.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممكن است همه دندان ها آسيب ببيند ، هر چه معمولا در اين گونه موارد دندان هاي جلو بيشتر در معرض آسيب ديدن هستند . گاهي اوقات دندان مي شكند و يا از جاي خودش كمي بيرون مي آيد و يا به كلي مي افتد .

عوارض ضرب و جرح

عوارض ضرب و جرح مختلف است . در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممکن است همه دندان ها آسیب ببیند ، هر چه معمولا در این گونه موارد دندان های جلو بیشتر در معرض آسیب دیدن هستند . گاهی اوقات دندان می شکند و یا از جای خودش کمی بیرون می آید و یا به کلی می افتد . دندانپزشکان نسبت به آسیب دیدگی دندان های شیری هم به اندازه ی دندان های دائمی در عوارض ضرب و جرح حساسیت به خرج می دهند ، هرچند دندان دائمی آسیب دیده برای تمام عمر نتایج آزار دهنده ای را به بار می آورد . همیشه بعد از ایراد ضرب و جرح ، باید دندان های کودک را به دندان پزشک نشان دهیم .

بررسی  عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

عوارض ضرب و جرح بر کل بدن تاثیر دارد . اما در اثر ضرب و جرح ممکن است دندان ها اسیب زیادی ببینند . چون بعضی از صدمات به سادگی قابل دیدن نیستند ، ولی دندانپزشک با معاینات دقیق ، آسیب ها را تشخیص و درمان لازمه را انجام می دهد .

ترک دندان : به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از عوارض ضرب و جرح ترک دندان است . دندان از سه لایه بیرونی (تاج) لایه میانی و لایه داخلی تشکیل شده است . ترک دندان بر یکی از لایه ها یا هر سه آنها اثر می گذارد لایه بیرونی را با مطالعات مختصر می توان درمان کرد ، اما لایه های میانی و داخلی به معالجات مفصل تر نیاز دارند . اگر آسیب تا ریشه دندان ادامه پیدا کند ، خونریزی و عفونت پیدا می شود و احتیاج به معالجه صحیح و دقیق دارد .

دندان لق : در غالب موارد بدون هیچ معالجه ای دندانی که لق شده است سرجای خود بر می گردد و پس از چند روز ثابت می شود . گاهی اوقات دندانپزشک باید معالجاتی را روی دندان ها انجام بدهد تا دوباره سر جای خود مستقر شوند . برای جلوگیری از عفونت ریشه دندان و بافت های اطراف آن ، مصرف آنتی بیوتیک ضروری است . ممکن است دندانپزشک در طول درمان ، غذای نرمی را توصیه کند .

دندان کنده شده :  از عوارض ضرب و جرح اینست که گاهی اوقات دندان کاملا کنده می شود . اگر دندان شیری کنده شود ، دندانپزشک توصیه نمی کند آن را سر جایش بگذارند ، زیرا دندان دائمی کم کم جای آن را می گیرد ، ولی دندان دائمی را باید هر چه سریعتر و در ظرف حداکثر سی دقیقه سر جایش گذاشت ، زیرا حداکثر مدتی که بافت اطراف ریشه دندان زنده می ماند . علت پوسیدگی دندان در چیست ؟

ابتدا مطمئن شوید که دندان دائمی است ، سپس دندان را از تاج آن بگیرید و مراقب باشید دستتان به ریشه دندان نخورد . دهان مصدوم را با آب بشویید . به هیچ وجه جای دندان را نمالید چون بافتها صدمه می خورند . دندان را سرجایش بگذارید. اگر این کار از شما بر نمی آید آن را در یک لیوان شیر بیندازید . سپس مصدم را به نزدیکترین مطب دندانپزشکی برسانید . زمان در مورد کاشتن دوباره دندان بسیار مهم است . زیرا پس از سی دقیقه احتمال موفقیت تا حد زیادی کاهش می یابد .

منبع :

AsanTeb.com


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

پیاده روی در شب و فواید آن

لکه بینی قبل از پریود ; علل و درمان

گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون رقیبی برای گوشت مرغ

عوامل ناباروری در خانم ها و آقایان

عوامل ناباروری در خانم ها و آقایان

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code