.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

عوارض قلیان در چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » عوارض قلیان در چیست ؟

یکی از عوارض قلیان اینست که بعد از 45 دقیقه ، دود ناشی از قلیان باعث می شود که نیکوتین پلاسما ، مونوکسید کربن و ضربات قلب سریعا بالا رود و اسیب جدی به سلامتی انسان می زند . سرطان ریه ، سرطان دهان و مثانه از جمله بیماری های ناشی از کشیدن قلیان است .

عوارض قلیان

عوارض قلیان بسیار جدی و شدید است و برای دو عضو بدن یعنی ریه ها و قلب خطرات قابل توجهی دارد . از بیماریهای ناشی از کشیدن سیگار و قلیان میتوان به سرطان مری ، آمفیزم ، افزایش حملات آسم و سرطان ریه اشاره کرد . بسیاری از افراد با افتخار می گویند ما سیگار نمیکشیم در عوض قلیان می کشیم و قلیان خطرش از سیگار کمتر است . اما باید بیان کنیم طبق تحقیقات بدست آمده  حجم دودی که با کشیدن قلیان وارد بدن انسان می شود ، حدودا ده یا بیست برابر دود سیگار است و خطرناک تر از آن است . پس هر انسانی باید از کشیدن قلیان دوری کند. همچنین به گزارش آسان طب ، هپاتیت ب در اثر کشیدن قلیان (بخاطر شلنگ مشترک یا اضافه کردن الکل به تنباکو) رخ می دهد که در اثر سیگار رخ نمی دهد . ما در این جا نمی گوییم که سیگار بکشید بلکه می گوییم ضررات قلیان چند برابر سیگار است . پس نه سیگار بکشید و نه قلیان .

برخی عوارض قلیان

یکی از عوارض قلیان اینست که بعد از 45 دقیقه ، دود ناشی از قلیان باعث می شود که نیکوتین پلاسما ، مونوکسید کربن و ضربات قلب سریعا بالا رود و اسیب جدی به سلامتی انسان می زند . سرطان ریه ، سرطان دهان و مثانه از جمله بیماری های ناشی از کشیدن قلیان است . همچنین اسانسهایی که به تنباکوهای جدید می زنند موجب حساسیت و سرفه های مزمن همراه با خلط می شود . همچنین بسیاری از افراد می گویند دود قلیان وارد ریه های ما نمی شود بلکه آن را از دهان خود خارج می کنیم .  اما نمی دانند که دود از طریق مخاط دهان و حنجره به بدن بر می گردد . یکی دیگر از عوارض قلیان اینست که اگر فویل مورد استفاده بهداشتی و با کیفیت نباشد  در اثر واکنش با زغال قلیان  منجر به سرطان خواهد شد .

افرادی که قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها و عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند. استفاده از قلیان سبب اختلال در جذب کلسیم ، کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی خواهد شد و در نتیجه پوکی استخوان پدید می اید .

عوارض قلیان بر اسپرم مردان

از عوارض قلیان اینست که میزان اسپرم مردها را کم می کند . قلیان باعث می شود تحرک و عمر اسپرم مردان کاهش پیدا کرده و این عمل سبب تغییرات ژنتیکی خاصی می شود که بر روی بچه دار شدن مرد تاثیر خواهد گذاشت . دلیل این امر وجود فلزاتی مانند سرب ، کبالت ، کروم و .. در قلیان می باشد .

عوارض قلیان

عوارض قلیان برای سلامتی بسیار است. برخی فکر میکنند قلیان نسبت به سیگار عوارض کمتری دارد . در صورتی که این طرز فکر اشتباه است.

قلیان کشیدن حتی میتواند موجب نازایی چه در مردان و چه در زنان شود.

امیدواریم از مطالعه این بخش بهره مند شده باشید.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

معرفی انواع گوناگون پنیر و تاریخچه انواع پنیر

روغن جعفری برای بانوان مفید است

سیب زمینی و برخی دیگر از سبزیجات

سبزیجات (سیب زمینی ، شنگ ، بامیه)

خواص فلفل و فواید فلفل

اطلاعاتی در مورد فواید فلفل

پربازدید های سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code