آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

طرز تهیه قرمه سبزی جا افتاده و خوشمزه

27502 10 خرداد 1395 تغذیه , متفرقه آسان طب » تغذیه » طرز تهیه قرمه سبزی جا افتاده و خوشمزه همیار آسان طب

در طرز تهیه قرمه سبزی باید در مرحله اول پیاز را خرد کرده و سرخ کنید . (با روغن و مقداری زردچوبه) بعد از طلایی شدن پیاز گوشت و فلفل سیاه را به پیاز اضافه کنید و حدودا سه دقیقه انها را بخوبی تفت داده و ترکیب کنید .

طرز تهیه قرمه سبزی

طرز تهیه قرمه سبزی نکات ریز مخصوص به خود را دارد . قرمه سبزی یکی از غذاهای مشهور ایرانی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد و در مهمانی ها برای پذیرایی از مهمان میتوان این غذا را تهیه کرد . سبزی های قرمه سبزی در طعم این غذا بسیار تاثیر خواهد گذاشت .

طرز تهیه قرمه سبزی ایرانی

برای تهیه قرمه سبزی ابتدا باید مواد اولیه ان را فراهم کنید و سپس به ترتیب مرحله به مرحله ان را بپزید . در زیر به مواد اولیه و طرز تهیه قرمه سبزی اشاره می کنیم :

مواد لازم برای تهیه قرمه سبزی :

*300 گرم گوشت

*یک عدد پیاز متوسط

*200 گرم لوبیا قرمز

*حدود 400 سبزی قرمه سبزی (خرد شود و سپس سرخ شود)

*سبزی قرمه سبزی شامل  تره – گشنیز – جعفری  هر سه به یک مقدار و همچنین اسفناج یک سوم تره

*3 عدد لیمو عمانی

*نمک فلفل سیاه زعفران و زرد چوبه به مقدار کافی

*حدودا دو پارچ آب برای پخت

طرز تهیه قرمه سبزی :

در طرز تهیه قرمه سبزی باید در مرحله اول پیاز را خرد کرده و سرخ کنید . (با روغن و مقداری زردچوبه) بعد از طلایی شدن پیاز گوشت و فلفل سیاه را به پیاز اضافه کنید و حدودا سه دقیقه انها را بخوبی تفت داده و ترکیب کنید .

وقتی از تفت خوردن ان مطمین شدید دو پارچ آب را اضافه کنید . در این مرحله زیر قابلمه را باید زیاد کنید تا اب به جوش بیاید . بعد از جوش امدن زیر ظرف را کم کنید تا به ارامی بپزد . اگر تمایل داشتید در این جا کمی زعفران هم اضافه کنید تا گوشت طعم بهتری بگیرد . البته این کار الزامی نیست .

نکته : در طرز تهیه قرمه سبزی اگر لوبیا زودبپزد ان را از شب قبل خیس کنید و به همراه گوشت اجازه دهید پخته شود . اما اگر میبینید لوبیایتان دیرپز است باید ان را جداگانه بپزید و سپس به مخلوط مورد نظر اضافه کنید .

یک ساعت که از زمان جوش امدن اب گذشت گوشت و لوبیا حدودا نیم پز شده اند . در این مرحله سبزی ها را به آن اضافه میکنیم . یادتان باشد در این مرحله لیمو عمانی هم اضافه کنید . به گزارش آسان طب ،  بسیاری از افراد پوست و تخم لیموعمانی را  قبل اضافه کردن جدا میکنند که طعم تلخی ندهد . اما این کاملا به سلیقه شما مربوط می شود .

بعضی ها سوال می کنند نشانه جا افتادن قرمه سبزی چیست ؟ در پاسخ انها باید بگوییم نشانه جا افتادن قرمه سبزی اینست که اجزای ان از هم جدا نشوند . یعنی آب ته بشقاب برنج نرود و بقیه رو بماند . پس یاداوری میکنیم اگر دیدی اب قرمه سبزی زیاد است زیرش را زیاد کنید تا جوش بیاید و ابش کم شود . در نهایت حدودا پنج دقیقه زیرش را در اخرین درجه کم کنید تا کمی روغن بیندازد .


# # # # # # # #

نظرات

*

code