تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

پاندانوس | نگهداری گیاه پاندانوس

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » پاندانوس | نگهداری گیاه پاندانوس

جنس پاندانوس (Pandanus)داراي حدود 600 گونه و در خانواده پانداناسه قرار دارد. اين گياهان متعلق به مناطق گرم و مرطوب بوده و به صورت هميشه سبز هستند.

پاندانوس

جنس پاندانوس (Pandanus)داراي حدود 600 گونه و در خانواده پانداناسه قرار دارد. اين گياهان متعلق به مناطق گرم و مرطوب بوده و به صورت هميشه سبز هستند. در شرايط مناسب رشد آن ها زياد بوده و درختچه اي مي شوند. اين گياهان براي برگ هاي زيباي خود كه شبيه آناناس است مورد توجه كشت در گلخانه هستند. برخي از آن ها نيز در آپارتمان كشت مي شوند مانند گونه هاي P.sanderiو P.neitchii.گونه P.sanderiبومي گينه نو است. اين گياه به ارتفاع يك متر و بيشتر رشد مي كند. برگ ها فشرده و گسترده هستند به طوري كه ساقه ديده نمي شود، برگ ها بزرگ سبز ملايم تا حدي خاردار و داراي نوار هاي باريك طلايي هستند و تا بلندي 60 سانتي متر و بيشتر رشد مي كنند.
پاندانوس در شرايط مناسب رشد زيادي مي كند. آن ها را در كمپوست پيت بكاريد در جاي گرم قرار دهيد. اين گياهان به دماي حدود Cْ15-10 در زمستان نياز دارند. در بهار و تابستانبه آب منظم و فراواني نياز دارند و همچنين به جاي مرطوب ليكن در زمستان خاك بايستي تنها مرطوب تنها نگهداشته شود. در تابستان هواي گلخانه و آپارتمان بايستي جريان داشته باشد. از نور مستقيم تابستان دور نگهداريد. درون آپارتمان به خصوص در تابستان گلدان را مي توان درون تشت و سيني بزرگتري كه حاوي آب است قرار داد تا رطوبت بيشتري براي گياه تامين شود. گياه را هر سال در گلدان و خاك جديد قرار دهيد تا هنگامي كه گياه به حد كافي و مناسب بزرگ شود.گياه بالغ چنانچه به حدي بزرگ شود كه ريشه ها گلدان را پر كرده و به آن فشار وارد آورند مجددا آن را تعويض نمايند. جابه جايي گل را در بهار انجام دهيد. در ماه هاي بهار و تابستان گياه را با كود مايع هر 10 روز تا دو هفته يك بار تغذيه نماييد.

پاندانوس

تکثیر پاندانوس

براي ازدياد گياه مي توانيد از جوانه هايي كه در اطراف و پايين آن مي رويند استفاده نماييد. جوانه ها را كه به صورت گياهچه رشد مي كنند در بهار قطع نموده آن ها را در كمپوست بكاريد و در جاي مرطوب و در Cْ24 قرار دهيد تا ريشه توليد نمايند سپس آن ها را به گلدان مناسب حاوي كمپوست و پيت منتقل نماييد.
پاندانوس معمولا عاري از آفات و بيماري هاي گياهي است.


مطالب پیشنهادی

گیاه یوکا،مناسب منزل شما

گیاه حنا و آشنایی با هزاران خواص جالب آن

آموزش قلمه زدن گل یاس در منزل

ارکیده،زیبایی بخش خانه شما

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code