تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

بیماری شانکر ماش چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بیماری شانکر ماش چیست ؟

علایم بیماری شانکر ماش ابتدا به صورت لکه های صورتی مایل به قهوه ای در محل طوقه ظاهر گشته و به تدریج تیره تر و بزرگتر می شوند . قارچ عامل بیماری شانکر ماش خاکزی بوده و ریشه و ساقه گیاه را مورد حمله قرار می دهد . بهترین راه مبارزه با بیماری شانکر ماش کشت ارقام مقاوم و ضدعفونی بذر ماش توسط قارچ کشهای آلی می باشد .

بیماری شانکر ماش

بیماری شانکر ماش ابتدا در سال 1346 در کرج توسط کایزرو همکارانش دیده شده است . بیماری شانکر ماش علاوه بر کرج از دزفول نیز توسط ابراهیمی و میناسیان نیز گزارش گردیده و احتمالا در سایر مناطق نیز شیوع دارد . در قطعات آزمایشی حبوبات در کرج میزان مرگ و میر بوته ها بر اثر این بیماری 4 تا 57 درصد برآورد گردیده است .

نشانه های بیماری شانکر ماش

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب  ، علایم بیماری شانکر ماش ابتدا به صورت لکه های صورتی مایل به قهوه ای در محل طوقه ظاهر گشته و به تدریج تیره تر و بزرگتر می شوند . این لکه ها بعد بهم پیوسته و اطراف ساقه را فرا می گیرند . شاخ و برگ گیاهچه های آلوده ابتدا سبز مایل به زرد شده و سپس پژمرده و خشک می شوند . ریشه های بوته های آلوده معمولا تغییر رنگی نداشته سالم و طبیعی به نظر می رسند .

زیست شناسی بیماری شانکر ماش

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، قارچ عامل بیماری شانکر ماش خاکزی بوده و ریشه و ساقه گیاه را مورد حمله قرار می دهد . گیاهچه های ماش بیش از بوته های بزرگ نسبت به بیماری حساسیت دارند . این قارچ قادر است تا زمان طولانی به صورت ساپروفیت روی بقایای گیاهی و حیوانی در خاک به سر برد و به همین دلیل تراکم قارچ در عمق 10 سانتی متری خاک که مواد آلی آن فراوان تر و میزان گازائیدرید آن کمتر است بیشتر می باشد . به گزارش اسان طب ، علت افزایش مقاومت بافتهای بوته های مسن ماش نسبت به بیماری شانکر ماش ممکن است در نتیجه تبدیل پکتین به پکتات کلسیم باشد .

مبارزه با بیماری شانکر ماش

مبارزه با بیماری شانکر ماش راههای مختلفی دارد . اما بهترین راه مبارزه  با بیماری شانکر ماش کشت ارقام مقاوم و ضدعفونی بذر ماش توسط قارچ کشهای آلی می باشد .

منبع :

asanteb.com

عناوین پیشنهادی :

سفیدک داخلی آفتابگردان و راه مبارزه

بوته میری پنبه و نشانه های بیماری

بیماری زنگ گلرنگ safflower rust و نشانه ها

بوته میری گلرنگ : نشانه و زیست شناسی

بیماری شانکر ماش چیست ؟

بیماریهای ویروسی لوبیا

زنگ لوبیا و زیست شناسی

بیماری شانکر ماش

بیماری شانکر ماش یکی از بیماری های گیاه ماش است که ممکن است کل گیاه را نابود کند. در این بخش اطلاعاتی را درباره ان تقدیمتان کردیم. امیدواریم از مطالعه ان بهره کافی را ببرید.


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بیماری لوپوس اریتماتوی سیستمیک

بیماری لوپوس اریتماتوی سیستمیک SLE

طرز تهیه حلوای لبو در منزل

طرز تهیه حلوای لبو در منزل به 2 روش

افسردگی فصلی چیست

علل و درمان افسردگی فصلی

برخی خواص روغن کرچک

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code