کد :26414 23 بهمن 1394 74 دسته : اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت همیار آسان طب

در رشد دندان در نوزادان ، دندانهاي دائمي در حدود شش سالگي در مي آيند ، اولين آسياهاي دائمي در سن شش سالگي ، زير دندان هاي شيري در مي آيند . اولين دندانهايي كه مي افتند ، دندانهاي پيش وسطي آرواره پايين هستند . موقعي كه ريشه دندان شيري كودك مي افتد ، دندان دائمي نيش مي زند .

رشد دندان در نوزادان

رشد دندان در نوزادان

رشد دندان در نوزادان مراحل خاص خود را دارد که ضرورت دارد مادران از ان آگاهی یابند . به عنوان پدر و مادرمی توانید این نصیحت ار در مورد فرزندانتان به کار بگیرید و مراقب سلامت دندانهای آنها باشید . رمز کار در جلوگیری و مراقبت از دندان هاست .

– چگونه و چه موقع دندانهای کودک شما در می آیند و  رشد دندان در نوزادان رخ می دهد ؟ اولین دندانها معمولا در حدود هفت ماهگی در می آیند ، ولی این مساله درکودکان مختلف فرق می کند . بعضی ها در سه ماهگی دندان در می آورند و بعضی ها تا هجده ماهگی دندان ندارند . هر دو گروه هم بچه های طبیعی و سالمی هستند . این واقعیت دارد که بعضی از بیماری ها در دندان درآوردن و  رشد دندان در نوزادان موثر هستند ولی این موارد بسیار نادر هستند . سن دندان درآوردن مثل هر رشد دیگری ، از جمله زمان شروع به راه افتادن ، به الگوی رشد کودک بستگی دارد .

اطلاعات بیشتر درباره رشد دندان در نوزادان

رشد دندان در نوزادان به این صورت است که بچه ها در سه سال اول زندگی بیست عدد دندان درمی آورند . همین مساله نشان می دهد که چرا بخشی اعظم در دوران کودکی آنها به دندان درآوردن می گذرد . همچنین کاملا مشخص است که چرا همه بد خلقی ها و بیماریهای کودک را به دندان درآوردن نسبت می دهند .

یک وقتی همه اعتقاد داشتند که دندان درآوردن علت سرماخوردگی ، اسهال و تب است . بدیهی است که عامل بیماری ها میکروب است نه دندان درآوردن . اگر کودک شما تب دارد یا بیمار است به نظر می رسد به خاطر دندان نیست .

– به گزارش بخش دهان و دندان  سایت آسان طب ،معمولا دو تا دندان در پیش آواره پایین جلوتر از بقیه در می آیند ، این دندان ها نیز هستند تا بشود غذا را با آنها خرد کنید بعد از چند ماه چهار دندان پیش بالا در می آیند . در حدود یک سالگی کودک شش دندان دارد . سپس چند ماهی طول می کشد تا دندان های بعدی پیدا شوند . دو دندان پیش پایین و چهار دندان آسیای کوچک با کمی فاصله از دندان های پیش در می آیند . این فاصله برای دندانهای نیش است.

پس از درآمدن دندان های آسیای کوچک ، مدتها طول می کشد تا دندانهای نیش در فاصله بین دندان های پیش و آسیای کوچک در بیاید . دندانهای پیش و آسیای کوچک دربیایند . دندانهای نیش معمولا در نیمه ی دوم زندگی در می آیند . آخرین دندان های کودک چهار دندان آسیای کوچک است که معمولا در نیمه اول سال سوم در می آیند .

88888888888888

– در  رشد دندان در نوزادان ، دندانهای دائمی در حدود شش سالگی در می آیند ، اولین آسیاهای دائمی در سن شش سالگی ، زیر دندان های شیری در می آیند . اولین دندانهایی که می افتند ، دندانهای پیش وسطی آرواره پایین هستند . موقعی که ریشه دندان شیری کودک می افتد ، دندان دائمی نیش می زند . دندانهای شیری کودک تقریبا با همان ترتیبی که درآمده اند می افتند .مراحل دندان درآوردن نوزاد را بشناسید

– دندانهای دائمی ، چهار دندان آسیای بزرگ در سن دوازده سالگی نیش می زنند و دو دندان آسیای بزرگ ( دندان عقل) در هفده سالگی در می آیند . گاهی اوقات دندانهای عقل در لثه می مانند و بیرون نمی آیند . برای این که صدمه ای به به بقیه دندانها و یا استخوان آرواره نخورد ، باید این دندانها را کشید ، سطح دندانهای دائمی کنگره دار است که به مرور زمان صاف می شود و یا دندان پزشک به آنها نظم می دهد . دندانهای دائمی زودتر از دندانهای شیری هستند .

– گاهی اوقات رشد دندان در نوزادان به صورت کج است  ، ولی ممکن است با حرکات عضلانی زبان ، لب ، و گونه ها صاف شوند . اگر دندان ها صاف شدند و یا در هم فرو رفتند و یا حالت آرواره غیر طبیعی بود ، از دندانپزشک کمک بخواهید ، چون در عمل جویدن اختلال وجود دارد.

منبع :

asanteb.com

نظرات