص خارخسک چیست ؟

علائم دندان درآوردن نوزاد

علائم دندان درآوردن نوزاد و کاهش درد

خواصی که لیمو عمانی دارد و شما نمیدانید

زیاد عرق کردن

حالات و دلایل زیاد عرق کردن و درمان

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , خانواده , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com