خانه / گل و گیاه / گاستریا | گل گاستریا

گاستریا | گل گاستریا

جنس گاستریا (Gasteria)دارای حدود 70 گونه از گیاهان همیشه سبز و بیشتر گلخانه ای متعلق به خانواده سوسنی ها است.برخی نمونه های آنهامناسب آپارتمان می باشند.برگ های آنهادراز گوش تیز نوک تیز فشرده وبه صورت مارپیچی نظم گرفته اند.گاه برگ هاسبز با لکه های سفید می باشندمانندگونه G.maculata.آنهاکلا گیاهان کوتاهی راتشکیل می دهند.گل های آنها نسبتا کوچک قرمز و لوله ای است که بر روی ساقه گلزایی تولیدمی شوند.

گل گاستریا

انواع گاستریا

گاستریا ی لی لی پوت

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن به 5 تا 8 سانتی متر می رسد که کوچک ترین گونه این جنس است. رگ ها به طول 5 سانتی متر به صورت مارپیچی در اطراف ساقه کوتاهی قرار دارند. برگ ها سبز تیره با لکه های سفید می باشند.

گاستریا ی خالدار

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن در حدود 20 سانتی متر می باشد. برگ ها نواری شکل، به رنگ سبز تیره، با لکه های سفید، به طول 20 سانتی متر که در انتها دارای خار هستند.

گاستریا ی گاوزبانی

بومی آفریقای جنوبی است. ارتفاع آن 15 سانتی متر برگ ها مسطح به رنگ سبز تیره با لکه های خاکستری رنگ، به طول 12 تا 15 سانتی متر، که به طور جفت جفت یکی بر روی دیگری قرار می گیرند.

تکثیر گیاه گاستریا

گاستریا گیاه تابستانی است و در تابستان رشدخوب وظاهر زیبایی را پیدامی کند.آن را درجایی قرار دهید که بیشترین نور را داشته باشد.اگرچه سایه رانیزتحمل می کند. ازدیاد گیاه از طریق بذر امکان پذیر است و هم ازطریق تقسیم گیاه و یا قلمه زدن برگ ها.شما می توانیدبرگ های بالغ رادرتابستان ازبن قطع نموده آنها را در هوای آزاد 3-2 روز قراردهید و سپس آنها را در گلدان حاوی کمپوست بکارید تا ریشه ایجادنمایند سپس آنها را به گلدان های کوچک منتقل نمایید.گیاه ممکن است موردحمله حشرات کوچک قرارگیردوبه برگ ها و ریشه آسیبب رسانند لیکن گاستریا معمولا عاری از بیماری های گیاهی است .

درباره ی آسان طب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code