آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

اموزش ساخت زولبیا در منزل

27471 08 خرداد 1395 تغذیه , مطالب ویژه آسان طب » تغذیه » اموزش ساخت زولبیا در منزل همیار آسان طب

در اولین مراحله برای ساخت زولبیا ماست و نشاسته را ارام با هم ترکیب کنید . سپس منتظر بمانید تا نشاسته و ماست براحتی در هم حل شده و ترکیب شوند . برای اطلاع از بقیه مراحل مقاله زیر را مطالعه کنید .

اموزش ساخت زولبیا

اموزش ساخت زولبیا در منزل بسیار ساده است . فقط کافی است به نکاتی که به ان اشاره میکنیم  دقت کنید . برای تهیه زولبیا به 200 گرم نشاسته ، 180 گرم ماست ، 20 گرم آرد ، یک قاشق سوپخوری زعفران حل شده ، یک دوم قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق سوپخوری آب یا گلاب احتیاج داریم . سپس طبق دستور زیر زولبیا را در منزل تهیه کنید .

اموزش ساخت زولبیا در منزل

در اولین مراحله برای ساخت زولبیا  ماست و نشاسته را ارام با هم ترکیب کنید . سپس منتظر بمانید تا نشاسته و ماست براحتی در هم حل شده و ترکیب شوند .  اکنون باید آرد را به مواد قبلی اضافه کنید . این مواد را آن قدر با مخلوط کن یا همزن یا هرچیز دیگری هم بزنید تا مایعی صاف و یکدست بدست اید . نوبت به اضافه کردن روغن جامد است . پس از ان در حالی که مواد را هم میزنید اب یا گلاب و زعفران را به مواد قبل اضافه کرده و خوب هم بزنید . در نهایت مواد مورد نظر را در قیف بریزید . و جوش شیرین را اضافه کنید .

اکنون در حالی که روغن را در ماهیتابه مورد نظر روی شعله قرار دادید ( اموزش ساخت زولبیا) زولبیا را با قیف در روغن داغ به شکل دلخواه بریزید . و سریعا وقتی یک طرف ان سرخ شد طرف دیگر را سرخ کنید . سپس زولبیا را در شربت مخصوص ان میگذاریم و اجازه می دهیم به مدت 15 دقیقه در این شربت بماند . در اخر ان را در صافی قرار می دهیم .

طرز تهیه شربت برای زولبیا ( اموزش ساخت زولبیا)

مواد لازم برای تهیه شربت زولبیا عبارتند از : دو فنجان شکر ، یک فنجان آب ، 2 قاشق سوپخوری گلاب ، یک قاشق مرباخوری آبلیمو و یک قاشق مربا خوری زعفران حل شده

برای تهیه شربت زولبیا به گزارش آسان طب کافیست آب و شکر را باهم  بجوشانیم . (حرارت ملایم باشد ) . سپس زعفران و گلاب را به ان اضافه کنید  و در نهایت ابلیمو را بریزید . بعد از اینکه چند جوش خورد ان را از روی حرارت ملایم بردارید . نکته ای که لازمست بیان کنیم اینست که برای سرخ کردن زولبیا از روغن جامد استفاده نکنید . چون باعث می شود زولبیا سفت شود .


# # # # # # # # #

نظرات

*

code