آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

اثرات خنده ، شادی و شادمانی

26613 29 بهمن 1394 روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت آسان طب » روانشناسی » اثرات خنده ، شادی و شادمانی همیار آسان طب

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی مي توان فرسخ ها از تنهايي غم انگيز فاصله بگيريم و مسير زندگي خود را از غبار و تيرگي اندوه به سوي سعادت ، خوشبختي و نشاط تغيير جهت دهيم . در اين زمينه اگر براي معالجه ي بيماري افسردگي خود به طبيعت پناه ببريم طبيعت مانند طبيبي دلسوز و خندان ، به ما مي گويد ، معالجه تو فقط خنده و شادي است .

اثرات خنده

اثرات خنده برای بدن ما بسیار زیاد است . خنده بر سلامت چسم و روح ما تاثیرگذار است . همه ما زندگي پرنشاط و شيرين را دوست داريم و آن را علت رشد ، تكامل و تعامل در زندگي مي دانيم و به كاميابي ، سربلندي و موفقيت ابدي ، عشق و علاقه مي ورزيم و خواهان شادي و شادماني خود و جامعه اطراف خويش هستيم .

هر گاه از سختي ها و گرفتاريهاي روزمره زندگي ، بسيار ملول و خسته مي شويم ، در پي رفع و برخورد صحيح با اين مشكلات و رفع آنها هستيم ، در اين زمان ناخوداگاه از آن دور كسي را مي بينيم كه به چهره درهم كشيده و عبوس ما مي خندد و با فرياد بي صدا به ما مي فهماند كه بر مشكلات با خنده و شادي فائق شو و انصافا پس از تخليه روحي توسط خنده و شادي به يك انبساط روحي عميق دست پيدا مي كنيم و نه تنها خود بلكه آينده خانواده و جامعه خويش را تضمين مي نماييم و این از اثرات خنده است .

دیگر اثرات خنده

ار ژرفاي احساسات خويش خنده و شوخي را دست چين نموده و نشاط روحي و رواني را فراسوي بردباري و شكيبايي خود قرار مي دهيم و از فرسودگي خاطر و پژمردگي گلبرگ وجودمان جلوگيري مي كنيم و در پرتو آن به ارامش دروني و بيروني رسيده و مي توانيم به اين خنده وشوخي هاي نشاط برانگيز با افراد و جامعه خويش برقرار كنيم و زمينه گفتگوي سالم و نشست و برخاست هاي فرح انگيز را ايجاد نماييم

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی مي توان فرسخ ها از تنهايي غم انگيز فاصله بگيريم و مسير زندگي خود را از غبار و تيرگي اندوه به سوي سعادت ، خوشبختي و نشاط تغيير جهت دهيم .

در اين زمينه اگر براي معالجه ي بيماري افسردگي خود به طبيعت پناه ببريم طبيعت مانند طبيبي دلسوز و خندان ، به ما مي گويد ، معالجه تو فقط خنده و شادي است .

ارسطو مي گويد: شادماني عبارت است از : پروراندن و رشد و نمود دادن عالي ترين صفات و خصايص انساني است .

شكسپير اديب و نويسنده مشهور، شادماني را در آغوش مهر و محبت جستجو مي كند و مي گويد : شادماني در خانه اي است كه مهر و محبت در آن مسكن دارد . در كنار اين سخنان ، بوريس ساخالوف طبيعت را مادر تمامي شاديها و خوشي ها مي داند و بر اين اساس معتقد است : نشاط و شادماني دارويي است كه طبيعت به رايگان براي مداواي ما در اختيارمان گذارده است . و همه اینها از اثرات خنده است .

پروردگار بزرگ ويژگي رسول خدا ، حضرت محمد (ص) را نرمي و مهرباني دانسته و سنگدلي و قساوت را مايه پراكندگي اطرافيان او مي داند .

حضرت علي (ع) اهل گفتگوهاي شيرين و شوخي و مزاح با اصحاب بود و اين روش را در جذب افراد بهتر مي پسنديدند شوخي هاي ايشان متعادل و هدفمند بود نه آنكه پوچ و بي هدف باشد .

منبع :

asanteb.com

منبع :

asanteb.com


# # # # #

نظرات

*

code