تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

برگ عبایی | گل آسپيديسترا

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » برگ عبایی | گل آسپيديسترا

برگ عبایی مقاومترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان است به طوری که گیاه فولادی نام گرفته !!

برگ عبایی

آسپيديسترا (Aspididtra)(برگ عبایی) متعلق به خانواده سوسن است و داراي تنها هشت گونه از گياهان هميشه سبز آپارتماني و گلخانه اي است. آن ها به آساني داخل آپارتمان و ساختمان رشد نموده و به شرايط آب و هوايي مختلف درون ساختمان مقاوم هستند.حساسيت خاصي به تغييرات نور و دما ندارند.گونه معروف و متداول آن ها A.elatiorاست كه داراي برگ هاي سبز تيره اي نيزه اي دراز و جذابي بوده و به صورت گسترده رشد مي نمايند.هنگام بلوغ گل هاي كوچك غير زينتي فنجان مانندي را توليد مي كند. خاك گلدان را از كمپوست غني انتخاب نموده،خوب آبياري نماييد به خصوص در تابستان و در نور نسبتا ضعيفي قرار دهيد.براي داشتن گياه بزرگتر آن را هرسال به گلدان بزرگتر و خاك تازه منتقل نماييد.در طول سال هر يك يا دو ماه يك بار به آن كود بدهيد.

برگ عبایی مقاومترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان است به طوری که گیاه فولادی نام گرفته برگهایی بلند و کشیده شبیه برگ ذرت و الیاف مقاوم و برنگ سبز تیره است و مستقیما از ساقه های زیر زمینی خارج شده واریته ابلق با برگهایی به رنگ سبز و کرم نیز موجود است اما مقاومت کمتری نسبت به برگ سبز دارد دارای گلهایی بنفش و گود در خاک گلدان است که جنبه ی زینتی ندارد

تکثیر برگ عبایی

براي تكثير گياه برگ عبایی در بهار ريشه گياه را تقسيم نماييد و هر قسمت را باجوانه انتهايي وتعدادي برگ در گلدان و خاك تازه قرار داده وآب و غذا بدهيد. حشرات و عنكبوت هاي كوچك ممكن است به گياه آسيب برسانند و در سطح برگ ها لكه ايجاد نمايند.گاه ممكن است در نتيجه آسيب هاي فيزيولوژيكي نوك برگ ها قهوه اي شده و شكاف ايجاد نمايند.

برگ عبایی در سال های اخیر بدلیل گرایش فروشگاه های گل و گیاه به استفاده از برگ های زیبایش بسیار در بورس تولید پرورش دهندگان گل و گیاه قرار گرفته لذا با توجه به صرفه اقتصادی اینکه گیاه بصورت گلدانی پرورش یابد عبایی را در گلخانه ها بصورت کرت های بزرگ برای استفاده از برگ هایش پرورش می دهند.


#

مطالب پیشنهادی

گیاه بابا آدم ،مفید برای بیماری ایدز

ارتروز گردن

اطلاعات علمی در مورد ارتروز گردن

مثبت نگری

مثبت اندیشی در زندگی روزمره

گیاه جنورا ،گیاهی از هندوستان

پربازدید های گل و گیاه , متفرقه

نظرات شما

*

code