تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » احساس خود در موقع خشم را بیان کنید

روش تايم اوت برای بیان احساس خود در موقع خشم زماني موثر مي شود كه خودتان شخصا و با صداي بلند به اطرافيان بگوييد : من احساس مي كنم كه در حال عصباني شدن هستم و قصد دارم اين جا را ترك كنم و سپس آن را انجام دهيد .

احساس خود در موقع خشم

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید . خشم معضلي است كه اگر با آن مقابله نشود همواره به ازدياد و فزوني مي گرايد و هنگامي كه به نقطه اوج رسيد نتايج وخيم و ويران كننده اي به بار مي آورد .

تقريبا تمامي ما خاطره اي از درگيري با يكي از نزديكانمان را به ياد داريم ، هنگامي كه خشم به اين درجه رسيد حتي ديگر قادر نيستيم كه به درستي فكر يا رفتار كنيم ، زيرا در دام خشم خود گرفتار مي شويم و اين عصبانيت زماني فروكش خواهد كرد كه يا احساسات و انرژي فرد تخليه شود و يا اين كه طرف مقابل او را بر سر جاي خود بنشاند كه هر دو مورد نتيجه زيان باري دارد .

روشی برای بیان احساس خود در موقع خشم

استراتژي روش “تايم اوت” برای بیان احساس خود در موقع خشم  بسيار ضروري است و بلافاصله خود را از موقعيتي كه سبب برانگيختگي خشم شما مي شود دور سازيد . اين عمل باعث مي شود كه از ازدياد خشم خود جلوگيري نموده و به شما اين امكان را مي دهد ، كه آن موقعيت را بازنگري نماييد .

روش تايم اوت برای بیان احساس خود در موقع خشم زماني موثر مي شود كه خودتان شخصا و با صداي بلند به اطرافيان بگوييد : من احساس مي كنم كه در حال عصباني شدن هستم و قصد دارم اين جا را ترك كنم و سپس آن را انجام دهيد . با اين احساس ، خود را براي مخاطب توصيف مي كنيد و اين امر سبب به وجود آمدن ارتباطي مستقيم ميان شما و شخص مورد نظر مي گردد .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، وقتي مي گوييد : مي خواهم اينجا را ترك كنم به شنونده خاطر نشان مي سازد كه شما قصد عصباني شدن نداريد . كلمه خواستن به شما گوشزد مي كند كه در حال انتخاب واكنشي مثبت و سازنده هستيد .

قبولاندن اين موضوع به خود كه شما واكنش سازنده را اختيار كرده ايد ، موجب مي شود كه اعتماد به نفس شما در مقابله با خشم بالا برود و اين نكته حائز اهميت است .

شما بايد وضعيت پيش آمده را به مدت يك ساعت رها نماييد اين زمان سبب مي شود كه خونسردي خود را به دست آوريد . يك فعاليت بدني مثبت ، مانند پياده روي ، دويدن اهسته ، نظافت و مرتب كردن منزلتان انجام دهيد ، فعاليت بدني سبب خواهد شد كه مقداري از شدت خشم شما كاسته شود .برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن  را بشناسید .

اطمينان حاصل نماييد فعاليتي كه انجام مي دهيد سازنده و مثبت است . اگر احساس كرديد در حال فكر كردن به موضوعي مي باشيد كه شما را ناراحت كرده با خودتان بگوييد : من احساس مي كنم در حال عصباني شدن هستم و مي خواهم ان را ترك كنم .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

مهارت های مواجه با فشارهای اجتماعی

بیوگرافی ترانه علیدوستی و فعالیتها

راههای جذب خواستگار خوب و مناسب

افراد پارانوئید

افراد پارانوئید دارای چه افکاری هستند؟

پربازدید های روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code