تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

تنها آرمان ارزشمندي كه بايد کودکان آرمانگرا ی خود را با آن آشنا كرد و براساس آن تربيت كنيم اين است كه بدانند به دنيا نيامده اند كه فقط براي خشنودي خودشان تلاش كنند ، بلكه وظيفه اصلي آنها خدمت به ديگران است .بچه ها از تصور اينكه وجودشان به درد ديگران مي خورد ، احساس غرور مي كنند و حاضرند براي رسيدن به هدف هر تلاشي بكنند .

کودکان آرمانگرا

چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟ آيا كودكي كه با آرمان هاي مختلف بزرگ مي شود ، در قرن بيستم و يكم فرصت رسيدن به آن ها را خواهد داشت؟

در جامعه ما و در جهان مسائل فراوان و هولناكي وجود دارد . ما كه مدتهاست به ابتكار ، خلاقيت و مادي گرايي تكيه كرده و به محصولات تكنولوژيكي فراوان دست يافته ايم ، هرچند نيازهاي جسمي خود را خوب برآورده كرده ايم ، اما مشاهده مي كنيم كه در روابط انساني ، مسائل معنوي و يا امنيت جهان با كمال تاسف پيشرفتي نداشته ايم . آمار طلاق و خودكشي و جنايت در آمريكا جزو بالاترين آمارهاي دنياست . روابط ما با نژادهاي ديگر كاملا وحشيانه است و چه ننگي بالاتر از اين براي ملتي كه تظاهر مي كند به آزادي ، برابري و خدا اعتقاد دارد .

اطلاعاتی درباره کودکان آرمانگرا

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ما در كشور خود مناطق فقير نشين و عقب مانده اي داريم كافي است كه مسئوليتهاي خود را بپذيريم تا در ظرف يك سال مسائل آنها را حل كنيم . ما ميليونها دلار صرف تشويق مردم به سيگارهايي كه سرطان دارند مي كنيم .ما خوب مي دانيم به چه شكل غذاهاي عجيب و غريب درست كنيم ، ولي به رغم اين كه مي دانيم در دنيا بيش از هر زمان ديگر انسان هاي گرسنه وجود دارند ، توليد بعضي از محصولات حياتي را پايين مي آوريم.به نظر من تنها آرمان ارزشمندي كه بايد کودکان آرمانگرا  ی خود را با آن آشنا كرد و براساس آن تربيت كنيم اين است كه بدانند به دنيا نيامده اند كه فقط براي خشنودي خودشان تلاش كنند ، بلكه وظيفه اصلي آنها خدمت به ديگران است . بچه ها از تصور اينكه وجودشان به درد ديگران مي خورد ، احساس غرور مي كنند و حاضرند براي رسيدن به هدف هر تلاشي بكنند . اين فكر را بايد از دوره كودكي در كودك مستقر كرد . حتي بچه نه ماهه هم نبايد حق داشته باشد موي مادرش را بكشد و گونه او را گاز بگيرد .

كودك بايد ياد بگيرد كه به ديگران احترام بگذارد. به بچه هاي يكي دو ساله نبايد امكان و فرصت داده شود كه عمدا اسباب بازيها و وسايل خود را بشكنند و يا دائما ريخت و پاش كنند .در دو سالگي مي توان از كودك انتظار داشت كه در جمع و جور كردن اسباب بازيهايش كمك كند . در سه سالگي بايد او را در انجام كارهاي خانه از جمله چيدن سفره يا خالي كردن سبدهاي كاغذ دخالت داد ، حتي اگر انجام اين كارها وقت زيادي از پدر و مادر نگيرد .

در هفت هشت سالگي بايد كودك هر روز مجموعه اي از كارهاي مفيد را انجام دهد . در نوجواني ، مي تواند داوطلبانه در بيمارستان يا موسسات ديگري كه براي اموزش و فعاليت نوجوانها تاسيس شده اند كار كند .در بحث هاي خانوادگي ، كودكان بايد نگراني پدر و مادرشان را در مورد مسائل جامعه ، ملت و جهان بشنوند . آنها بايد ببيند كه پدر و مادرشان با شركت در گروهها و جوامع محلي براي حل اين مشكلات تلاش مي كند .

در مدارس ، بچه ها فقط نبايد درباره كارهاي بزرگي كه كشورشان انجام داده است ، مطالعه كنند بلكه بايد كاستي ها و اشتباهات آن را هم بدانند . در مدرسه ها بايد كودكاني از نژادها و پيش زمينه هاي خانوادگي و اجتماعي مختلف حضور داشته باشند ، نه اينكه اقليت خاصي در مدرسه باشد ، چون كودكان فقط از طريق زندگي و سازگاري با گروههاي مختلف اجتماعي كنار آمدن با هم را ياد مي گيرند .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

شروع دوران بارداری شروع یک رویا

هدف ازدواج کردن

هدف شما از ازدواج کردن چیست؟

باهوشتر شدن

چگونه در یک گفتگو باهوشتر از آنچه هستید به نظر بیایید!

اصول بهداشت روانی در سازمان

بررسی اصول بهداشت روانی در سازمان

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code