کد :26409 24 بهمن 1394 62 دسته : خانواده , سبک زندگی , سلامت , موفقیت همیار آسان طب

اگر كودكتان را بر اساس يك برنامه منظم و يا خواسته او تغذيه كنيد ، خيلي زود دستتان مي آيد كه او در چه ساعاتي از روز دلش مي خواهد شير بخورد و چه ساعاتي مي خواهد زودتر بيدار شود . اين موضوع به شما كمك مي كند كه بفهميد آيا گريه اش به خاطر گرسنگي است يا نه ، مثلا اگر كودك شما در آخرين وعده ، فقط نيمي از شير هميشگي را خورده و يك ساعت بعد شروع به گريه مي كند ، دليلش گرسنگي است .

شناخت گریه های نوزاد

شناخت گریه های نوزاد

شناخت گریه های نوزاد در اوایل زندگی برای مادران مهم است . پاسخ دادن به بسیاری از این سوالات ، ساده است ، ولی خیلی از گریه ها و نق نق ها را نمی شود راحت توضیح داد . در واقع بچه ها ( مخصوصا بچه های اول ) بعد از چند هفته در اوقات خاصی نق می زندد و گریه می کنند و انسان نمی تواند هیچ توضیحی هم برای این گریه ها پیدا کند . هنگامی که گریه در ساعت خاصی از بعد از ظهر یا شب دائما تکرار می شود ، آن را کولیک یا آزاردهنده دوره ای می نامیم . گریه ممکن است در اثر نفخ شکم باشد . اگر کودک در ساعات همیشگی روز یا شب سر رو صدا راه می اندازد ، شکم باشد . می توانیم آه بکشیم و بگوییم که او در این سن یک کودک بد خلق است .

اشنایی با مراحل شناخت گریه های نوزاد

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،یکی از اولین کارهایی که باید بکنید این است که بفهمید معنی گریه کودک شما چیست ( شناخت گریه های نوزاد ) . برای مثال متوجه می شوید هنگامی که کودک « خیلی گرسنه » است ، صداش بلند تر و مدت گریه اش طولانی تر از وقتی است که کمی احساس گرسنگی می کند حتی گاهی اوقات معنی گریه بچه این است که می خواهد بگوید همین الان بیا .

شناخت گریه های نوزاد برای گرسنگی چگونه است ؟ اگر کودکتان را بر اساس یک برنامه منظم و یا خواسته او تغذیه کنید ، خیلی زود دستتان می آید که او در چه ساعاتی از روز دلش می خواهد شیر بخورد و چه ساعاتی می خواهد زودتر بیدار شود . این موضوع به شما کمک می کند که بفهمید آیا گریه اش به خاطر گرسنگی است یا نه ، مثلا اگر کودک شما در آخرین وعده ، فقط نیمی از شیر همیشگی را خورده و یک ساعت بعد شروع به گریه می کند ، دلیلش گرسنگی است . البته در سایر اوقات ، ممکن است کودکی به اندازه همیشه شیر نخورده با کمال اسودگی تا وعده شیر بعدی خود بخوابد .

اگر کودک شما در هر وعده ، به اندازه کافی شیر می خورد و کمتر از دو ساعت بعد بیدار می شود ، احتمال این که گرسنه باشد خیلی کم است ، ولی اگر دو ساعت و نیم یا سه ساعت بعد شروع به گریه کند احتمال گرسنه بودنش زیاد است .

آیا احتمال دارد که او شیر بیشتری بخواهد یا ذخیره شیر مادر کاهش پیدا کرده باشد ؟

کودک بطور ناگهانی میزان شیر مصرفی خود را بالا نمی برد . او چند روزی از پستان مادر بیشتر شیر می خورد یا پس از آن که آخرین قطره شیرش را خورد به اطراف خود نگاه می کند و دنبال شیر بیشتری می گردد . او کمی زودتر از موقعی که نوبت شیر خوردن است از خواب پا می شود و گریه می کند.

اگر کودک برای پانزده دقیقه یا بیشتر به شدت گریه کرده و بیش از دو ساعت از آخرین وعده شیر او گذشته و یا در وعده قبلی ، شیر کمی خورده و کمتر از دو ساعت بعد بیدار شده دوباره به او شیر بدهید . اگر این کار باعث شد احساس رضایت کند و دوباره بخوابد شما جوابتان را گرفتید . اگر یک وعده شیر کامل خورده ولی در فاصله کمتر از دو ساعت شروع به گریه می کند احتمال این که گریه گرسنگی باشد خیلی کم است .

آیا کودک بیمار است ؟ در مورد نحوه شناخت گریه های نوزاد باید گفت گاهی اوقات بچه ها گریه می کنند چون حالشان خوب نیست . بچه ای که دارد مریض می شود در ابتدا بسیار احساس ناراحتی می کند و فقط پس از آن است که آشکارا بیمار می شود . معمولا غیر از گریه علایم دیگری هم وجود دارد . اگر کودکتان گریه می کند و یکی از علائم بیماری (آبریزش بینی ، سرفه یا مدفوع شل ) را دارد و ظاهرا و متفاوت به نظر می رسد و یا رنگ چهره اش و رفتارش فرق کرده است درجه حرارت بدنش را ببیند و با پزشک مشورت کنید .

منبع :

asanteb.com

نظرات