آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

26410 24 بهمن 1394 اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » عوارض ضرب و جرح بر دندان ها همیار آسان طب

در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد .

عوارض ضرب و جرح

عوارض ضرب و جرح مختلف است . در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد . دندانپزشكان نسبت به آسيب ديدگي دندان هاي شيري هم به اندازه ي دندان هاي دائمي در عوارض ضرب و جرح حساسيت به خرج مي دهند ، هرچند دندان دائمي آسيب ديده براي تمام عمر نتايج آزار دهنده اي را به بار مي آورد . هميشه بعد از ايراد ضرب و جرح ، بايد دندان هاي كودك را به دندان پزشك نشان دهيم .

بررسی  عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

عوارض ضرب و جرح بر کل بدن تاثیر دارد . اما در اثر ضرب و جرح ممکن است دندان ها اسیب زیادی ببینند . چون بعضي از صدمات به سادگي قابل ديدن نيستند ، ولي دندانپزشك با معاينات دقيق ، آسيب ها را تشخيص و درمان لازمه را انجام مي دهد .

ترك دندان : به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از عوارض ضرب و جرح ترک دندان است . دندان از سه لايه بيروني (تاج) لايه مياني و لايه داخلي تشكيل شده است . ترك دندان بر يكي از لايه ها يا هر سه آنها اثر مي گذارد لايه بيروني را با مطالعات مختصر مي توان درمان كرد ، اما لايه هاي مياني و داخلي به معالجات مفصل تر نياز دارند . اگر آسيب تا ريشه دندان ادامه پيدا كند ، خونريزي و عفونت پيدا مي شود و احتياج به معالجه صحيح و دقيق دارد .

دندان لق : در غالب موارد بدون هيچ معالجه اي دنداني كه لق شده است سرجاي خود بر مي گردد و پس از چند روز ثابت مي شود . گاهي اوقات دندانپزشك بايد معالجاتي را روي دندان ها انجام بدهد تا دوباره سر جاي خود مستقر شوند . براي جلوگيري از عفونت ريشه دندان و بافت هاي اطراف آن ، مصرف آنتي بيوتيك ضروري است . ممكن است دندانپزشك در طول درمان ، غذاي نرمي را توصيه كند .

دندان كنده شده :  از عوارض ضرب و جرح اینست که گاهي اوقات دندان كاملا كنده مي شود . اگر دندان شيري كنده شود ، دندانپزشك توصيه نمي كند آن را سر جايش بگذارند ، زيرا دندان دائمي كم كم جاي آن را مي گيرد ، ولي دندان دائمي را بايد هر چه سريعتر و در ظرف حداكثر سي دقيقه سر جايش گذاشت ، زيرا حداكثر مدتي كه بافت اطراف ريشه دندان زنده مي ماند .علت پوسیدگی دندان در چیست ؟

ابتدا مطمئن شويد كه دندان دائمي است ، سپس دندان را از تاج آن بگيريد و مراقب باشيد دستتان به ريشه دندان نخورد . دهان مصدوم را با آب بشوييد . به هيچ وجه جاي دندان را نماليد چون بافتها صدمه مي خورند . دندان را سرجايش بگذاريد. اگر اين كار از شما بر نمي آيد آن را در يك ليوان شير بيندازيد . سپس مصدم را به نزديكترين مطب دندانپزشكي برسانيد . زمان در مورد كاشتن دوباره دندان بسيار مهم است . زيرا پس از سي دقيقه احتمال موفقيت تا حد زيادي كاهش مي يابد .

منبع :

AsanTeb.com


# # # # #

نظرات

*

code