تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با گل و گیاه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آموزش قلمه زدن گل یاس در منزل

مجله پزشکی آسان طب » گل و گیاه » آموزش قلمه زدن گل یاس در منزل

روشهای تکثیر گل یاس بصورت قلمه زدن گل یاس یا خوابانیدن شاخه انجام می شود . قلمه زدن گل یاس باید به صورت اریب زده شود . در هنگام قلمه زدن اگر متوجه شدید شاخه برگدار است برگهای پایینی را جدا کنید . دو سه برگ در بالا کافی است . برای کیفیت بهتر می توانید از هورمون ریشه زایی استفاده نمایید .

قلمه زدن گل یاس

روشهای تکثیر گل یاس بصورت قلمه زدن گل یاس یا خوابانیدن شاخه انجام می شود . گل یاس گل بسیار خوشبویی است که از ان برای ساخت عطر نیز استفاده می شود . همچنین ظاهر ان بسیار زیباست و به مکان مورد نظر زیبایی خواصی می بخشد . گلهای یاس عطر خود را معمولا در تاریکی بهتر رها می کنند  . درنتیجه عطرسازان این گل ها را در شب می چینند . به عطر گل یاس شاه روغن ها نیز می گویند . چون به سختی تهیه می شود و گران است .  گل یاس گل ملی کشور پاکستان می باشد .

قلمه زدن گل یاس در منزل

قلمه زدن گل یاس مراحل گوناگونی دارد که باید ان ها را با دقت انجام داد که  در نهایت گیاه خوبی پدید اید . قلمه زدن گل یاس باید به صورت اریب زده شود . در هنگام قلمه زدن گل یاس اگر متوجه شدید شاخه برگدار است برگهای پایینی را جدا کنید . دو سه برگ در بالا کافی است . برای کیفیت بهتر می توانید از هورمون ریشه زایی استفاده نمایید . حتما به این نکته توجه کنید که قلمه گل یاس چهار یا پنج بند می باشد که برای قلمه زدن باید حداقل یک سوم ان در مکان فرو رود .  مرطوب بودن از شرایط الزامی این عمل می باشد  . به گزارش اسان طب این نکته تا زمان ریشه دار شدن واجب است . بعد از ریشه دار شدن می توانید کم کم از مراتب ابیاری کم کنید . یاداوری میکنیم اجازه دهید مرحله ریشه دهی حدقل با چهار سانت ریشه بخوبی انجام شود وسپس آن را وارد خاک مناسب کنید و بکارید . همچنین بهتر است قلمه را ابتدا در گلدان های کوچک بکارید و بعد از بزرگ شدن گل ان را به گلدانی بزرگتر انتقال دهید .

به گونه ای دیگر بیان میکنیم که در فصل بهار قبل از رویش جوانه ها قلمه زدن گل یاس را اغاز کنید . ابتدا شاخه های قوی تر را انتخاب کرده و ان را درون گونی کنفی به مدت یک هفته در شرایط مرطوب نگه دارید . (حتما همیشه خیس باشد) . سپس هر ساقه را به چند قطعه ده تا بیست سانتی متری تقسیم کنید . هر قلمه باید دارای سه جوانه حداقل باشد . قلمه ها  حدود 6 هفته باید در ماسه و زیر سایه باشند . اما هر روز به ان اب بدهید . در اخر ان را به گلدان مورد نظر انتقال دهیذد .

نکات لازم برای قلمه زدن گل یاس

نکته : برای قلمه زدن گل یاس ابتدا قلمه های هشت تا ده سانتی را تهیه کرده ، سپس ان را تا ارتفاع 5 سانتی متر داخل خاک (مخلوط پیت و شن ) فشار دهید .  گلدان باید از پایین حرارت ملایم ببیند . یک روش پیشنهادی برای این کار قرار دادن ان بر روی رادیاتور (18-20 درجه سلسیوس) می باشد .

برای قلمه زدن گل یاس از ماسه بادی استفاده کنید .

نحوه تکثیر گل یاس باید در شرایط مرطوب  و زهکش (خروجی اب) داشته باشد .

دما و نور غیر مستقیم برای تکثیر این گیاه الزامی است .

 


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

نحوه تهیه ی کوکو سبزی خوشمزه

خواص گوشت مرغ بومی برای داشتن تناسب اندام

سرطان پستان

راههای کشف سرطان پستان

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

پربازدید های گل و گیاه , متفرقه

نظرات شما

*

code