کد :26411 24 بهمن 1394 82 دسته : اخبار پزشکی , دهان و دندان , سبک زندگی , سلامت همیار آسان طب

بعضي از بچه ها دوست دارند در موقع دندان درآوردن پارچه اي خاصي را بجوند . مي توانيد يك تكه يخ يا سيب را وسط پارچه بگذاريد و به دست كودك بدهيد . بعضي از بچه ها دوست دارند لثه هاي خود را محكم به هم بمالند . بگذاريد كودك تا هر وقت كه دلش مي خواهد چيزي را كه خطرناك نيست بجود و بر سر ميكرب داشتن حلقه هاي دندان سرو صدا راه نيندازد .

دندان درآوردن

دندان درآوردن

دندان درآوردن روی بچه های مختلف تاثیرات مختلف دارد ، بعضی از بچه ها اشیا را می جوند ، ناله می کنند ، نق می زنند ، و نمی توانند بخوابند و در طول مدتی که دندانشان در می آید ، روزگار اعضای خانواده خود را سیاه می کنند . بعضی از بچه ها هم بدون اینکه کسی متوجه بشود دندان درمی آورند .

در هر دو صورت در دندان درآوردن بچه ها در حدود سه تا چهار ماهگی ، به خاطر اینکه غدد بزاقی دهانشان فعال شود ، آب دهانشان راه می افتد . گمان نکنید که همیشه آب آمدن از دهان بچه به خاطر دندان درآوردن است .

– بگذارید کودکتان با دندانهایش بجود ، در آمدن چهار دندان آسیای بزرگ در دوازده سالگی تا هجده سالگی بیشتر از بقیه دندان ها کودک را آزار می دهد ، ولی هر دندان در آمدنی کم و بیش ناراحتی کودک را باعث می شود .

دندان درآوردن  و برخی دانستنیها

– به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،در این مواقع اول اینکه بگذارید هرچه دلش می خواهد بجود . دقت کنید چیزهایی را که می جود نرم باشند که وقتی با آنها به دهان روی زمین می افتد ، صدمه نبیند . حلقه های پلاستیکی دندان که دراندازه های مختلف تکه تکه می شوند ، بسیار مناسب هستند .

– لازم به ذکر است که شما باید مواظب اسباب بازیهایی باشید که راحت می شکنند و یا تکه تکه می شوند و کودک آن ها را قورت می دهد ، باشید . همچنین باید مراقب باشید که کودک چوب در و پنجره یا مبلمان رنگ شده را نخورد چون رنگ آن ها محتوی سرب است . امروزه اسباب بازی ها و وسایل خواب کودک با رنگ های فاقد سرب رنگ می شوند .

– بعضی از بچه ها دوست دارند در موقع دندان درآوردن پارچه ای خاصی را بجوند . می توانید یک تکه یخ یا سیب را وسط پارچه بگذارید و به دست کودک بدهید . بعضی از بچه ها دوست دارند لثه های خود را محکم به هم بمالند . بگذارید کودک تا هر وقت که دلش می خواهد چیزی را که خطرناک نیست بجود و بر سر میکرب داشتن حلقه های دندان سرو صدا راه نیندازد .

– تقریبا همه چیزهایی که که کودک در دهان می گذارد ، آلوده به میکروب هستند . البته هنگامی که حلقه ها کف اتاق می افتند آنها را بشویید . همچنین لازم است که گهگاهی پارچه ای را که کودک می جود بشویید و بجوشانید . داروهایی ساخته شده اند که خارش دندان را تخفیف می دهد ولی باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید .

مراحل دندان درآوردن نوزاد را بشناسید

منبع :

asanteb.com

نظرات