کد :26425 23 بهمن 1394 88 دسته : خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت همیار آسان طب

لوس کردن بچه معمولا در مورد بچه اول اتفاق مي افتد . براي اغلب مردم ، بچه ي اول حيرت انگيز ترين اسباب بازي دنياست . اگر بزرگترها مي توانند مدتي مجذوب و مشغول يك ماشين جديد باشند ، واضح است كه يك بچه بتواند براي ماهها آن ها را مفتون خودش كند .

لوس کردن بچه

لوس کردن بچه

آیا شما می توانید بچه را لوس کنید و به لوس کردن بچه بپردازید ؟ در حدود شش ماهگی می توانید به لوس شدن فرزندتان مشکوک شوید. هنگامی که کودک شش ماهه می شود ، دل درد سه ماهه (کولیک ) و سایر ناراحتی های جسمی را پست سر می گذارد . طبیعتا عده ای از بچه هایی که در طول مدت دل درد دائما بغل می شدند و آنها را راه می بردند ، حالا به توجه دائمی عادت کردند . آنها می خواهند که دائما یک نفر آنها را بغل کند و راه ببرد. و اینجاست که لوس کردن بچه رخ می دهد .

اما اکنون درباره لوس کردن بچه باید بگوییم ، مادری را در نظر بگیرید که حتی برای یک دقیقه هم تاب نمی آورد که صدای گریه کودکش را بشنود و تمام مدتی که او بیدار است ، بغلش می کند و او را راه می برد . در شش ماهگی ، به محض این که مادر ، بچه را سرجایش می گذارد ، کودک دستهایش را به طرف او دراز میکند و زار می زند . حالا انجام کارهای خانه تقریبا غیر ممکن شده است . مادر نمی تواند از این که برده زر خرید کودکش شده است احساس نفرت نکند ، ولی در همین حالت طاقت گریه های او را هم ندارد. این وضعیت با وضعیت مادری که داوطلبانه کودکش را در آغوش می گیرد و حتی اگر نق هم نزند ، او را از جا بلند می کند و همه جا با خود می برد فرق دارد . به نظر من نگرانی زیاد والدین به کودک منتقل می شود و او را نا آرام می کند و بی قراری کودک به بیزاری مادر منجر می شود و همه اینها ، جنگی بیهوده بین کودک و والدین رقم می زند.

چرا پدر و مادر درگیر قضیه لوس کردن بچه شده اند ؟

لوس کردن بچه معمولا در مورد بچه اول اتفاق می افتد . برای اغلب مردم ، بچه ی اول حیرت انگیز ترین اسباب بازی دنیاست . اگر بزرگترها می توانند مدتی مجذوب و مشغول یک ماشین جدید باشند ، واضح است که یک بچه بتواند برای ماهها آن ها را مفتون خودش کند .ولی شادمانی تنها عامل توجه به کودک نیست ، پدر و مادر تمایل دارند همه آرزوها و ترسهایی را که درباره خودشان داشته اند ، به کودک اول تحمیل کنند . نگرانی و احساس نا آشنای مسئولیت کامل برای سلامتی و شادمانی موجودی بی دست و پا هم مزید بر علت است .

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،گریه بچه برای شما حکم این را دارد که او با قدرت فریاد می زند که یک کاری بکن ! ولی شما معمولا نمی دانید بهترین کاری که می شود برای کودک کرد چیست . در مورد بچه دوم اعتماد به نفس شما خیلی بیشتر می شود و می دانید صلاح بچه چیست که گاهی به تقاضایش اعتنا نکنید و دیگر به خودتان تهمت سنگدل بودن نزنید و احساس گناه نکنید .چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

ولی بعضی از پدر و مادرها راحت تر از بقیه بچه هایشان را لوس می کنند . مثلا پدر و مادر مدتهای مدید منتظر تولد یک بچه بوده اند و گمان می کنند دیگر نمی توانند بچه دار شوند ، پدر و مادر هایی که اعتماد به نفس زیادی ندارند و داوطلبانه برده کودک می شوند و توقع دارند که او همه آن چیزهایی باشد که آنها هرگز نبوده اند ، پدر و مادرهایی که کودکی را به فرزندی قبول می کنند و احساس می کنند یک کار فوق العاده انسانی انجام بدهند تا لیاقتشان را ثابت کنند . و همه ی اینها  لوس کردن بچه است .

منبع :

asanteb.com

نظرات