تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

حسن یوسف | انواع گل حسن یوسف

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » حسن یوسف | انواع گل حسن یوسف

حسن یوسف (Coleus)دارای بیش از 150گونه ومتعلق به خانواده نعناعیان است. آنها گیاهان همیشه سبز چند ساله و برای گلخانه و آپارتمان مناسب هستند. آنها برای برگ های زینتی و رنگی خود مورد توجه می باشند

حسن یوسف

حسن یوسف (Coleus)دارای بیش از 150گونه ومتعلق به خانواده نعناعیان است.آنها گیاهان همیشه سبز چند ساله و برای گلخانه و آپارتمان مناسب هستند. آنها برای برگ های زینتی و رنگی خود مورد توجه می باشند.یکی از گونه های متداول در گلخانه و آپارتمان C.blumeiاست که به بلندی 50- 40 سانتی متر رشد نموده و گسترش می یابند.برگ های آنها رنگ های متنوعی از سبز و زرد وقرمز ویامخلوطی از آنهارا ایجادمی نمایند.گیاهان بالغ ممکن است گل هایی به رنگ های آبی وسفیدکوچک لوله ای دولبه درساقه گلزایی به صورت سنبله ایجاد نمایند.برای گیاه بهتر با برگ های زینتی زیباتر بهتراست ساقه گلزا را هنوز که کوچک است قطع نمایید.برگ ها ممکن است درنتیجه رشد و تغییرات نور رنگ های متنوعی ازقرمز،قهوه ای،ارغوانی زرد و سفیدوسبز را ایجادنمایند.
گیاهان را در بهار داخل گلدان محتوی کمپوست بکارید.در بهار و تابستان آبیاری منظم نمایید و در نور کافی قراردهید.در زمستان به آبیاری فراوان نیازی نیست لیکن خاک گلدان بایستی مرطوب نگهداشته شود.رنگ های برگ ها در نتیجه سرد شدن هوا عدم نور کافی درپاییز و زمستان ممکن است زیبایی خود را ازدست داده و کمرنگ شوندلیکن با شروع بهار و طولانی شدنروزوبالارفتن دماونور رنگ ها مجددا به صورت بارزی نمایان می شوند.گیاهان به موازاتی که بزرگ میشوند بایستی به گلدان های بزرگتر و خاک تازه منتقل شوند.برای حفظ زیبایی و فرم گیاه جوانه های ساقه های بلندتر را قطع نمایید.گیاه را هر هفته یکبار با کود مایع تغذیه نمایید.

حسن یوسف 2

تکثیر حسن یوسف

برای تکثیر حسن یوسف ازطریق بذر و یا از طریق ایجادقلمه اقدام نمایید.بذررادر اواخرزمستان بکارید.قلمه های آن را یادرابتدای بهار و یا اوایل پاییز از نوک ساقه های رویشی ایجادنمایید.آنهارادرمخلوطی ازپیت و شن کاشته درجای گرم و مرطوب قراردهید تا ریشه ایجاد نمایند سپس آنها را به گلدان های کوچک حاوی پیت انتقال دهید.اگرمایلیدکه گیاه رابرای سال دوم نیزحفظ نمایید بهتر است اواخر زمستان یک هرس سختی بنمایید تاتنها ساقه های اصلی وضخیم باقی بمانند.گیاهان ممکن است موردحمله کرم های خاکی وحشرات قرارگیرند که در این صورت منجربه ریزش برگ هاویاازدست رفتن رنگ های متنوع آنها شود.گیاهان معمولاعاری ازبیماری های گیاهی هستند.

گل حسن یوسف

هرس کردن گل حسن یوسف

حسن یوسف از آن دسته گل‌هاست كه شما را به‌شدت قيچي به دست مي‌كند. به‌خصوص در فصل‌هاي گرم سال اگر رشد مناسب و مطلوبي داشته باشد، شاخه‌ها خيلي سريع سر به بالا مي‌كشند و شما را مجبور مي‌كنند براي حفظ شكل اصلي گلدان، هر دو هفته يك‌بار آن را هرس كنيد. جالب اينكه هرس براي اين گياه بسيار هم ضروري است و رشد آن را بهتر و بيشتر مي‌كند. گل‌هاي حسن‌يوسف جذابيت چنداني ندارند و هرس سرگل‌ها مي‌تواند برگ‌ها را به رشد بيشتر راغب كند.
از جاي بريده شده جوانه‌هاي جانبي شروع به رشد و نمو مي‌كنند و گلدان‌تان هميشه سر حال و در شكل و فرم متقارن و زيبا باقي مي‌ماند. شاخه‌هاي بريده شده به سرعت ريشه مي‌دهند. آنها را در گلدان‌هاي كوچك‌تر بكاريد و به دوستان‌تان هديه بدهيد. چه هديه‌اي بهتر از يك گلدان كوچك حسن یوسف!


# # # # #

مطالب پیشنهادی

گیاه سیکاس و هر آنچه باید بدانید

معرفی کامل گیاه زبرینا و آشنایی با آن

این شما و این هم گیاه بنجامین

گیاه یوکا،مناسب منزل شما

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code