آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

انواع لاغری و دلایل آن

26408 24 بهمن 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , خانواده , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » انواع لاغری و دلایل آن همیار آسان طب

یکی از انواع لاغری اینست که بعضي از بچه ها لاغر به دنيا مي آيند و خصوصيات جسماني والدين را به ارث مي برند . هرچند اين قانون نيست . اگر كودك اشتهاي خوبي داشته باشد و همچنين كاملا فعال و پرتحرك باشد ، با وجود پرخوري ، سالم و لاغر مي ماند .

انواع لاغری

انواع لاغری مختلف است و هر کدام دلایل خاص خود را دارد . وزن طبیعی کودک در هنگام تولد ، باید دست کم دو کیلو نیم باشد ، مگر آن که کودک زودتر از وقت طبیعی به دنیا آمده باشدکه در این صورت وزن نوزاد کم ترخواهد بود . وزن انسان از دوران کودکی تا سن سی تا سی پنج سالگی ممکن است کمی بالاتر از سطح مطلوب و دلخواه باشد . اینها همه باید متناسب با ساختار جسمانی و اسکلت شخص باشد . اگر فردی هنگام تولد وزن طبیعی داشته باشد و همراه با رشد و افزایش سن ، پیوسته وزنش افزایش یابد ، او سالم می ماند .

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، انواع لاغری حالتی است که در آن فرد سبک وزن است ، چه به طور ناگهانی وزن کم کند ، و چه به صورت تدریجی ، بیماری های تب داری مثل تیفوئید (حصبه) ، سرخک ، یا دیگر بیماری ها موجب کاهش وزن و لاغری در صاحب آن می شود . در چنین مواردی ، به محض کامل شدن درمان و رفع بیماری وزن شخص به شرایط عادی باز می گردد . یا اینکه با بازگشت به خوراک عادی و فعالیت طبیعی ، وزن به حالت اول برمی گردد .

در این بین دو گروه هستند که بسیار لاغر هستند ، آنهایی که خوب می خورند و لاغر می مانند، آنهایی که نمی توانند هر آنچه را که میخورند هضم کنند و بر اثر بیماری و نارسائی لاغر مانده اند .

گروه اول از  انواع لاغری :  خوب می خورند اما لاغر مانده اند

یکی از انواع لاغری اینست که بعضی از بچه ها لاغر به دنیا می آیند و خصوصیات جسمانی والدین را به ارث می برند . هرچند این قانون نیست . اگر کودک اشتهای خوبی داشته باشد و همچنین کاملا فعال و پرتحرک باشد ، با وجود پرخوری ، سالم و لاغر می ماند .

بعضی از بچه ها مرتب و پیوسته می خورند ، اما یک لحظه هم سر جای شان نمی شینند . آنها اغلب مشغول بازی های خارج از منزل هستند و همچنین دنبال دیگر بازی های پرتحرک و دویدنی هستند . این گروه از کودکان لاغر اما سالم می مانند بنابراین جای هیچگونه نگرانی برای این گروه نیست بسیار دیده شده که دختران و پسران با وجود قد کشیدن ، سه چهار سال وزن شان ثابت بوده است .

گروم دوم از انواع لاغری

در گروه دیگری از انواع لاغری ، گاهی اوقات در اطفال کمبود های شدیدی مثل کمبود ویتامین د و مجموعه ویتامین های ب وجود دارد . آنها گاهی اوقات به دلیل برخی بیماری های پیش رونده ی جسمی روانی ، دائما بستری می شوند و مدام وزن کم می کنند و هیچ داروی تقویتی یا غذایی، لاغری و رنجوری می شود .

بعضی ها بر اثر ابتلا به بیماری های مزمن یا پیش رونده ، علی رغم داشتن استراحت کافی و تغذیه مناسب ، لاغر می شوند . در بزرگسالان ، انگل های خاصی مثل کرم قلابدار فرد را دچار کم خونی شدید و لاغری می کند . در چنین شرایطی ، بدون دفع کرم ها هر تلاشی برای افزایش وزن بیهوده خواهد بود .

در مورد کودکان انگل دار هم وضع به همین صورت است ، تغییر رژیم غذایی به روش های طبیعی موجب درمان کامل و بهبود شرایط عمومی بیمار می شود .چاق شدن سریع با قرص گیاهی Brewers Yeast

منبع :

asanteb.com


# # # # #

نظرات

*

code