آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

آیا تنبیه لازم است یا خیر ؟

26608 29 بهمن 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت آسان طب » خانواده » آیا تنبیه لازم است یا خیر ؟ همیار آسان طب

آیا تنبیه لازم است ؟ بسياري از پدر و مادر هاي خوب احساس مي كنند كه هر چند وقت يك بار ناچارند فرزندان خود را تنبيه كنند ، ولي بعضي از پدر و مادر ها هم اعتقاد دارند كه بدون نياز به تنبيه مي توانند از پس اداره فرزند خود برآيند .همه ي اينها تا حد زيادي بستگي به اين دارد كه خود پدر و مادر چگونه بار آمده اند .

آیا تنبیه لازم است

آیا تنبیه لازم است ؟ بسياري از پدر و مادر هاي خوب احساس مي كنند كه هر چند وقت يك بار ناچارند فرزندان خود را تنبيه كنند ، ولي بعضي از پدر و مادر ها هم اعتقاد دارند كه بدون نياز به تنبيه مي توانند از پس اداره فرزند خود برآيند .همه ي اينها تا حد زيادي بستگي به اين دارد كه خود پدر و مادر چگونه بار آمده اند . اگر آنها هم گهگاهي به دلايل درستي تنبيه شده اند ، طبيعي است كه توقع داشته باشد ، در موارد مشابه كودكان خود را تنبيه كنند و اگر پدر و مادرشان با راهنمايي هاي مثبت آنها را در مسير صحيح نگه داشته اند ، بديهي است كه حس مي كنند مي توانند همين كار را با فرزندان خود بكنند .

بررسی بیشتر این موضوع که آیا تنبیه لازم است ؟ 

از سوي ديگر ، كودكان زيادي هم هستند كه با آنها رفتار درستي نمي شود . والدين بعضي از آنها ، كودكان را بيش از حد تنبيه مي كنند و والدين برخي ديگر اين كار را نمي كنند . بنابراين نمي توانيم بگوئيم كه آیا تنبیه لازم است ؟  و آيا تنبيه هميشه اثر دارد ، يا فقدان آن مفيد است . همه اينها بستگي به اصالت شيوه انضباطي پدر و مادر دارد .قبل از آن كه درباره تنبيه سخن بيشتري بگوئيم ناچاريم تشخيص بدهيم كه تنبيه عنصر اصلي انضباط نيست بلكه فقط يك ياد آوري كننده قوي است كه نشان مي دهد پدر و مادر به حرفي كه مي زنند به شدت اعتقاد دارند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ما كودكان بسياري را ديده ايم كه دائما سيلي و پس گردني مي خورند و پيوسته از همه چيز محروم مي شوند و باز هم دست از رفتار غلط خود بر نمي دارند .مهمترين عامل انضباط صحيح رشد كردن در يك خانواده عاشق است . خانواده اي كه اعضاي آن دوست داشتن را ياد بگيرند . ما غالبا دلمان مي خواهد مهربان باشيم همچنين دلمان مي خواهد آن ها نيز ما را دوست داشته باشند . ولی آیا تنبیه لازم است ؟

بزهكاران عادتي و هميشگي كساني هستند كه در كودكي آنها را به اندازه كافي دوست نداشته اند . بسياري از آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و يا بر وقوع خشونت ها و شكنجه ها نظارت داشته اند .

كودكان به تدريج و در حدود سه سالگي از چنگ زدن به اموال خود مي كاهند و به شراكت در اسباب بازي خود با ديگر كودكان علاقه نشان مي دند . اين تمايل به اين دليل نيست كه پدر و مادرشان دائما اين نكته را به آنها گوشزد كنند هرچند ممكن است مفيد باشد بلكه به دليل اين است كه آنها نسبت به ديگر كودكان محبت و عاطفه اي را در دل احساس مي كنند و از بودن در كنار آنها لذت مي برند .چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

منبع :

asanteb.com


# # # #

نظرات

*

code