آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

آگلونما | گل آگلونما

27007 05 اسفند 1394 گل و گیاه , متفرقه آسان طب » گل و گیاه » آگلونما | گل آگلونما آسان طب

آگلونما در حدود چهل گونه گیاه علفى در هند و مالزى دارد كه برخى از آنها به خاطر داشتن برگ هاى ابلق به عنوان گیاه زینتى در گلخانه ها نگهدارى مى شوند

آگلونما

آگلونما (Aglaonema) متعلق به خانواده گل شيپوري و داراي حدود 50 گونه مي باشد. اين گياهان چند ساله هميشه سبز در آپارتمان و گلخانه نگهداري مي شوند. گل هاي آن ها مانند گل شيپوري ايجاد اسپاته زينتي نموده و علاوه بر آن برگ هاي آن ها رنگارنگ است. اختلاط رنگ هاي سبز و سفيد در برگ ها منظره زيبايي را ايجاد مي نمايند.
اين گياهان را در جاي مرطوب ،گرم و سايه قرار دهيد.خاك آن ها را از كمپوست سبك انتخاب نموده و بايستي با نشست كامل باشد و آب درون گلدان باقي نماند. براي رشد بهتر گياه گلدان آن را در گلداني بزرگتر كه محتوي پيت، خزه و يا ورميكولات مي باشد قرار دهيد كه رطوبت بيشتري براي گياه تامين شود. گياه به آبياري كامل و نور كافي نياز دارد ولي نه نور مستقيم .گياه را با كود مايع تغذيه نمائيد. چنانچه نياز به گياه بزرگتر باشد گلدان آن را هر سال يا هر دو سال يك مرتبه تعويض نماييد.

تکثیر گل آگلونما

تكثير آگلونما مي تواند از راه مستقيم گياه و يا از جوانه هاي كوچكتري كه اطراف گياه ايجاد مي شوند صورت گيرد. جوانه ها و يا تقسيمات را با چند برگ متصل به آن ها جدا نموده در جايي گرم و مرطوب در شن يا ماسه بكاريد تا ريشه توليد نمايند. سپس آن ها را به گلدان منتقل نمائيد.اين عمل بهتر است در بهار انجام شود. نگهداري آگلونما درآپارتمان بسيار آسان است. اين گياه معمولا عاري از آفات وبيماري ها مي باشد. آن ها گياهان زينتي ايده آلي را تشكيل مي دهند.

اگر برگهای آگلونما در امتداد رگبرگ زرد شده و لکه های قهوه ای زیر آنها ظاهر شد و یا اینکه زخمهای سفید پنبه ای در زیر برگ یا قاعده آن مشاهده کردید. به این معنی است که یک حشره آفت در حال آسیب رساندن به گیاه است و باید هر دو هفته یکبار با سم نفوذی سمپاشی صورت گیرد خشک شدن و پیچیدگی برگها در تابستان نیز بیانگر گرمی و خشکی هوا است

شیره این گیاه سمی است و باعث سوزش در پوست شده و اگر وارد دهان شود منجر به سوزش دهان ، لب ها ، گلو و زبان میشود


# #

نظرات

*

code