http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد .

عوارض ضرب و جرح

عوارض ضرب و جرح مختلف است . در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممکن است همه دندان ها آسیب ببیند ، هر چه معمولا در این گونه موارد دندان های جلو بیشتر در معرض آسیب دیدن هستند . گاهی اوقات دندان می شکند و یا از جای خودش کمی بیرون می آید و یا به کلی می افتد . دندانپزشکان نسبت به آسیب دیدگی دندان های شیری هم به اندازه ی دندان های دائمی در عوارض ضرب و جرح حساسیت به خرج می دهند ، هرچند دندان دائمی آسیب دیده برای تمام عمر نتایج آزار دهنده ای را به بار می آورد . همیشه بعد از ایراد ضرب و جرح ، باید دندان های کودک را به دندان پزشک نشان دهیم .

بررسی  عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

عوارض ضرب و جرح بر کل بدن تاثیر دارد . اما در اثر ضرب و جرح ممکن است دندان ها اسیب زیادی ببینند . چون بعضی از صدمات به سادگی قابل دیدن نیستند ، ولی دندانپزشک با معاینات دقیق ، آسیب ها را تشخیص و درمان لازمه را انجام می دهد .

ترک دندان : به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از عوارض ضرب و جرح ترک دندان است . دندان از سه لایه بیرونی (تاج) لایه میانی و لایه داخلی تشکیل شده است . ترک دندان بر یکی از لایه ها یا هر سه آنها اثر می گذارد لایه بیرونی را با مطالعات مختصر می توان درمان کرد ، اما لایه های میانی و داخلی به معالجات مفصل تر نیاز دارند . اگر آسیب تا ریشه دندان ادامه پیدا کند ، خونریزی و عفونت پیدا می شود و احتیاج به معالجه صحیح و دقیق دارد .

دندان لق : در غالب موارد بدون هیچ معالجه ای دندانی که لق شده است سرجای خود بر می گردد و پس از چند روز ثابت می شود . گاهی اوقات دندانپزشک باید معالجاتی را روی دندان ها انجام بدهد تا دوباره سر جای خود مستقر شوند . برای جلوگیری از عفونت ریشه دندان و بافت های اطراف آن ، مصرف آنتی بیوتیک ضروری است . ممکن است دندانپزشک در طول درمان ، غذای نرمی را توصیه کند .

دندان کنده شده :  از عوارض ضرب و جرح اینست که گاهی اوقات دندان کاملا کنده می شود . اگر دندان شیری کنده شود ، دندانپزشک توصیه نمی کند آن را سر جایش بگذارند ، زیرا دندان دائمی کم کم جای آن را می گیرد ، ولی دندان دائمی را باید هر چه سریعتر و در ظرف حداکثر سی دقیقه سر جایش گذاشت ، زیرا حداکثر مدتی که بافت اطراف ریشه دندان زنده می ماند . علت پوسیدگی دندان در چیست ؟

ابتدا مطمئن شوید که دندان دائمی است ، سپس دندان را از تاج آن بگیرید و مراقب باشید دستتان به ریشه دندان نخورد . دهان مصدوم را با آب بشویید . به هیچ وجه جای دندان را نمالید چون بافتها صدمه می خورند . دندان را سرجایش بگذارید. اگر این کار از شما بر نمی آید آن را در یک لیوان شیر بیندازید . سپس مصدم را به نزدیکترین مطب دندانپزشکی برسانید . زمان در مورد کاشتن دوباره دندان بسیار مهم است . زیرا پس از سی دقیقه احتمال موفقیت تا حد زیادی کاهش می یابد .

منبع :

AsanTeb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

عرق زیر بغل

عرق زیر بغل آزارنده ترین بو

علل آلودگی هوا

علل آلودگی هوا و راههای مقابله

طرز تهیه کیک مرغ خوشمزه و زیبا با عکس

غده پاروتید

غده پاروتید بزرگترین غده بزاقی

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code