.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بيل برگيا | گل بيل برگيا

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » بيل برگيا | گل بيل برگيا

جنس بيل برگيا (Billbergia) متعلق به خانواده آناناس و داراي حدود 50 گونه و تعداد زيادي هيبريد است. بيل برگيا گياهان هميشه سبزي هستند و غالب آن ها روي گياهان ديگر به صورت اپي فيت رشد مي نمايد

بيل برگيا

جنس بيل برگيا (Billbergia) متعلق به خانواده آناناس و داراي حدود 50 گونه و تعداد زيادي هيبريد است. بيل برگيا گياهان هميشه سبزي هستند و غالب آن ها روي گياهان ديگر به صورت اپي فيت رشد مي نمايد. برخي از آن ها را مي توان در گلخانه و درون آپارتمان و ساختمان رشد داد. يكي از گونه ها با گل هاي بسيار زيبا و برگ هاي گراس مانند كلفتB.pyramidalisاست كه 40-35سانتي متر ارتفاع رشد مي نمايد. برگ هاي گياه نسبتا پهن و به صورت دسته جمعي (Rosette)در پايين گياه قرار دارند. گل ها به صورت سنبله كوتاهي از وسط برگ ها رشد نموده و داراي ساقه گلزاي پشم آلودي مي باشد و به وسيله برگ هاي قرمزي احاطه مي شوند. گل هاي قرمز نسبتا كوچك زنگوله مانندي را با حواشي سبز به صورت تجمعات توليد مي نمايد.
خاك گلدان از پيت و خاك برگ و بايستي عاري از آهك و گچ بوده و كمي اسيدي باشد. در فصول رشد مرتبا با كود مايع تغذيه نماييد. برگ ها كه به هم نزديك هستند در وسط مخزني را ايجاد مي نمايند كه بهتر است به وسيله آب پر شود. خاك بايستي با زهكشي باشد تا نشست كامل صورت پذيرد.

تکثیر بيل-برگيا-2

تکثیر گیاه بيل برگيا

بهترين راه تكثير بيل برگيا از طريق جوانه هايي است كه از نزديك پايه گياه بالغ توليدمي شوند. اجازه دهيد تا جوانه ها حداقل به اندازه گياه مادر رشد نمايند. سپس آن ها را از نزديك ساقه اصلي گياه مادر قطع نماييد جوانه هاي قطع شده را يك يا دو روز در هواي آزاد قرار دهيد تا از رطوبت آن ها كاسته شود. سپس آن ها را در گلدان و خاك قبلي قرار دهيد و خاك را مرطوب نگه داشته تا جوانه ها ريشه ايجاد نمايند. جوانه ها نبايستي در عمق خاك قرار گيرند (سطحي نشاشوند).


مطالب پیشنهادی

معرفی فلفل زینتی و نگهداری آن

معرفی گیاه برگ انجیری ،یک گیاه مقاوم

معرفی و روش های نگهداری گیاه کروتون

سنبل آبی

سنبل آبی | نگهداری سنبل آبی

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code