تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اثرات خنده ، شادی و شادمانی

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » اثرات خنده ، شادی و شادمانی

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی مي توان فرسخ ها از تنهايي غم انگيز فاصله بگيريم و مسير زندگي خود را از غبار و تيرگي اندوه به سوي سعادت ، خوشبختي و نشاط تغيير جهت دهيم . در اين زمينه اگر براي معالجه ي بيماري افسردگي خود به طبيعت پناه ببريم طبيعت مانند طبيبي دلسوز و خندان ، به ما مي گويد ، معالجه تو فقط خنده و شادي است .

اثرات خنده

اثرات خنده برای بدن ما بسیار زیاد است . خنده بر سلامت چسم و روح ما تاثیرگذار است . همه ما زندگي پرنشاط و شيرين را دوست داريم و آن را علت رشد ، تكامل و تعامل در زندگي مي دانيم و به كاميابي ، سربلندي و موفقيت ابدي ، عشق و علاقه مي ورزيم و خواهان شادي و شادماني خود و جامعه اطراف خويش هستيم .

هر گاه از سختي ها و گرفتاريهاي روزمره زندگي ، بسيار ملول و خسته مي شويم ، در پي رفع و برخورد صحيح با اين مشكلات و رفع آنها هستيم ، در اين زمان ناخوداگاه از آن دور كسي را مي بينيم كه به چهره درهم كشيده و عبوس ما مي خندد و با فرياد بي صدا به ما مي فهماند كه بر مشكلات با خنده و شادي فائق شو و انصافا پس از تخليه روحي توسط خنده و شادي به يك انبساط روحي عميق دست پيدا مي كنيم و نه تنها خود بلكه آينده خانواده و جامعه خويش را تضمين مي نماييم و این از اثرات خنده است .

دیگر اثرات خنده

ار ژرفاي احساسات خويش خنده و شوخي را دست چين نموده و نشاط روحي و رواني را فراسوي بردباري و شكيبايي خود قرار مي دهيم و از فرسودگي خاطر و پژمردگي گلبرگ وجودمان جلوگيري مي كنيم و در پرتو آن به ارامش دروني و بيروني رسيده و مي توانيم به اين خنده وشوخي هاي نشاط برانگيز با افراد و جامعه خويش برقرار كنيم و زمينه گفتگوي سالم و نشست و برخاست هاي فرح انگيز را ايجاد نماييم

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی مي توان فرسخ ها از تنهايي غم انگيز فاصله بگيريم و مسير زندگي خود را از غبار و تيرگي اندوه به سوي سعادت ، خوشبختي و نشاط تغيير جهت دهيم .

در اين زمينه اگر براي معالجه ي بيماري افسردگي خود به طبيعت پناه ببريم طبيعت مانند طبيبي دلسوز و خندان ، به ما مي گويد ، معالجه تو فقط خنده و شادي است .

ارسطو مي گويد: شادماني عبارت است از : پروراندن و رشد و نمود دادن عالي ترين صفات و خصايص انساني است .

شكسپير اديب و نويسنده مشهور، شادماني را در آغوش مهر و محبت جستجو مي كند و مي گويد : شادماني در خانه اي است كه مهر و محبت در آن مسكن دارد . در كنار اين سخنان ، بوريس ساخالوف طبيعت را مادر تمامي شاديها و خوشي ها مي داند و بر اين اساس معتقد است : نشاط و شادماني دارويي است كه طبيعت به رايگان براي مداواي ما در اختيارمان گذارده است . و همه اینها از اثرات خنده است .

پروردگار بزرگ ويژگي رسول خدا ، حضرت محمد (ص) را نرمي و مهرباني دانسته و سنگدلي و قساوت را مايه پراكندگي اطرافيان او مي داند .

حضرت علي (ع) اهل گفتگوهاي شيرين و شوخي و مزاح با اصحاب بود و اين روش را در جذب افراد بهتر مي پسنديدند شوخي هاي ايشان متعادل و هدفمند بود نه آنكه پوچ و بي هدف باشد .

منبع :

asanteb.com

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

وسایل لازم در آشپزخانه

وسایل لازم در آشپزخانه برای تغذیه سالم

با جنبه های زنانگی خود آشنا شوید

درد دل دخترانه و پسرانه مجرد ها

کمردرد التهابی

کمردرد و خلاصی از این درد

پربازدید های روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code