مشکلات واژن : گشادی واژن و خارش - آسان طب

مشکلات واژن : گشادی واژن و خارش

مشکلات واژن  یکی ازمشکلات اصلی خانم هاست که انواع مختلفی دارد و از مشهورترین آنها می توان به گشادی واژن و خارش واژن اشاره کرد . ترشحات زنانگي عفونت ها و زايمان هاي مكرر باعث گشادي واژن مي شود و اين مطلب از دغدغه هاي زنان بوده و بسياری از آن سوال مي كنند ، طب سنتي براي مداواي به موقع اين عضو و برگرداندن آن به حالت طبيعي نيز راهكارهايي دارد .

درمان مشکلات واژن و گشادی واژن

برای درمان مشکلات واژن  از جمله گشادی واژن راه حل های مختلفی دارد . ترشحات زنانگی و زایمان های مکرر از علل گشادی واژن است . در زیر به برخی از راههای درمان خانگی گشادی واژن می پردازیم .

– درمان عفونت ها : اولين و موثرترين روش براي تنگ شدن واژن ، درمان عفونت هاي زنانگي است زيرا عفونت ها خود از دلايل انبساط ناحيه تناسلي اند .

– ضماد تركيبي : مازو(4مثقال) ، كندر(2مثقال)، جفت بلوط(2مثقال) ، حنا(4مثقال) را ساييده با سركه محلي مخلوط كنيد و روي نوار بهداشتي به صورت ضمادي قرار داده از شب تا صبح هنگام بر دهانه واژن بگذاريد. ( در هفته فقط يك بار اين ضماد را به كار ببريد ) .

– تنگ كردن با ورزش : هر روز 5 تا 20 دقيقه ناحيه تناسلي را به سمت بالا منقبض كرده ( واژن را جمع كنيد ) سپس رها كنيد؛ اين كار به طور طبيعي به سفت شدن عضلات موضع مورد نظر كمك مي كند و به تدريج ناحيه مورد نظر تنگ مي شود .

– جوشانده ها : مورد ، سعد و نارسفال داراي طبع گرم و خشك اند و از خواص درماني شان ، داشتن آنتي بيوتيك طبيعي است كه به برطرف كردن ترشحات مهبلي و همچنين قطع خونريزي هاي شديد رحمي كمك مي كند .

– مي توانيد روغن اين گياهان را هر شب بر دهانه واژن بماليد و يا در جوشانده آن ها به مدت 20 دقيقه بنشينيد .

خارش واژن از دیگر مشکلات واژن

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از مشکلات واژن می توان به خارش واژن اشاره کرد که  در اغلب بانوان وجود دارد . گاهي بيماران از خارش و التهاب در قسمت خارجي دستگاه تناسلي مثل كشاله ران شكايت دارند و يا گاهي از خارش در نواحي داخلي مهبل تا رحم و دهانه رحم كله مي كنند . خارش واژن که یکی از مشکلات واژن است ، معمولا منشا عفوني ، قارچي دارند اما در مواد غير عفوني دلايلي چون غلبه خون ، گرمي مزاج ، خشكي مجرا ، بيماري هاي التهابي نظير كهير، اگزما، جوش و آفت و حساسيت هاي پوستي همچنين فقر مس يا كمبود ويتامين c به اين خارش ها مي انجامد ، غير از اين عوامل كم خوني (آنمي) نيز سبب خارش در واژن زنان و دختران مي شود .

راه هاي درمان خارش واژن ؟؟

– درمان عفونت ها : مهم ترين اقدام در خارش هايي اب منشا عفوني است .

– از خوردن پياز ، تره، انواع ادويه جات و هر آنچه به آن حساسيت داريد و نخ ايجاد مي كند در هنگام ابتلا به خارش بپرهيزيد .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *