برگ عبایی | گل آسپیدیسترا - آسان طب
دوشنبه 29 آبان 1396
خانه » گل و گیاه » برگ عبایی | گل آسپیدیسترا

برگ عبایی | گل آسپیدیسترا

آسپیدیسترا (Aspididtra)(برگ عبایی) متعلق به خانواده سوسن است و دارای تنها هشت گونه از گیاهان همیشه سبز آپارتمانی و گلخانه ای است. آن ها به آسانی داخل آپارتمان و ساختمان رشد نموده و به شرایط آب و هوایی مختلف درون ساختمان مقاوم هستند.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا چیست ؟

حساسیت خاصی به تغییرات نور و دما ندارند.گونه معروف و متداول آن ها A.elatiorاست که دارای برگ های سبز تیره ای نیزه ای دراز و جذابی بوده و به صورت گسترده رشد می نمایند.هنگام بلوغ گل های کوچک غیر زینتی فنجان مانندی را تولید می کند. خاک گلدان را از کمپوست غنی انتخاب نموده،خوب آبیاری نمایید به خصوص در تابستان و در نور نسبتا ضعیفی قرار دهید.برای داشتن گیاه بزرگتر آن را هرسال به گلدان بزرگتر و خاک تازه منتقل نمایید.در طول سال هر یک یا دو ماه یک بار به آن کود بدهید.

برگ عبایی مقاومترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان است به طوری که گیاه فولادی نام گرفته برگهایی بلند و کشیده شبیه برگ ذرت و الیاف مقاوم و برنگ سبز تیره است و مستقیما از ساقه های زیر زمینی خارج شده واریته ابلق با برگهایی به رنگ سبز و کرم نیز موجود است اما مقاومت کمتری نسبت به برگ سبز دارد دارای گلهایی بنفش و گود در خاک گلدان است که جنبه ی زینتی ندارد.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا چیست ؟

تکثیر برگ عبایی

برای تکثیر گیاه برگ عبایی در بهار ریشه گیاه را تقسیم نمایید و هر قسمت را باجوانه انتهایی وتعدادی برگ در گلدان و خاک تازه قرار داده وآب و غذا بدهید. حشرات و عنکبوت های کوچک ممکن است به گیاه آسیب برسانند و در سطح برگ ها لکه ایجاد نمایند.گاه ممکن است در نتیجه آسیب های فیزیولوژیکی نوک برگ ها قهوه ای شده و شکاف ایجاد نمایند.

برگ عبایی در سال های اخیر بدلیل گرایش فروشگاه های گل و گیاه به استفاده از برگ های زیبایش بسیار در بورس تولید پرورش دهندگان گل و گیاه قرار گرفته لذا با توجه به صرفه اقتصادی اینکه گیاه بصورت گلدانی پرورش یابد عبایی را در گلخانه ها بصورت کرت های بزرگ برای استفاده از برگ هایش پرورش می دهند.

همچنین ببینید

گلهای آپارتمانی تصفیه کننده هوا

معرفی گلهای آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گلهای آپارتمانی تصفیه کننده هوا موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. برخی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code