تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

عوارض دیر خوابیدن و ساعات مناسب خواب را بشناسید

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » عوارض دیر خوابیدن و ساعات مناسب خواب را بشناسید

یکی از عوارض دیر خوابیدن در تحقيقي كه در بر روي ۱۱ نفر در دانشگاه پنسيلوانيا انجام شد، سطح HDL خون پایین در اين افراد است. همچنين اين افراد بيشتر از ديگران خروپف مي كنند.با این وجود هنوز هم به دیر خوابیدن ادامه میدهید؟

عوارض دیر خوابیدن

عوارض دیر خوابیدن مبحثی مهم و قابل تامل در تامین سلامتی انسان است چرا که دیر خوابیدن مضرات فراوانی را برای بدن خواهد داشت . در این گزارش از آسان طب سعی کرده ایم به چهار مورد از عوارض دیر خوابیدن اشاره کنیم .

مناسبترین زمان برای خواب شبانه ساعت 22 الی 23 شب است و پس از آن بدن انسان می تواند به خوبی در طول روز به عملکرد خود ادامه دهد. داشتن ساعات خواب منظم و داشتن یک عادت غذایی مناسب ، یکی از موارد بسیار مهم برای حفظ رشد و سلامت بدن است.شب بیداری در طول ساعات شب باعث می شود تا تمام مواد سمی و مضر در درون بدن انسان باقی بماند و بدن نتواند آنها را دفع کند.

همچنین اگر شما به دلایلی مانند بیخوابی شبانه قادر به خواب در ساعت مناسب نیستید ، ما راه چاره شما را در اینجا ( درمان بی خوابی ) گردآوری کرده ایم.

1- تاخیر در ساعت خوابیدن موجب چاقی می شود

از مهمترین عوارض دیر خوابیدن چاقی و اضافه وزن است . كساني كه به طور معمول شب ها زود مي خوابند، نيم ساعت تا يك ساعت بعد از بيدار شدن صبحانه مي خورند. ساعت بیولوژیک بدن ، متابوليسم را تحت تاثير قرار مي دهد و در مقابل كساني كه ديرتر مي خوابند، معمولا در نيمه شب يك وعده غذايي مي خورند. در بررسي انجام شده ۱۱۹ نفر داوطلب چاق كه نيمي ازآن ها معمولي و نيمي ديگر ديرخواب بودند، دسته دوم يعني ديرخواب ها دوبرابر بيش از دسته اول، بعد از ساعت ۸ شب كالري مصرف مي كردند.از طرف ديگر وعده هاي غذايي شب به دليل كم تحركي در طول شب بيشتر ذخيره و باعث اضافه وزن و چاقي مي شود.

2- ديرخواب ها به خروپف مبتلا میشوند!

یکی از عوارض دیر خوابیدن در تحقيقي كه در بر روي ۱۱ نفر در دانشگاه پنسيلوانيا انجام شد، سطح HDL خون پایین در اين افراد است. همچنين اين افراد بيشتر از ديگران خروپف مي كنند. محققان مي گويند اضافه وزن اين افراد مي تواند بر وضعيت گردن تاثير بگذارد و باعث خر و پف شود. همچنين مشخص شد هورمون هاي استرس زا در ديرخواب ها بيشتر از ديگران است.

3- دیر خوابیدن موجب ضعیف شدن حافظه انسان میشود

كساني كه ديروقت به رختخواب مي روند و صبح زود براي رفتن به سر كار بيدار مي شوند، آخرين مرحله خواب يعني REM را ندارند. اين مرحله بر روي ياد آوري خاطرات و حافظه تاثير دارد.

4- درد بیشتر ؛ ثمره دیر خوابیدن

نداشتن خواب عميق آستانه درد را در اين افراد پايين مي آورد. بدن حدود ساعت ۴ صبح مولكول هاي ضد التهاب آزاد مي كند. اين مولكول باعث تسكين درد مي شود. در صورتي كه فرد دير به خواب رفته باشد اين مرحله آزادسازي را نخواهد داشت و در نتيجه درد بيشتري احساس مي كند.

مناسبترین ساعت برای خوابیدن چیست؟

ساعت 21 الی 23 شب زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضرورری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می گیرد و در این ساعات بهتر است بدن در حال آرامش باشد در غیر این صورت بر سلامتی بدن خود اثر منفی گذاشته اید.» ساعت 23 تا ۱ بامداد  عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد در خواب عمیق باشید و از ساعت ۱ تا ۳  بامداد عملیات سم زدایی در کیسه صفرا در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می گیرد.

همچنین از نیمه های شب تا ۴ صبح مغز استخوان ها عملیات خونسازی را انجام می دهند.» ساعت ۳ تا ۵ صبح عملیات سم زدایی در ریه ها اتفاق می افتد و برخی مواقع دیده شده که افراد در این دوران سرفه شدید یا عطسه می کنند.

در ساعت ۵ تا ۷ صبح عملیات سم زدایی در روده بزرگ صورت می گیرد لذا می توانید آن را دفع کنید و باید گفت ساعت ۷ تا ۹ صبح جذب مواد مغذی صورت می گیرد بنابراین بهتر است صبحانه را در این ساعت میل کنید و افرادی که بیمار هستند بهتر است صبحانه را در ساعت شش و نیم صبح میل کنند و افرادی که اصلا صبحانه نمی خورند بایستی عادت خود را تغییر داده و در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح صبحانه میل کنند.» دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب باعث می شود مواد سمی از بدن به موقع و کامل دفع نشود و بازسازی و آمادگی جسمی و مغزی دچار کاستی گردد.

بسیاری از افراد درایام تعطیل تا دیروقت بیدار می مانند و تمام روز را صرف استراحت می نمایند که چنین افرادی بعد از اتمام تعطیلات خود به جای کسب طراوت و تمدد اعصاب با خستگی و دلمردگی بر سر کار خود باز می گردند چرا که اعمال بدن آنها دچار سردرگمی در ابعاد مختلفی گردیده است.»

نکات یادآوری شده در این مقاله از آسان طب را جدی بگیرید ، زندگی چشم اندازی از فرداهاست ، نباید با عادات نامناسب فرداهایمان را تیره کنیم.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علت آبریزش چشم و یا درمان آبریزش چشم

علت آبریزش چشم و یا درمان آبریزش چشم

ارتودنسی در هر سن انجام میگیرد

اقدامات ایمنی سیل مقابله با سیل

اقدامات ایمنی در مقابله با سیل

خواص رب انار و فواید رب انار

خواص رب انار و فواید رب انار چیست ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code