تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

دراسینا مارگیناتا | گیاه دراسنا

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » دراسینا مارگیناتا | گیاه دراسنا

دراسینا (Dracaena) داراي بيش از 40 گونه ازگياهان هميشه سبز است كه گاه به صورت بته اي رشد مي نمايند و متعلق به خانواده آگاو مي باشند.

دراسینا

دراسینا (Dracaena) داراي بيش از 40 گونه ازگياهان هميشه سبز است كه گاه به صورت بته اي رشد مي نمايند و متعلق به خانواده آگاو مي باشند. اين گياهان برگ هاي زيبا و نخل مانندي را با رنگ هاي متنوع ايجاد نموده و گاه به حالت بته اي و درختي رشد مي نمايند. آن ها گياهان ايده آلي براي گلخانه ها هستند. برخي از آن ها نيز مناسب رشد در آپارتمان مي باشند. يكي از گونه هاي معروف و متداول D.deremensisاست كه بومي مناطق گرم و مرطوب آفريقاست. گياه دراسینا ممكن است به بيش از يك متر ارتفاع برسد و برگ ها به صورت گسترده رشد كنند. برگ ها گندمي مانند دراز و شمشيري هستند و تابيش از نيم متر رشد مي نمايند .برگ ها به رنگ سبز تيره شفاف با نوارهاي سفيد نقره اي مي باشند. در برخي از واريته ها دو نوار سبز در طرفين برگ و يك نوار نقره اي در وسط قرار دارد.

دراسينا را درون گلدان حاوي كمپوست كاشتهو در جاي گرم و مرطوب قرار دهيد. گياه به نور زيادي نياز دارد ليكن نور نبايستي مستقيم به گياه بتابد. در فصول بهار و تابستان منظما آبياري كنيد ليكن در پاييز آبياري را كم كرده به طوري كه خاك مرطوب نگهداشته شود. چنانچه واريته و يا گونه اي است كه مرتبا رشد كرده و بزرگ مي شود لازم است همان طور كه گياه بزرگ تر مي شود به گلدان هاي بزرگتري منتقل شود. برخي نمونه ها سرماي زمستان را تا حدC ْ7تحمل مي كنند.

دراسینا2

تکثیر دراسینا

براي ازدياد گياه دراسینا مي توان از نوك رويشي گياه و يا از جوانه هاي اطراف و پاييني ساقه استفاده نمود. آن ها را در مخلوطي از كمپوست و شن بكاريد و در جاي گرم و مرطوب قرار داده تا ريشه ايجاد نمايند.از ساقه هاي بدون برگ نيز مي توان استفاده نمود. آن ها را به قطعات 7 تا 10 سانتي متر تقسيم نماييد. سپس آن ها را درون كمپوست و شن قرار دهيد ليكن آن ها را به طور عمقي در خاك فرو نكنيد. آن ها را در جايي مرطوب و گرم قرار داده تا ريشه و برگ هاي اولي ايجاد نمايند. سپس گياهچه ها را به كمپوست و گلدان هاي كوچك منتقل نماييد. برگ هاي اوليه كاملا سبز هستند ليكن برگ هاي بعدي كه بزرگ تر مي شوند در طول چند ماه آينده و رنگي مي شوند.

برخي از حشرات كوچك ممكن است به ريشه و يا گياه آسيب برسانند. همچنين قارچ هاي توليد كننده لكه در برگ ها ممكن است لكه هاي قهوه اي در سطح برگ ايجاد نمايند.


مطالب پیشنهادی

گیاه سرخس و انواع آن

گل خرگوشک

با گل خرگوشک سرماخوردگی را درمان کنیم

اپونتيا

اپونتيا | کاکتوس اپونتيا

اپی فيلوم

اپی فيلوم | کاکتوس اپیفيلوم

پربازدید های گل و گیاه

نظرات شما

*

code