تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

ابراز وجود مثبت و سالم

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » ابراز وجود مثبت و سالم

ابراز وجود كردن ، نقطه مقابل دل و جرات نداشتن است .ابراز وجود كردن ميزان برابري ميان انسانها را افزايش مي دهد و به ما امكان مي دهد تا به سود خود اقدام كنيم و بدون اضطراب روي پاي خود بايستيم و احساسات خود را صادقانه و با خيالي راحت ابراز كنيم .ابراز وجود كردن تاييد خويشتن به شكلي مثبت است كه در عين حال به حقوق ديگران اجحاف نمي شود .

ابراز وجود

ابراز وجود كردن ، نقطه مقابل دل و جرات نداشتن است . آيا تا به حال اتفاق افتاده است كسي به اصطلاح ، توي صف بزند و به ناحق جلوتر از شما بايستد ؟ آيا براي نه گفتن به كساني كه مي خواهند به هر شكل نظراتشان را به شما تحميل كنند مشكل داريد. رفتار توام با جرات به شما امكان مي دهد تا با رعايت منافع خويش ، روي پاي خود بايستيد و بدون تشويش و به راحتي احساسات صادقانه خود را ابراز كنيد و حق خود را از ديگران مطالبه نماييد .

ابراز وجود مثبت و سالم 

 ابراز وجود كردن از اضطراب احتمالي برخورد با ديگران مي كاهد . اگر روي پاي خود بايستيم و ابراز وجود كنيم بدون توجه به اينكه در حال حاضر در چه شرايطي هستيم از شدت استرس خود مي كاهيم .كسي كه توانايي ابراز وجود و بيان احساسات خود را داردبه راحتي مي تواند درباره طرز زندگي خود تصميم بگيرد ، راهش را خودش انتخاب كند ، قاطعانه جواب نه بدهد ، هميشه مطابق آداب و رسوم عمل نكند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ابراز وجود كردن ميزان برابري ميان انسانها را افزايش مي دهد و به ما امكان مي دهد تا به سود خود اقدام كنيم و بدون اضطراب روي پاي خود بايستيم و احساسات خود را صادقانه و با خيالي راحت ابراز كنيم . به ما امكان مي دهد تا بدون ضايع كردن حق كسي خود را به دست آوريم . روي پاي خود ايستادن يعني بتوانيد در وقت مناسب نه بگوييد .محدوديت هايي براي زمان و نيروي خود در نظر بگيريد ، نسبت به خشم و تحقير ديگران واكنش نشان دهيد و در صورت نياز ، ابراز عقيده كنيد و يا از عقيده مطرح شده دفاع كنيد . ابراز وجود كردن تاييد خويشتن به شكلي مثبت است كه در عين حال به حقوق ديگران اجحاف نمي شود .

از بارزترين جنبه هاي رفتاري هنگام صحبت با اشخاص اين است كه شما كجا را نگاه مي كنيد اگر مستقيم به چشمان وي نگاه كنيد مي توانيد اعتماد به نفس ، شجاعت ، صميمي بودن و هوشياري خود را به وي بفهمانيد ولي بدانيد كه نگريستن به چشمان افراد حد و حدود دارد كه معمولا متناسب با فرهنگ آن جامعه است وبايد رعايت شود .

حالت نشستن و ايستادن ، قدرت نسبي اشخاص را تغيير مي دهد . در شرايطي كه از شما مي خواند براي دفاع از خود روي پاي خود بايستيد و حرفتان را بزنيد . قرار دادن بدن در حالت قائم و پويا و قرار گرفتن رو در رو با شخص مخاطب ميزان ابراز وجود شما را افزايش مي دهد .قرار دادن بدن در حالت انفعالي بي درنگ به مخاطب امتياز مي دهد . طرز استفاده از صدا ، عنصري حياتي در ارتباطات ماست.اثرات خنده ، شادی و شادمانی  بر زندگی ما چیست ؟

كلامي كه با دندانهاي به هم فشرده شده و در حالت عصبانيت بر زبان مي رانيد با پيامي كه در حالت خوش از دهان شما بيرون مي ايد ، تفاوت زيادي دارد . لحن صدا به ساده ترين شكل ممكن ، ذهنيت گوينده را مشخص مي كند .براي انتقال پيام بايد بتوانيد روان صحبت كنيد . لازم نيست كه مدتي طولاني و به سرعت درباره موضوعي سخن بگوييد ، اما اگر ضمن صحبت كردن مكث هاي طولاني بكنيد احتمال خسته شدن كساني كه به حرف هايتان گوش مي دهند ، زياد است .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

افسردگی چگونه درمان می شود؟

بیماری افسردگی را چگونه رفع و درمان کنیم؟

طرز استعمال سیب و خواص سیب

لبخند بزنید

به غریبه ها لبخند بزنید به دلایل زیر!

روانشناسی نحوه خوابیدن

ارتباط نحوه خوابیدن با شخصیت

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code