.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

دراسینا مارگیناتا | گیاه دراسنا

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » دراسینا مارگیناتا | گیاه دراسنا

دراسینا (Dracaena) داراي بيش از 40 گونه ازگياهان هميشه سبز است كه گاه به صورت بته اي رشد مي نمايند و متعلق به خانواده آگاو مي باشند.

دراسینا

دراسینا (Dracaena) دارای بیش از 40 گونه ازگیاهان همیشه سبز است که گاه به صورت بته ای رشد می نمایند و متعلق به خانواده آگاو می باشند. این گیاهان برگ های زیبا و نخل مانندی را با رنگ های متنوع ایجاد نموده و گاه به حالت بته ای و درختی رشد می نمایند. آن ها گیاهان ایده آلی برای گلخانه ها هستند. برخی از آن ها نیز مناسب رشد در آپارتمان می باشند.

دراسینا مارگیناتا چیست ؟

یکی از گونه های معروف و متداول D.deremensisاست که بومی مناطق گرم و مرطوب آفریقاست. گیاه دراسینا ممکن است به بیش از یک متر ارتفاع برسد و برگ ها به صورت گسترده رشد کنند. برگ ها گندمی مانند دراز و شمشیری هستند و تابیش از نیم متر رشد می نمایند .برگ ها به رنگ سبز تیره شفاف با نوارهای سفید نقره ای می باشند. در برخی از واریته ها دو نوار سبز در طرفین برگ و یک نوار نقره ای در وسط قرار دارد.

دراسینا را درون گلدان حاوی کمپوست کاشتهو در جای گرم و مرطوب قرار دهید. گیاه به نور زیادی نیاز دارد لیکن نور نبایستی مستقیم به گیاه بتابد. در فصول بهار و تابستان منظما آبیاری کنید لیکن در پاییز آبیاری را کم کرده به طوری که خاک مرطوب نگهداشته شود. چنانچه واریته و یا گونه ای است که مرتبا رشد کرده و بزرگ می شود لازم است همان طور که گیاه بزرگ تر می شود به گلدان های بزرگتری منتقل شود. برخی نمونه ها سرمای زمستان را تا حدC ْ7تحمل می کنند.

دراسینا مارگیناتا

دراسینا مارگیناتا

تکثیر دراسینا

برای ازدیاد گیاه دراسینا می توان از نوک رویشی گیاه و یا از جوانه های اطراف و پایینی ساقه استفاده نمود. آن ها را در مخلوطی از کمپوست و شن بکارید و در جای گرم و مرطوب قرار داده تا ریشه ایجاد نمایند.از ساقه های بدون برگ نیز می توان استفاده نمود. آن ها را به قطعات 7 تا 10 سانتی متر تقسیم نمایید. سپس آن ها را درون کمپوست و شن قرار دهید لیکن آن ها را به طور عمقی در خاک فرو نکنید. آن ها را در جایی مرطوب و گرم قرار داده تا ریشه و برگ های اولی ایجاد نمایند. سپس گیاهچه ها را به کمپوست و گلدان های کوچک منتقل نمایید. برگ های اولیه کاملا سبز هستند لیکن برگ های بعدی که بزرگ تر می شوند در طول چند ماه آینده و رنگی می شوند.

برخی از حشرات کوچک ممکن است به ریشه و یا گیاه آسیب برسانند. همچنین قارچ های تولید کننده لکه در برگ ها ممکن است لکه های قهوه ای در سطح برگ ایجاد نمایند.


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

بلوپرون

بلوپرون | گل میگو

معرفی خواص ضد سرطانی گیاه چریش

اسم و عکس میوه های عجیب و غریب دنیا

اسم و عکس میوه های عجیب و غریب دنیا

آموزش کاشت هویج

آموزش کاشت هویج در منزل

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code