http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

پوسیدگی دندان ها و برخی علتها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » پوسیدگی دندان ها و برخی علتها

مهمترين علت پوسیدگی دندان ها اسيدي است كه توسط باكتري ها در دهان ايجاد مي شود ، اين اسيد از قند و نشاسته موجود در رژيم غذايي كودك به وجود مي آيند . باكتري و مواد غذايي با بزاق دهان تركيب مي شوند و ماده اي چسبنده به نام پلاك دنداني را به وجود مي اورند كه به سطح دندان مي چسبد .

پوسیدگی دندان ها

پوسیدگی دندان ها یکی از مشکلاتی است که برای دهان و دندان اتفاق می افتد . بعضی از بچه ها همه ی دندانهایشان می پوسد ، ولی بعضی ها تقریبا دندان پوسیده ندارند ، چرا اینگونه است ؟ ما واقعا همه علت هایی را که منجر به پوسیدگی دندان ها می شود نمی شناسیم ، ولی میدانیم که رژیم غذایی مادر باردار و بعد ها خود بچه نقش مهمی در تشکیل دندان کودک ایفا می کند. توارث هم در پوسیدگی دندان ها نقش دارد .

علت پوسیدگی دندان ها

– به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، مهمترین علت پوسیدگی دندان ها اسیدی است که توسط باکتری ها در دهان ایجاد می شود ، این اسید از قند و نشاسته موجود در رژیم غذایی کودک به وجود می آیند . باکتری و مواد غذایی با بزاق دهان ترکیب می شوند و ماده ای چسبنده به نام پلاک دندانی را به وجود می اورند که به سطح دندان می چسبد . در طول شبانه روز هر چه مدت باقی ماندن این پلاک روی دندان کمتر باشد ، مقدار باکتری ها و اسید ترشح شده بیشتر خواهد بود . این اسید ماده معدنی سطح دندان را می پوساند و کم کم کم به قسمت های داخلی تر دندان نفوذ می کند .

اطلاعات بیشتر درباره پوسیدگی دندان ها

– تشکیل این اسید همچنین موجب بروز خونریزی و تورم لثه ها می شود . به همین دلیل است که مصرف آب نبات چوبی ، آب نبات های چسبنده ، خشکبار، نوشابه ها ، شیرینی و تنقلاتی که به دندان می چسبند باعث زیاد شدن پوسیدگی می شود .

– یکی دیگر از عوامل پوسیدگی دندان ها پوسیدگی در اثر شیر خوردن با شیشه است . هنگامی که کودک دائما با شیشه شیر می خورد ، مخصوصا موقعی که به خواب می رود ، شیری که در دهان اوست و به خصوص پشت دندان های جلویی او جریان پیدا می کند ، تشکیل اسید می دهد و باعث پوسیدگی دندان ها می شود . دندان های بعضی از بچه ها حتی قبل از سن یک سالگی می پوسد ؛ گاهی اوقات پوسیدگی به قدری شدید است که باید دندان پوسیده را کشید . نباید در حالی که کودک در تخت خوابیده ، شیشه شیر یا آب میوه یا هر مایع شیرین دیگری را به دهان او گذاشت . تنها مایعی که درهنگام خوابیدن ، دادنش به کودک ضرری ندارد آب ساده است .

– همچنین یکی دیگر ازموادی باعث تقویت دندان ها می شود فلوراید است . فلوراید ماده ای است که در دندان و استخوان وود دارد . پزشک می تواند به شما اطمینان دهد که آیا میزان فلوراید به کودک می رسد یا نه . اگر در آب اشامیدنی فلوراید نباشد ، پزشک با توجه به جامعه ، سن و وزن کودک مقداری فلوراید تجویز می کند . فلوراید زیادی ممکن است به صورت لکه های سیاه یا قهوه ای روی دندان دیده شود . بنابراین میزان دقیق مصرف مهم است .

– دریافت منظم حلول فلوراید در مطب دنداپزشکی هم یکی دیگر از راههای درمان پوسیدگی دندان ها است . خمیر دندان های فلوراید هم از آن جا که عاج دندان را تقویت می کنند ، سودمند هستند . ولی مراقب یک نکته مهم هم باشید که بچه ها معمولا خمیر دندان را قورت می دهند و این ممکن است که فلوراید زیادی را به بدن ان ها برساند که ضرر دارد بنابراین در مورد بچه ها از خمیر دندان های مخصوص خودشان استفاده کنید و خمیر دندان های حاوی فلوراید را در دسترشان قرار ندهید .مسواک زدن صحیح دندان چگونه است ؟

پوسیدگی دندان ها

پوسیدگی دندان مساله بسیار مهمی است که باید به ان توجه شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ، نخوردن شیرینی زیاد ، نشکستن پسته و اجیل با دندان و … همگی در پوسیدگی دندان تاثیر گذار است.

همچنین کمبود کلسیم بدن در خرابی دندان ها تاثیر بیشتری می گذارد.

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

25 خواص والک و فواید گیاه والک

25 خواص والک و فواید گیاه والک

درخت خرما

خواص اجزای خرما و نسخه درمانی

بیماری ام اس

نشانه ها و علایم بیماری ام اس

ساختمان دندان ها

آشنایی با ساختمان دندان ها The Teeth

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code