تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

اپی فيلوم | کاکتوس اپیفيلوم

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » اپی فيلوم | کاکتوس اپیفيلوم

بیشترگیاهانی که اپی فیلوم نامیده میشوند « اپی فیلوم های» واقعی نبوده بلکه دورگ (هیبرید) بوده و گلهایی بسیار زیبا دارندکه دراوایل تابستان پدیدار می شوند. به سبب داشتن گلهایی شبیه به ارکیده، «کاکتوس ارکیده ای» نیز نامیده می شوند.

اپی فيلوم

اپی فيلوم (Epiphyllum) داراي بيش از 20 گونه است و متعلق به خانواده كاكتوس ها مي باشد. آن ها گياهان چند ساله مناسب گلخانه و آپارتمان مي باشند. اين كاكتوس ها داراي ساقه هاي تخت با حواشي موج دار يا گره خورده مي باشند(این گونه همچنین به نام ارکید قرمز مشهور است و با شکوفه های قرمز نارنجی بزر گ که شب و روز باز هستند. با خشکی و در سرما به راحتی جوانه می زند). گل هاي آن ها بزرگ ونمايشي وزنگوله اي شكل مي باشند.رشد و نگاهداري آن ها بسيار آسان است. آن ها داراي هيبريد هاي زيادي با رنگ هاي متنوعي از گل ها بوده كه غالبا به گونه E.akermannii متعلق مي باشند. گل هاي آن ها در اواخر بهار و ابتداي تابستان توليد مي شود. اگر چه اپي فيلوم جزء كاكتوس ها محسوب مي شود ليكن بر خلاف آن ها به بيابان ها و شن زارهاي گرم تعلق ندارد بلكه بومي مناطق جنگلي وگرم و مرطوب آمريكا مي باشد لذا آن را مي توان به آساني درون ساختمان و آپارتمان نگهداري نمود چون به آفتاب مستقيم نياز ندارد. آن را مي توان در جايي كه نور به خوبي بتابد مانند پشت پنجره قرار دارد.

اپی فيلوم

تکثیر اپی فيلوم

اپی فيلوم را در گلدان محتوي مخلوطي از كمپوست و خاك برگ بكاريد. در جايي قرار دهيد كه نور كافي ولي نه مستقيم به آن بتابد و مرتبا در طول فصول رشد آبياري نماييد. درزمستان آبياري را كم كنيد ولي هرگز متوقف نكنيد در زمستان در جاي خنك قرار داده ولي دما نبايستي از Cْ5پايين تر برود. هنگامي كه شروع به گلزايي مي كند با كود مايع كه داراي پتاسيم بالايي است هردو هفته يك بار تغذيه نماييد. اپي فيلوم را مي توان از طريق بذر تكثير نمود ليكن بسياري از هيبريدها بذر توليد نمي كنند.چنانچه بذر موجود باشد آن ها را در ابتداي بهار بكاريد. ساده ترين راه ازدياد اپی فيلوم از طريق ايجاد قلمه است. از انشعابات جانبي در ماه هاي بهار و تابستان قلمه هايي تهيه نموده آن ها را چند روز در هواي آزاد قرار دهيد سپس در گلدان محتوي كمپوست بكاريد، مراقبت نماييد تا ريشه ايجاد نمايند. گلدان ها را به ترتيب كه گياهان بزرگ مي شوند تعويض نماييد.

اپی فيلوم ممکن است مورد تهاجم قارچ و باکتری قرار بگیرد و به صورت پوسیدگی های سفید و سیاه دیده شود .گیاهان آلوده باید نابود شوند . ایجاد سوراخ در ساقه که به علت تفاوت شدید در درجه حرارت از روز به شب و سرد شدن سریع در شب است.آفتاب زدگی که باعث زرد شدن ان ها می شود و باید آن ها را به سایه منتقل کرد تا رنگ سبز خود را به دست آورند.ایجاد مناطق خشک در ساقه که به علت پوسیدگی ریشه ایجاد می شوند

برخي از حشرات به ساقه و ريشه آن ها ممكن است آسيب برسانند و يا ريشه ها به وسيله كرم ها آلوده شوند. برخي از علائم غير عادي در نتيجه حمله ويروس و يا ناهنجاري هاي فيزيولوژيكي ممكن است در گياه پديدار شوند.


# # #

مطالب پیشنهادی

گیاه شفلرا ،گیاهی مقاوم از استرالیا

آشنایی با جک فروت و خواص ضد سرطانی آن

اپونتيا

اپونتيا | کاکتوس اپونتيا

پرورش گل شمعدانی

نحوه پرورش گل شمعدانی معرفی گل شمعدانی

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code