.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواص به لیمو و طرز تهیه چای به لیمو

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص به لیمو و طرز تهیه چای به لیمو

خواص به لیمو بسیار بی نظیر است . بخش دارویی به لیمو برگهای ان هستند که برای بدن بسیار مفیدند. از خواص به لیمو میتوان به درمان سرگیجه ، درمان سردردهای یک طرفه ، درمان سوء هاضمه ، سرماخوردگی و .. اشاره کرد .

خواص به لیمو

خواص به لیمو در مقایسه با دیگر میوه جات بسیار بی نظیر است . ریشه رویش به لیمو در کشورهای آمریکای جنوبی بوده است . همچنین در شمال ایران نیز به لیمو را کشت می کنند . به لیمو از خانواده شاهپسند با ارتفاع سه تا پنج متر میباشد و برگهای ان سبز و کشیده است . به لیمو برای رشد مناسب باید دارای خاک مناسب و رطوبت بالا باشد . به گزارش آسان طب ،  اسانس به لیمو در صنایع غذایی بکار برده می شود و همچنین از آن عطرهای خوشبویی تولید میکنند .

خواص به لیمو چیست ؟

در اصل  بخش دارویی به لیمو برگهای آن هستند که برای بدن بسیار مفیدند. این برگها اخر تابستان گرداوری می شوند . باید بدانید پودر برگ های به لیمو بویی معطر دارند و رنگشان سبز مات است . طعمشان کمی تلخ میباشد و تند است .

از خواص به لیمو میتوان به درمان سرگیجه ، درمان سردردهای یک طرفه ، درمان سوء هاضمه ، سرماخوردگی و .. اشاره کرد . همچنین برای آرامش و تقویت حافظه از به لیمو استفاده می شود . به لیمو برای درمان بی خوابی های شبانه هم موثر است . فقط این تکته مهم را یاداوری میکنیم که در هنگام آبستنی و شیردهی و همچنین کسانی که نارسایی کلیوی دارند نباید از آن استفاده کند . همچنین بصورت موضعی استفاده نشود چون موجب حساسیت پوستی خواهد شد . اکثرا دم کرده گیاه به لیمو را بصورت چای مصرف می کنند .

پس بطور کلی خواص به لیمو شامل  : سوء هاضمه – درد معده – ضد نفخ – مقوی معده – رفع کنندهٔ دردهای عصبی-    تپش قلب-  سردرد-  سر گیجه- حالات عصبی- صداهای مبهم در گوش-  خستگی‌های روحی می باشد .

طرز تهیه چای به لیمو

برای تهیه چای به لیمو یک قاشق غذا خوری از برگ ان را در ظرف مورد نظر ریخته و سپس آب با دمای هشتاد درجه به ان اضافه کنید . بیست دقیقه نیاز است تا چای مورد نظر بخوبی دم بکشد . سپس به ان نبات یا عسل اضافه کنید و ان را نوش جان کنید .

شربت به لیمو ربطی با گیاه به‌لیمو ندارد

* نکته ای که باید بیان کنیم این است که شربت به لیمو با به لیمویی که ما به خواص ان پرداختیم فرق دارد . شربت به لیمو شامل اب لیمو ، اب میوه به و شکر است  و از به لیمو تهیه نمی شود .

خواص به لیمو

خواص به لیمو موضوع این قسمت از مجله ما بود. لطفا اگر در این باره اطلاعات دیگری دارید در بخش نظرات بیان نید تا خوانندگان دیگر از ان استفاده کنند.


# # # # #

مطالب پیشنهادی

دفع سنگ مثانه

دفع سنگ مثانه چگونه است ؟

مزایای شیر مادر برای نوزاد

مزایای شیر مادر برای نوزاد چیست ؟

خاویار

آنچه از خاویار ،گرانترین غذای جهان باید بدانیم

خواص سیب زمینی و فواید سیب زمینی و خاصیت سیب زمینی

گیاهی وحشی به نام سیب زمینی

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code