تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

برای کاهش افسردگی فرزندان طلاق راههای متفاوتی وجود دارد . راه حل اين است كه درك كنيد او اكنون به شما چه نيازي دارد و روش تربيتي تان را مناسب با آن تنظيم كنيد .جهت غلبه بر افسردگی فرزندان طلاق با فرزندتان صحبت كنيد و از او دعوت كنيد تا در فعاليت هاي خانوادگي شركت كند .

افسردگی فرزندان طلاق

افسردگی فرزندان طلاق یکی از معضلات طلاق برای فرزندان است که باید هرچه سریعتر ان را کنترل کرد . اگر چه هر فرد ممكن است در هر سني دچار افسردگي شود ، ولي معمولا اين حالت در سالهاي پيش از نوجواني پديد مي آيد .

هنگامي كه كودك با فاجعه اي مانند طلاق رو به رو مي شود ، افسردگي ملايم تا حدي طبيعي است و در سالهاي پيش نوجواني تا حدودي بد اخلاقي نيز رايج است . اما اگر رفتار فرزند شما ناگهان تغيير كند ، براي مدت طولاني بسيار غمگين به نظر بسد و بهتر نشود يا ظاهرا افسردگي او (افسردگی فرزندان طلاق) روز به روز حاد تر گردد بايد براي مشاوره به متخصص مراجعه كنيد .

نشانه های افسردگی فرزندان طلاق

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، افسردگی فرزندان طلاق نشانه های خاص خود را دارد . افسردگي ممكن است فرزندتان را به سوي استفاده از مواد مخدر ، ايجاد مشكلات در منزل و مدرسه و تخليه هيجاني ( بي بند و باري ، معاشرت با افراد ناباب) سوق دهد .اگر فرزندتان اين علائم را دارد به افسردگي دچار شده است :

• ناگهان ساكت تر به نظر مي رسد .

• به شدت بي اشتها و يا پراشتها شده است.

• الگوي خوابش تغيير كرده و خوابيدن برايش دشوار شده است يا بيش از حد مي خوابد .

• خيلي زود به گريه مي افتد .

• بيش از گذشته منزوي و گوشه نشين شده است .

• از دوستان ، خويشاوندان و جمع معاشرانش خود را كنار مي كشد .

• نسبت به چيزها و افرادي كه قبلا برايش لذت بخش و خوشايند بودند ، بي علاقه شده است .

• علاقه ناگهاني و شديدي به شرايط وحشتناك و تاريك و افسرده كننده پيدا كرده است.

• ممكن است گاهي نگاهي رويايي و احساساتي به افسردگي ، بي تفاوتي و خود كشي دارد كه بايد نگران شويد .

راه حل هايي براي درك فرزندتان و کاهش افسردگی فرزندان طلاق

برای کاهش افسردگی فرزندان طلاق راههای متفاوتی وجود دارد . راه حل اين است كه درك كنيد او اكنون به شما چه نيازي دارد و روش تربيتي تان را مناسب با آن تنظيم كنيد .تلاش براي برقراري ارتباط با فرزندي كه خودش را در اتاقش حبس مي كند يا در پاسخ به هر پرسشي مي گويد نمي دانم ، ممكن است شما را فرسوده كند و موجب شود كه بخواهيد دست از طلاق بكشيد . اين كار را نكنيد . جهت غلبه بر افسردگی فرزندان طلاق با فرزندتان صحبت كنيد و از او دعوت كنيد تا در فعاليت هاي خانوادگي شركت كند .

در برابر ميل به تنها رها كردن او مقاومت كنيد . به او بگوييد كه مي دانيد احتمالا در نتيجه ي طلاق رنج مي كشد اما هرگز تسليم نمي شويد ، او را به حال خود رها نمي كنيد و هميشه پشتيبان او خواهيد بود . به هرحال ، او مسئوليت ها و تعهداتي نسبت به شما و خانواده تان دارد و اندوه ، او را معذور نمي كند . چرا به کودکان آرمانگرا نیازمندیم ؟

نسبت به احساسات حقيقي و بيان نشده ي نوجوانتان حساس باشيد تشخيص دهيد كه مخالفت ، انتقاد يا كناره گيري فرزندتان از شما ممكن است واكنش او در برابر احساسات طاقت فرسايش باشد و الزاما واكنشي نسبت به شما يا همسر سابقتان نيست .

منبع :

asanteb.com


# # # #

مطالب پیشنهادی

13 خطر در کمین ازدواج

4 بعد از کارکردهای خانواده

درمان کمردرد بعد از انزال

علت و درمان کمردرد بعد از انزال

لکنت زبان در کودکان

برای لکنت زبان در کودکان چه باید کرد ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code