.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اثرات خنده ، شادی و شادمانی

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » اثرات خنده ، شادی و شادمانی

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی مي توان فرسخ ها از تنهايي غم انگيز فاصله بگيريم و مسير زندگي خود را از غبار و تيرگي اندوه به سوي سعادت ، خوشبختي و نشاط تغيير جهت دهيم . در اين زمينه اگر براي معالجه ي بيماري افسردگي خود به طبيعت پناه ببريم طبيعت مانند طبيبي دلسوز و خندان ، به ما مي گويد ، معالجه تو فقط خنده و شادي است .

اثرات خنده

اثرات خنده برای بدن ما بسیار زیاد است . خنده بر سلامت چسم و روح ما تاثیرگذار است . همه ما زندگی پرنشاط و شیرین را دوست داریم و آن را علت رشد ، تکامل و تعامل در زندگی می دانیم و به کامیابی ، سربلندی و موفقیت ابدی ، عشق و علاقه می ورزیم و خواهان شادی و شادمانی خود و جامعه اطراف خویش هستیم .

هر گاه از سختی ها و گرفتاریهای روزمره زندگی ، بسیار ملول و خسته می شویم ، در پی رفع و برخورد صحیح با این مشکلات و رفع آنها هستیم ، در این زمان ناخوداگاه از آن دور کسی را می بینیم که به چهره درهم کشیده و عبوس ما می خندد و با فریاد بی صدا به ما می فهماند که بر مشکلات با خنده و شادی فائق شو و انصافا پس از تخلیه روحی توسط خنده و شادی به یک انبساط روحی عمیق دست پیدا می کنیم و نه تنها خود بلکه آینده خانواده و جامعه خویش را تضمین می نماییم و این از اثرات خنده است .

اثرات خنده ، شادی و شادمانی

دیگر اثرات خنده

ار ژرفای احساسات خویش خنده و شوخی را دست چین نموده و نشاط روحی و روانی را فراسوی بردباری و شکیبایی خود قرار می دهیم و از فرسودگی خاطر و پژمردگی گلبرگ وجودمان جلوگیری می کنیم و در پرتو آن به ارامش درونی و بیرونی رسیده و می توانیم به این خنده وشوخی های نشاط برانگیز با افراد و جامعه خویش برقرار کنیم و زمینه گفتگوی سالم و نشست و برخاست های فرح انگیز را ایجاد نماییم

از اثرات خنده اینست که با خنده و شادی می توان فرسخ ها از تنهایی غم انگیز فاصله بگیریم و مسیر زندگی خود را از غبار و تیرگی اندوه به سوی سعادت ، خوشبختی و نشاط تغییر جهت دهیم .

در این زمینه اگر برای معالجه ی بیماری افسردگی خود به طبیعت پناه ببریم طبیعت مانند طبیبی دلسوز و خندان ، به ما می گوید ، معالجه تو فقط خنده و شادی است .

ارسطو می گوید: شادمانی عبارت است از : پروراندن و رشد و نمود دادن عالی ترین صفات و خصایص انسانی است .

شکسپیر ادیب و نویسنده مشهور، شادمانی را در آغوش مهر و محبت جستجو می کند و می گوید : شادمانی در خانه ای است که مهر و محبت در آن مسکن دارد . در کنار این سخنان ، بوریس ساخالوف طبیعت را مادر تمامی شادیها و خوشی ها می داند و بر این اساس معتقد است : نشاط و شادمانی دارویی است که طبیعت به رایگان برای مداوای ما در اختیارمان گذارده است . و همه اینها از اثرات خنده است .

پروردگار بزرگ ویژگی رسول خدا ، حضرت محمد (ص) را نرمی و مهربانی دانسته و سنگدلی و قساوت را مایه پراکندگی اطرافیان او می داند .

حضرت علی (ع) اهل گفتگوهای شیرین و شوخی و مزاح با اصحاب بود و این روش را در جذب افراد بهتر می پسندیدند شوخی های ایشان متعادل و هدفمند بود نه آنکه پوچ و بی هدف باشد .

منبع :

asanteb.com

منبع :

asanteb.com


# # # # #

مطالب پیشنهادی

سن بحران میانسالی و یائسگی مردها

جملات موفقیت آمیز و الهام بخش در زندگی

جملات موفقیت آمیز و الهام بخش در زندگی

در کلش آف کلنز :

کلش آف کلنز اعتیاد مسری میاورد

انتخاب بهترین همسر

راه های انتخاب بهترین همسر

پربازدید های روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code