تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد .

عوارض ضرب و جرح

عوارض ضرب و جرح مختلف است . در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد . دندانپزشكان نسبت به آسيب ديدگي دندان هاي شيري هم به اندازه ي دندان هاي دائمي در عوارض ضرب و جرح حساسيت به خرج مي دهند ، هرچند دندان دائمي آسيب ديده براي تمام عمر نتايج آزار دهنده اي را به بار مي آورد . هميشه بعد از ايراد ضرب و جرح ، بايد دندان هاي كودك را به دندان پزشك نشان دهيم .

بررسی  عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

عوارض ضرب و جرح بر کل بدن تاثیر دارد . اما در اثر ضرب و جرح ممکن است دندان ها اسیب زیادی ببینند . چون بعضي از صدمات به سادگي قابل ديدن نيستند ، ولي دندانپزشك با معاينات دقيق ، آسيب ها را تشخيص و درمان لازمه را انجام مي دهد .

ترك دندان : به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از عوارض ضرب و جرح ترک دندان است . دندان از سه لايه بيروني (تاج) لايه مياني و لايه داخلي تشكيل شده است . ترك دندان بر يكي از لايه ها يا هر سه آنها اثر مي گذارد لايه بيروني را با مطالعات مختصر مي توان درمان كرد ، اما لايه هاي مياني و داخلي به معالجات مفصل تر نياز دارند . اگر آسيب تا ريشه دندان ادامه پيدا كند ، خونريزي و عفونت پيدا مي شود و احتياج به معالجه صحيح و دقيق دارد .

دندان لق : در غالب موارد بدون هيچ معالجه اي دنداني كه لق شده است سرجاي خود بر مي گردد و پس از چند روز ثابت مي شود . گاهي اوقات دندانپزشك بايد معالجاتي را روي دندان ها انجام بدهد تا دوباره سر جاي خود مستقر شوند . براي جلوگيري از عفونت ريشه دندان و بافت هاي اطراف آن ، مصرف آنتي بيوتيك ضروري است . ممكن است دندانپزشك در طول درمان ، غذاي نرمي را توصيه كند .

دندان كنده شده :  از عوارض ضرب و جرح اینست که گاهي اوقات دندان كاملا كنده مي شود . اگر دندان شيري كنده شود ، دندانپزشك توصيه نمي كند آن را سر جايش بگذارند ، زيرا دندان دائمي كم كم جاي آن را مي گيرد ، ولي دندان دائمي را بايد هر چه سريعتر و در ظرف حداكثر سي دقيقه سر جايش گذاشت ، زيرا حداكثر مدتي كه بافت اطراف ريشه دندان زنده مي ماند .علت پوسیدگی دندان در چیست ؟

ابتدا مطمئن شويد كه دندان دائمي است ، سپس دندان را از تاج آن بگيريد و مراقب باشيد دستتان به ريشه دندان نخورد . دهان مصدوم را با آب بشوييد . به هيچ وجه جاي دندان را نماليد چون بافتها صدمه مي خورند . دندان را سرجايش بگذاريد. اگر اين كار از شما بر نمي آيد آن را در يك ليوان شير بيندازيد . سپس مصدم را به نزديكترين مطب دندانپزشكي برسانيد . زمان در مورد كاشتن دوباره دندان بسيار مهم است . زيرا پس از سي دقيقه احتمال موفقيت تا حد زيادي كاهش مي يابد .

منبع :

AsanTeb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

واریکوسل

علت و علائم بیماری واریکوسل و درمان آن

اختلال بینج ایتینگ

اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

شیر خشک

همه ی باید ها و نباید ها در رابطه با شیر خشک

راههای درمان سکسکه

سکسکه و راههای رهایی از سکسکه

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code