آپوروکاکتوس - آسان طب
چهارشنبه 1 آذر 1396
خانه » گل و گیاه » آپوروکاکتوس

آپوروکاکتوس

جنس آپوروکاکتوس (Aporocactus) متعلق به خانواده کاکتوس ودارای شش گونه است.این گیاهان درون گلخانه ها و همچنین به صورت آویزان در بالکن ودرون آپارتمان پشت پنجره ها که نور کافی داشته با شند خوب رشد می کنند. آن ها نوعی کاکتوس هستند که ساقه ها وانشعابات زیاد وبلند وآویزان را ایجاد می نمایند. آن ها با سرعت زیادی رشد نموده و گل های فراوانی را تولید می کنند.

آپوروکاکتوس

آپوروکاکتوس چیست ؟

 

یکی از گونه های متداول A.flagelliformisبومی مکزیک است که به نام کاکتوس (دم موش)معروف است. این گیاه ساقه های نازک و فراوانی ایجاد نموده که شیار دارند با خار های کوتاه قهوه ای .در طول ساقه گل های زیبا و قرمز لوله ای را در فصل بهار تولید می نمایند.

این گیاهان به خاک غنی که با کمپوست و خاک برگ مخلوط شده نیاز دارند. آن ها را می توان درون گلدان ودرون سبد های آویزان رشد داد. هنگام فصل رشدبه آبیاری منظم و همچنین هر دوهفته یک بار به کود مایع که دارای پتاسیم بالایی باشد نیاز دارند. پس از فصل گلدهی گلدان و خاک آن را تعویض نموده وآن را در جای نسبتا خنک و یا درون گلخانه قرار دهید. در زمستان آبیاری معمول را متوقف نموده لیکن خاک آن را مرطوب نگهدارید و اجازه ندهید دما پایین تراز Cْ5نزول نماید.

تکثیر آپوروکاکتوس

آپوروکاکتوس را می توان از طریق کشت بذر در بهار تکثیر نمود. همچنین گیاه را می توان از طریق قلمه زیاد کرد. قلمه ها بایستی بین ماه های اردیبهشت تا تیر ماه از گیاه ایجاد شوند. قلمه ها را پس از جدا نمودن از گیاه مادر و قبل از آن که به خاک مرطوب برای ایجاد ریشه انتقال دهید، سه روز در فضای باز قرار داده تا رطوبت آن ها کاملا گرفته شود. گاه حشرات ریز ممکن است به گیاه آسیب برسانند ولی معمولا گیاه عاری از بیماری می باشد.

همچنین ببینید

خواص شقایق

شقایق و اثرات شفابخش آن در سلامتی انسان

خواص شقایق یا گل کاسه شکن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code