خانه / تغذیه / هشدار برای استفاده از ماهی تیلاپیا

هشدار برای استفاده از ماهی تیلاپیا

امروزه بسیاری از ما به دنبال تغذیه سالم برای زندگی روزمره خود هستیم،احتمالا در ذهن شما مخاطبان این سوال بوجود آمده است که آیا مصرف ماهی تیلاپیا صحیح است یا نه،اخیرا ماهی تیلاپیا به صورت فیله و بدون تیغ در کشور ما عرضه میشود،ماهی تیلاپیا در شرایط خاصی رشد میکند که ما امکان و شرایط پرورش این ماهی را نداریم،به تازگی شایعاتی مبنی بر اینکه این ماهی باعث التهاب روده،مشکلات قلبی و آلزایمر میشود شنیده ایم، در این مقاله شما با فواید و عوارض مصرف ماهی تیلاپیا آشنا می شوید.

ماهی تیلاپیا،شایعاتی در خصوص ماهی تیلاپیا

به تازگی شایعاتی درباره اینکه ماهی تیلاپیا باعث ابتلا به آلزایمر،مشکلات قلبی و التهاب روده میشود پخش شده است و اینکه نمیتوان آن را در کشور پرورش داد باعث نگرانی برخی از مردم شده است و بیشتر به ما کمک میکند تا این شایعات را باور کنیم اما دلیل اینکه ماهی تیلاپیا در کشور ما پرورش داده نمیشود این است که ماهی تیلاپیا فضای تخم ریزی دیگر آبزیان را اشغال میکند و حالت تهاجمی نسبت به ماهی های بومی دارد پس پرورش آن در آب های آزاد توصیه نمیشود.

مصرف ماهی تیلاپیا از دید متخصصان

حالا به اینکه مصرف ماهی تیلاپیا مورد تایید متخصصان تغذیه هست یا نه میپردازیم،طی تحقیقاتی که متخصصان تغذیه انجام داده اند ماهی تیلاپیا سرشار از پروتیین و امگا 6 است که مصرف آن فقط 1بار در هفته توصیه میشود چراکه ما در طی روز مواد غذایی بسیاری مصرف میکنیم که دارای امگا 6 بالایی میباشند و از سطح بسیار پایینی از امگا 3 برخوردارند،بنابراین توصیه شده 2 بار در هفته مواد غذایی  مصرف کنیم که سطح امگا 3 آنها بالا است.

ماهی تیلاپیا

نکته دیگری که باعث نگرانی میشود همه چیز خوار بودن ماهی تیلاپیا است یعنی امکان دارد این ماهی در آب از لجن ها و فاضلاب درون آب تغذیه کند اما باید گفت این ماهی دارای قسمت تجزیه در انتهای بدن است که می‌تواند این مواد را تجزیه و دفع کند بنابراین چندان جای نگرانی وجود ندارد همچنین این ماهی به سرعت رشد میکند و مدت زمان کوتاهی را درآب بسر میبرد پس امکان تغذیه آن از لجن ها و فاضلاب درون آب کمتر میشود.

ماهی تیلاپیا دارای امگا 6 هست که فواید بسیاری دارد. اما این امگا 6 اگر به مقدار زیاد به بدن برسد سلامتی ما را به خطر می اندازد. پس در مصرف ان باید تعادل را رعایت کنید.

در این بخش مضرات و فواید این ماهی را به شما معرفی کردیم تا بیشتر با ان اشنا شوید.

درباره ی آسان طب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code