تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خنده درمانی و تاثیرات درمانی خنده

مجله پزشکی آسان طب » روانشناسی » خنده درمانی و تاثیرات درمانی خنده

تحقیقات نشان داده است که خنده درمانی در درمان تمام بیماری ها موثر است و میتواند جاگزین مناسبی برای داروهای شیبمایی خطرناک باشد، خنده با بالا بردن سطح سیستم ایمنی بدن باعث میشود که فرد کمتر در معرض بیماری قرار بگیرد و با کاهش استرس میتواند بیماری های عصبی را کنترل و ریشه کن کند،خنده به افراد کمک میکند تا دیر تر عصبی شوند و در هنگام عصبانیت کنترل بیشتری بر روی خود داشته باشند پس برای خندیدن به دنبال دلیل نباشید بخندید تا سالم و شاد بمانید.

خنده درمانی

نتایج تحقیقات نشان میدهد که خنده یکی از بهترین داروهاست، خنده میتواند تمام ژن های انسان را فعال کند، در تحقیقاتی که یک دانشمند ژاپنی درباره خنده درمانی کرده است نتیجه حاصله چنین بوده که ژن ها در حالت تغییر ناپذیر به سر میبرند 90% از ژن های ما در حالت غیر فعال هسنتد و در تولید پروتئین نقش بسیار کمی دارند که برای فعال شدن نیاز به محرک دارند، خنده یکی از این محرک هاست که میتواند انرژی درون DNA را تحریک کرده و در درمان بسیاری از بیماری ها به ما کمک کند، پس میتوان خنده درمانی را یکی از راه های کم هزینه و بی خطر برای درمان بیماری ها در نظر گرفت.

 

تاثیر خنده درمانی در افراد دیابتی و انواع ژن ها

طی آزمایشاتی که بر روی افراد دیابتی انجام شد متوجه شدند که خنده درمانی مقدار گلوکز موجود در خون انسان را پایین میاورد و باید این را بدانید که گلوکز معیار اصلی برای مشخص شدن بیماری دیابت است، در تحقیقات حاصله دریافتند که 23 ژن قابل فعال شدن میباشد که 18 عدد از این ژن ها مسئول واکنش های ایمنی عصبی و چرخه سلولی میباشند، در حال حاضر پزشکان در اغلب کشور هایی که جمعیت آنها بیشتر از سالمندان تشکیل شده است خنده درمانی را برای سالمندان توصیه میکنند چرا که از اکثر بیماری ها در سن بالا جلوگیری کرده یا اگر بیمار باشند آنها را مداوا میکند و همچنین مانند داروهای شیمیایی عوارض مصرف ندارد، در بسیاری از کشورها مراکز خنده درمانی که در این مراکز کمدین ها به مردم آموزش میدهند که چگونه خنده ای عمیق و از ته دل داشته باشند البته مغز انسان تفاوت خنده واقعی و عمیق را از خنده مصنوعی تشخیص نمیدهد اما خنده عمیق تاثیر بیشتری نسبت به خنده مصنوعی دارد. در لحظه ای که شما میخندید 15 عضله صورت شما منقبض میشود

 

تاثیرات خنده درمانی در سلامت روانی و جسمی

 

خنده باعث کاهش استرس، درد و افزایش سطح انرژی بدن میشود،خنده با کاهش سطح ترشح هورمانهای استرس باعث بهبود کارکارد مغز و بالا رفتن سطح ایمنی بدن میشود، استرس به عنوان یکی از عوامل تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن شناخته شده و باعث افزایش پلاکت های خون و فشار خون میشود، خنده درمانی میتواند در درمان مشکلات گوارشی و بالا رفتن قدرت جذب ویتامین ها و هضم مواد غذایی نقش بسزایی داشته باشد و میتواند یکی از راه های درمان یبوست نیز به شمار رود، خنده به افزایش اکسیژن بدن کمک میکند که در نتیجه، این عمل باعث بهبود سریع زخم ها و عملکرد بهتر و سریعتر مغزمیشود،

یکی از عادات غلط ما ایرانیان این است که میگوییم نباید در جمع خندید در صورتی که شرایط خندیدن انسان ها در جمع بیشتر و بهتر است همچنین خنده یک واکنشی است که در انسان ها  سرایت می کند و باعث بهتر شدن روابط اجتماعی میشود، پس بهتر است همیشه بخندید تا هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی سلامتی خود را تضمین کنید، یادمان نرود که خندیدن به مراتب آسانتر از گریه کردن است و نیاز به دلیل و موقعیت خاص ندارد.

خنده درمانی

خنده درمانی بسیاری از بیماری های روحی مثل افسردگی و استرس را درمان می کند. همچنین موجب تسکین درد و بیماری های جسمی خواهد شد.

حتی اگر موضوع خنده داری پیدا نمی کنید تمرین خنده کنید. مثلا جلوی اینه بایستید و بخندید. لازم نیست این خندیدن از ته دل باشد. همین لبخند هم به حال و هوای شما انرژی می دهد.


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی زنانه ی آفرودیت

سیستم لنفاوی چیست ؟

سیستم لنفاوی را بشناسیم

روش های منت کشی و آموزش منت کشی

منت کشی | روش های صحیح منت کشی

تفاوت فتق معده و زخم معده چیست

پربازدید های روانشناسی , سلامت

نظرات شما

*

code