آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

26606 29 بهمن 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت آسان طب » خانواده » چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟ همیار آسان طب

تنها آرمان ارزشمندي كه بايد کودکان آرمانگرا ی خود را با آن آشنا كرد و براساس آن تربيت كنيم اين است كه بدانند به دنيا نيامده اند كه فقط براي خشنودي خودشان تلاش كنند ، بلكه وظيفه اصلي آنها خدمت به ديگران است .بچه ها از تصور اينكه وجودشان به درد ديگران مي خورد ، احساس غرور مي كنند و حاضرند براي رسيدن به هدف هر تلاشي بكنند .

کودکان آرمانگرا

چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟ آيا كودكي كه با آرمان هاي مختلف بزرگ مي شود ، در قرن بيستم و يكم فرصت رسيدن به آن ها را خواهد داشت؟

در جامعه ما و در جهان مسائل فراوان و هولناكي وجود دارد . ما كه مدتهاست به ابتكار ، خلاقيت و مادي گرايي تكيه كرده و به محصولات تكنولوژيكي فراوان دست يافته ايم ، هرچند نيازهاي جسمي خود را خوب برآورده كرده ايم ، اما مشاهده مي كنيم كه در روابط انساني ، مسائل معنوي و يا امنيت جهان با كمال تاسف پيشرفتي نداشته ايم . آمار طلاق و خودكشي و جنايت در آمريكا جزو بالاترين آمارهاي دنياست . روابط ما با نژادهاي ديگر كاملا وحشيانه است و چه ننگي بالاتر از اين براي ملتي كه تظاهر مي كند به آزادي ، برابري و خدا اعتقاد دارد .

اطلاعاتی درباره کودکان آرمانگرا

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ما در كشور خود مناطق فقير نشين و عقب مانده اي داريم كافي است كه مسئوليتهاي خود را بپذيريم تا در ظرف يك سال مسائل آنها را حل كنيم . ما ميليونها دلار صرف تشويق مردم به سيگارهايي كه سرطان دارند مي كنيم .ما خوب مي دانيم به چه شكل غذاهاي عجيب و غريب درست كنيم ، ولي به رغم اين كه مي دانيم در دنيا بيش از هر زمان ديگر انسان هاي گرسنه وجود دارند ، توليد بعضي از محصولات حياتي را پايين مي آوريم.به نظر من تنها آرمان ارزشمندي كه بايد کودکان آرمانگرا  ی خود را با آن آشنا كرد و براساس آن تربيت كنيم اين است كه بدانند به دنيا نيامده اند كه فقط براي خشنودي خودشان تلاش كنند ، بلكه وظيفه اصلي آنها خدمت به ديگران است . بچه ها از تصور اينكه وجودشان به درد ديگران مي خورد ، احساس غرور مي كنند و حاضرند براي رسيدن به هدف هر تلاشي بكنند . اين فكر را بايد از دوره كودكي در كودك مستقر كرد . حتي بچه نه ماهه هم نبايد حق داشته باشد موي مادرش را بكشد و گونه او را گاز بگيرد .

كودك بايد ياد بگيرد كه به ديگران احترام بگذارد. به بچه هاي يكي دو ساله نبايد امكان و فرصت داده شود كه عمدا اسباب بازيها و وسايل خود را بشكنند و يا دائما ريخت و پاش كنند .در دو سالگي مي توان از كودك انتظار داشت كه در جمع و جور كردن اسباب بازيهايش كمك كند . در سه سالگي بايد او را در انجام كارهاي خانه از جمله چيدن سفره يا خالي كردن سبدهاي كاغذ دخالت داد ، حتي اگر انجام اين كارها وقت زيادي از پدر و مادر نگيرد .

در هفت هشت سالگي بايد كودك هر روز مجموعه اي از كارهاي مفيد را انجام دهد . در نوجواني ، مي تواند داوطلبانه در بيمارستان يا موسسات ديگري كه براي اموزش و فعاليت نوجوانها تاسيس شده اند كار كند .در بحث هاي خانوادگي ، كودكان بايد نگراني پدر و مادرشان را در مورد مسائل جامعه ، ملت و جهان بشنوند . آنها بايد ببيند كه پدر و مادرشان با شركت در گروهها و جوامع محلي براي حل اين مشكلات تلاش مي كند .

در مدارس ، بچه ها فقط نبايد درباره كارهاي بزرگي كه كشورشان انجام داده است ، مطالعه كنند بلكه بايد كاستي ها و اشتباهات آن را هم بدانند . در مدرسه ها بايد كودكاني از نژادها و پيش زمينه هاي خانوادگي و اجتماعي مختلف حضور داشته باشند ، نه اينكه اقليت خاصي در مدرسه باشد ، چون كودكان فقط از طريق زندگي و سازگاري با گروههاي مختلف اجتماعي كنار آمدن با هم را ياد مي گيرند .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

نظرات

*

code