تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن

درك عقايد و تعبيراتمان در مورد عصبانيت و برخورد با عصبانیت بسيار حياتي است بديهي است كه احساساتمان و به ويژه احساسات حاكي از عصبانيت را تحريف كنند .درمورد برخورد با عصبانیت باید بگوییم يكي از دلايلي كه ما عصبانيت مان را انكار مي كنيم اين است كه آموخته ايم ان را با خشم اشتباه بگيريم . خشم تركيبي از دو احساس است عصبانيت و ترس .

برخورد با عصبانیت

برخورد با عصبانیت  روشهای مخصوص خود را دارد که باید برای ارامش خود و اطرافیان خود از انها اطلاع پیدا کنید . برای برخورد با عصبانیت احساسات مثبت را جمع و احساسات منفي را كم كنيم .ما صدها عاطفه را تجربه مي كنيم و بر روي بسياري از آنها نام احساسات را مي نهيم با اين حال همه آنها مي توانند به چهار احساس ريشه اي رديابي شوند : عصبانيت ، اندوه و ترس و شادي . اغلب سعي مي كنيم سه احساس اول را منفي و آخري ( شادي) را مثبت طبقه بندي كنيم .

نکاتی درباره برخورد با عصبانیت

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، درمورد برخورد با عصبانیت باید بدانید که احساس عصبانيت معمولا نشانه باور به اين است كه چيزي مي خواهد از ما گرفته شود . ما در خانواده ها و در فرهنگ خود پيام هايي آميخته در مورد عصبانيت از طريق مشاهده چگونگي ابراز آن دريافت كرده ايم برخي از افراد از صداي بلند يا لحني عصباني به عنوان رفتار متداول خود براي ابراز عصبانيت استفاده مي كنند .

درك عقايد و تعبيراتمان در مورد عصبانيت  و برخورد با عصبانیت بسيار حياتي است بديهي است كه احساساتمان و به ويژه احساسات حاكي از عصبانيت را تحريف كنند .

ما زماني عصبانيت را تجربه مي كنيم كه عقيده داريم چيزي يا كسي مي تواند از ما گرفته شود . به تدريج كه بيش تر و بيش تر و مكررا به آن مي انديشيم ، مي توانيم افكار ديگري در رابطه با آن شخص يا هر چيز مطرح ديگري به آن بيفزاييم .
هرچه بيشتر به آن مي انديشيم ، عصباني تر مي شويم ، سپس در اثر فكر كردن ، اطلاعاتي را از گذشته و افكاري را در مورد آينده به آن مي افزاييم كه به ترتيب نيت مان را افزايش مي دهد به تدريج كه بيشتر به عصبانيت فكر مي كنيم نه تنها عصبانيتمان بيشتر مي شود بلكه بيشتر احساس خارج از كنترل بودن و ترس مي كنيم هنگام كم كردن اعتماد به نفس ، استفاده از انرژي عصبانيت جهت كمك به ديگران آسان تر خواهد بود .

درمورد برخورد با عصبانیت باید بگوییم يكي از دلايلي كه ما عصبانيت مان را انكار مي كنيم اين است كه آموخته ايم ان را با خشم اشتباه بگيريم . خشم تركيبي از دو احساس است عصبانيت و ترس .

اگر شما موقعيتي ترسناك را تجربه كرده و روي آن ترس تمركز كنيد و ان را ادامه دهيد ، آنگاه به احتمال زياد توسط ترستان سقوط خواهيد كرد و در اثر استفاده از خلاقيت و شعورتان جهت يافتن برنامه اي عملي ناتوان خواهيد شد. استرس نيز سبب خواهد شد اضطراب بيشتري را در زندگي تان احساس كنيد ، همچنين باعث خواهد شد در طول روز احساس دلواپسي و عصبي بودن كنيد . روبرو شدن با اضطرا زماني آسان تر خواهد بود كه درك نماييد اضطراب حقيقي مي تواند به موقعيت يا پيشامد خاصي ارتباط پيدا كند . تیک عصبی در کودکان و نشانه ها ی ان را بشناسید .

در حقيقت اضطراب محض ، اغلب در طبيعت زود گذر است هنگامي كه پيشامد يا موقعيت به پايان رسيده و تكميل شده است اضطراب كاهش مي يابد . بنابراين اگر هر روز و در سراسر طول روز احساس اضطراب مي كنيد ممكن است روال زندگي تان را بر اساس ترس تغيير داده باشيد . حال علت ان مي تواند تجربيات گذشته يا مسايل عاطفي و يا فيزيكي نهفته يا تجربه احساسات حل نشده در طول دوره اي طولاني باشد . به خاطر اين موضوع روي خودتان قضاوت نكنيد اما تنها درك كنيد كه ميان اضطرابي كه در مواقع خاص روي مدهد با زندگي بر پايه ي ترس ، تفاوت وجود دارد .

منبع :

asanteb.com


# # # #

مطالب پیشنهادی

تمام اطلاعات شخصی افراد گروه خونی O

آموزش بند انداختن مو و اصلاح صورت

نکات طلایی برای کنار آمدن با شکست عشقی

با جنبه های زنانگی خود آشنا شوید

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code