تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

بیماری لکه آجری یونجه و نحوه مبارزه

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بیماری لکه آجری یونجه و نحوه مبارزه

بارزترین نشانه های بیماری لکه آجری یونجه ، ظهور لکه های آجری رنگ با حاشیه قهوه ای روی برگهای یونجه است . بهترین راه مبارزه با بیماری لکه آجری یونجه ، برداشت محصول در اولین فرصت پس از پیدایش اولین لکه روی برگ می باشد . این عمل از ازدیاد و گسترش لکه و بالنتیجه از خشک شدن و از بین رفتن بوته یونجه جلوگیری می کند .

بیماری لکه آجری یونجه

بیماری لکه آجری یونجه یکی از بیماریهای مهم یونجه است که اخیرا در مزارع خوزستان و بالاخص روی واریته یونجه بغدادی شیوع یافته  و نظر به اهمیت موضوع بیماری مزبور توسط مهاجر شجاعی و ابراهیمی ، محققین گروه امراض نباتی دانشکده کشاورزی اهواز مورد مطالعه قرار گرفته و نتیجه این مطالعات در نشریه شماره 1 سال 1348 بیماری های گیاهی به چاپ رسیده است . در مورد میزان خسارت بیماری لکه آجری یونجه بررسی هائی در مزارع آزمایشی دانشکده اهواز روی واریته های مختلف یونجه به عمل آمده است .

نشانه های بیماری لکه آجری یونجه

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ،بارزترین نشانه های بیماری لکه آجری یونجه ، ظهور لکه های آجری رنگ با حاشیه قهوه ای روی برگهای یونجه است . در صورت شدت بیماری بوته ها زرد و بالاخره خشک می گردد . در پائیز و زمستان و مخصوصا پس از بارندگی که رطوبت هوا زیاد می شود حداکثر خسارت را به محصول یونجه وارد می کند .

مبارزه با بیماری لکه آجری یونجه

بهترین راه مبارزه با بیماری لکه آجری یونجه ، برداشت محصول در اولین فرصت پس از پیدایش اولین لکه روی برگ می باشد . این عمل از ازدیاد و گسترش لکه و بالنتیجه از خشک شدن و از بین رفتن بوته یونجه جلوگیری می کند . کشت واریته مقاوم ویاواریته متحمل در صورتیکه بتواند از نظر میزان محصول با واریته اصلی منطقه رقابت نماید ،یکی دیگر از طرق رهائی از این بیماری است . با توجه به اینکه واریته موآپای افریقائی در خوزستان نسبت به تمام واریته های دیگر مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد و لکه هائی هم که به تعداد کم در روی برگهای آن ظاهر می شود کمتر گسترش می یابد . همچنین با در نظر گرفتن اینکه این واریته از نظر عملکرد محصول در خوزستان با یونجه بغدادی رقابت می کند می توان در صورت امکانات دیگر کشت این واریته را در خوزستان توصیه نمود . نکته جالب توجه اینست که این مرض اصولا روی یونجه های وحشی اطراف خوزستان دیده نشده است .نشانه های بیماری لکه قهوه ای برنج  چیست ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

سوزش معده

سوزش معده را با 10 روش موثر درمان کنید

فکت گرافی خواص میوه ها و سبزیجات

فکت گرافی خواص میوه ها و سبزیجات

جلوگیری از تولد فرزندان عقب مانده با روش های پیشرفته

خواص گزنه و فواید گزنه

خواص گزنه برای مو و دیابت و لاغری

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code