آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید

26612 29 بهمن 1394 روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت آسان طب » روانشناسی » احساس خود در موقع خشم را بیان کنید همیار آسان طب

روش تايم اوت برای بیان احساس خود در موقع خشم زماني موثر مي شود كه خودتان شخصا و با صداي بلند به اطرافيان بگوييد : من احساس مي كنم كه در حال عصباني شدن هستم و قصد دارم اين جا را ترك كنم و سپس آن را انجام دهيد .

احساس خود در موقع خشم

احساس خود در موقع خشم را بیان کنید . خشم معضلي است كه اگر با آن مقابله نشود همواره به ازدياد و فزوني مي گرايد و هنگامي كه به نقطه اوج رسيد نتايج وخيم و ويران كننده اي به بار مي آورد .

تقريبا تمامي ما خاطره اي از درگيري با يكي از نزديكانمان را به ياد داريم ، هنگامي كه خشم به اين درجه رسيد حتي ديگر قادر نيستيم كه به درستي فكر يا رفتار كنيم ، زيرا در دام خشم خود گرفتار مي شويم و اين عصبانيت زماني فروكش خواهد كرد كه يا احساسات و انرژي فرد تخليه شود و يا اين كه طرف مقابل او را بر سر جاي خود بنشاند كه هر دو مورد نتيجه زيان باري دارد .

روشی برای بیان احساس خود در موقع خشم

استراتژي روش “تايم اوت” برای بیان احساس خود در موقع خشم  بسيار ضروري است و بلافاصله خود را از موقعيتي كه سبب برانگيختگي خشم شما مي شود دور سازيد . اين عمل باعث مي شود كه از ازدياد خشم خود جلوگيري نموده و به شما اين امكان را مي دهد ، كه آن موقعيت را بازنگري نماييد .

روش تايم اوت برای بیان احساس خود در موقع خشم زماني موثر مي شود كه خودتان شخصا و با صداي بلند به اطرافيان بگوييد : من احساس مي كنم كه در حال عصباني شدن هستم و قصد دارم اين جا را ترك كنم و سپس آن را انجام دهيد . با اين احساس ، خود را براي مخاطب توصيف مي كنيد و اين امر سبب به وجود آمدن ارتباطي مستقيم ميان شما و شخص مورد نظر مي گردد .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، وقتي مي گوييد : مي خواهم اينجا را ترك كنم به شنونده خاطر نشان مي سازد كه شما قصد عصباني شدن نداريد . كلمه خواستن به شما گوشزد مي كند كه در حال انتخاب واكنشي مثبت و سازنده هستيد .

قبولاندن اين موضوع به خود كه شما واكنش سازنده را اختيار كرده ايد ، موجب مي شود كه اعتماد به نفس شما در مقابله با خشم بالا برود و اين نكته حائز اهميت است .

شما بايد وضعيت پيش آمده را به مدت يك ساعت رها نماييد اين زمان سبب مي شود كه خونسردي خود را به دست آوريد . يك فعاليت بدني مثبت ، مانند پياده روي ، دويدن اهسته ، نظافت و مرتب كردن منزلتان انجام دهيد ، فعاليت بدني سبب خواهد شد كه مقداري از شدت خشم شما كاسته شود .برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن  را بشناسید .

اطمينان حاصل نماييد فعاليتي كه انجام مي دهيد سازنده و مثبت است . اگر احساس كرديد در حال فكر كردن به موضوعي مي باشيد كه شما را ناراحت كرده با خودتان بگوييد : من احساس مي كنم در حال عصباني شدن هستم و مي خواهم ان را ترك كنم .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

نظرات

*

code