آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

آب درمانی و مزایای منحصر به فرد

27519 12 خرداد 1395 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » آب درمانی و مزایای منحصر به فرد همیار آسان طب

آب درمانی چیست ؟ آب درمانی یعنی استفاده از آب برای درمان بیماری ، کاهش درد و ارامش روان که این آب درمانی می تواند شامل حرکات نرمشی در آب هم باشد .به دلیل خاصیت فراوانی که آب برای بدن انسان دارد یونانیها ، مصری ها و ایرانیان باستان از آب درمانی برای درمان برخی از بیماری های خود استفاده می کردند .

آب درمانی

 آب درمانی چیست ؟ آب درمانی یعنی استفاده از آب برای درمان بیماری ، کاهش درد و ارامش روان که این آب درمانی می تواند شامل حرکات نرمشی در آب هم باشد .به دلیل خاصیت فراوانی که آب برای بدن انسان دارد  یونانیها ، مصری ها و ایرانیان باستان از آب درمانی برای درمان برخی از بیماری های خود استفاده می کردند .

حتما برایتان تجربه شده است که بعد از ورزش یا مسابقات یا کارهای روزمره وقتی دوش آب گرم می گیرید خستگی تان کمی کم می شود و سرحال می شوید .در آب درمانی شخص بیمار یا ورزشگار میتواند کارهای خاصی را در آب انجام دهد . برای درمان بیماری یا آرامش اعصاب یا رفع خستیگی و ..راه رفتن در اب برای درمان بیماری ها  مناسب است . این کار میتواند توسط مربیان با تجربه و افرادی که تجربه کاری دارند انجام شود .

مزایای آب درمانی چیست ؟

ازمزایای آب درمانی می توان به قیمت مناسب ، سبک شدن وزن در آب ، آرامش اعصاب ، رفع خستگی ، کاهش دردهای موضعی بدن و ..  نام برد .

اب درمانی چگونه خستگی را رفع می کند ؟باید بدانید که وقتی در اب قرار میگیرید تغییراتی در بدن انسان صورت می گیرد .در آب درمانی درجه حرارت بدن با توجه به گرمای آب تغییر می کند . اکثرا دمای بافتهای بدن و عضلات شخص بالا می رود . همچنین در اثر این افزایش حرارت بدن ، سوخت و ساز بدن و متابولسیم بافت ها زیاد خواهد شد . لازم به ذکر است که با بالارفتن حرارت آب عروق و مویرگ ها متسع می شود .افزایش حرارت بدن در آب درمانی سوخت و ساز سلول ها را افزایش می دهد . که در این حین جریان خون در آب گرم نیز بالا می رود .

با توجه به این تغییراتی که ذکر شد اب درمانی نتایج خود را کم کم آشکار می کند . به طور مثال با افزایش جریان خون  مواد زاید بدن سریع دفع خواهد شد  و گرفتگی و اسپاسم های عضلانی از بین خواهد رفت .  به گزارش آسان طب ، در اثر برخورد اب به پوست بدن در اب درمانی گیرنده های عصبی پوست بدن تحریک خواهد شد . این تحریکات بر سیستم مرکزی تاثیر زیادی می گذارد و در نتیجه اثرات اب درمانی کم کم نمایان می شود .

به طور کلی اب درمانی اثرات خاصی در سیستم عصبی ، حریان خون ، سوخت و ساز بدن و ترشح غدد دارد و این تاثیرات در نهایت بر روان شخص منعکس خواهد شد . آب درمانی کاملا بی ضرر است و اثر منفی را بر اعضای بدن نخواهد گذاشت . روشی ساده و طبیعی است  . مسمومیت برای بدن ندارد و در نتیجه نباید نگران استفاده از داروهای سمی باشید . در دسترس و ارزان است  و درد بدن را تسکین می دهد و موجب سلامت اعصاب و روان شخص خواهد شد .

آب درمانی سبب تقویت عضلان ، باز آموزی فعالیت عضلات فلج ، افزایش دامنه حرکتی اندام های بدن و جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات می شود . جلوگیری از پوکی استخوان ، شادابی و نشاط فراوان ، جلوگیری از انحرافات شدید در ستون فقرات ، کارکرد بهتر کلیه ها ، کاهش اسپاسم ها ودردهای عضلانی و .. از دیگر فواید اب درمانی است .برای درمان آرتروز مفاصل ران و زانو ها  ، آب درمانی دامنه حرکات مفصال را افزایش می دهد و در نتیجه درد شخص کاهش می یابد .

 


# # # # # # # # #

نظرات

*

code