.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

راه درمان رودل در منزل

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » راه درمان رودل در منزل

رودل نوعی بیماری است که با نشانه های سنگینی سر معده ، معده درد یا دل درد شدید همراه است .برای درمان رودل و رفع سوء هاضمه می توانید رازیانه و تخم رازیانه بخورید . رازیانه را به صورت چای استفاده کنید . بادرنجبویه برای تسهیل در هضم غذا استفاده می شود .

درمان رودل

درمان رودل راههای مختلفی دارد . رودل نوعی بیماری است که با نشانه های سنگینی سر معده ، معده درد یا دل درد شدید همراه است . در واقع به اسپاسم روده ، رودل می گویند . رودل همراه با نفخ معده است  و در اثر پرخوری زیاد و نجویدن غذا حاصل می شود . باید بدانید تجزیه مواد غذایی توسط انزیم ها زمان خاص خود را دارد و به سرعت انجام نمی شود.  به عنوان مثال تجزیه چربی و پروتئین پنج و سه ساعت طول خواهد کشید .

درمان رودل را بشناسید

درمان رودل به این صورت است که اگر رودل ناشی از پرخوری باشد زمان این موضوع را حل می کند . باید صبر کرد تا مواد خورده شده یا هضم شوند یا برگردانده شوند . پیشنهاد میکنیم نبات یا مایعات سبک مصرف کنید . چون همین ها تحریک پذیری معده شخص را ترک می کند . لازم به ذکر است که به گزارش آسان طب  مصرف انواع غذا در یک وعده خون را به سمت معده می کشاند و نتیجه ان خستگی و بی حوصلگی فرد و همچنین مشکلات گوارشی خواهد بود . گاهی (نه همیشه) رودل منجر به استفراغ می شود که این عمل باعث تخلیه مواد اضافی معده می شود . البته اگر تعداد مراتب استفراغ زیاد شد حتما به پزشک مراجعه کنید .

کسانی که رودل کرده اند باید از مصرف غذاهای کنسروی ، غذای تند و کاکائو پرهیز کنند .

روشهای دیگر برای درمان رودل

برای درمان رودل و رفع سوء هاضمه می توانید رازیانه و تخم رازیانه بخورید . رازیانه را به صورت چای استفاده کنید . بادرنجبویه  برای تسهیل در هضم غذا استفاده می شود . زرد چوبه ،  زنجبیل و برگ کندر نیز برای این عمل موثر است .

بسیاری از افراد در هنگام رودل از نوشابه گاز دار استفاده می کنند . همچنین از خاک شیر سبک شده در اب میتوان برای درمان رودل استفاده کرد . به گونه ای که خاکشیر و اب را جوشانده و با نبات به شخص مورد نظر بخورانید . اما به طور کلی باید بعد از رودل چیزی نخورید تا اینکه کم کم غذا هضم شود . تحرک هم داشته باشید .

درمان رودل

در این قسمت با برخی روشهای درمان رودل اشنا شدیم. خاکشیر برای این مشکل بسیار مناسب است. حال برخی ان را با قند میخورند . به طوریکه قبل خوردن ان را در اب خیسانده و میل میکنند.

برخی هم ابتدا روی گاز قند را اب میکنند و سپس اب و خاکشیر را به ان اضافه میکنند که به ان به اصطلاح قنداب سوخته می گویند.


# # # # #

مطالب پیشنهادی

عوارض آموکسی سیلین و تداخل دارویی

خارش پا و بوی بد پا

خارش پا و بوی بد پا

مقابله با مارگزیدگی

اقدام در مقابله با مارگزیدگی

انتخاب غذاها ی مفید رمز سلامتی است

پربازدید های سلامت , متفرقه

نظرات شما

سهیلا (1396/03/23) :

من مدتی هست که احساس رودل کردن دارم و متاسفانه بواسیر هم گرفتم ک خیلی دردناک و غیرقابل تحمله و اجابت مزاج هم دارم ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم.خوابمم خیلی آشفته و نامنظم شده لطفا راهنمایی کنید

همیار آسان طب (1396/03/25) :

پیاده روی خیلی خوبه برای هضم غذا
روغن زیتون خوردن
ماست و گل محمدی
ماست و پودر سنا
خوردن خاکشیر به دو صورت :
یکی اینکه خاکشیر را بکوبین خوب بعدش بهش اب جوشیده اضافه کنید و کمی صبر کنین تا دم بکشه
یکی هم اینکه قند را در کاسه فلزی آب کنید بعد خاکشیر را اضافه کرده و کمی تفت دهید بعد اب جوش را اضافه کنید یکم به تلخی می زنه ولی خیلی خوب
نوشابه گازدارم خوبه
شربت های مختلف مثل منیزیم هیدروکسید ٰ لاکسی ژل و اینام خوبه همه اینها برای درمان رودل استفاده می شه
پیشنهاد می کنم اگه خیلی اذیت می شین حتما برین دکتر

*

code