http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

عوارض قلیان در چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » عوارض قلیان در چیست ؟

یکی از عوارض قلیان اینست که بعد از 45 دقیقه ، دود ناشی از قلیان باعث می شود که نیکوتین پلاسما ، مونوکسید کربن و ضربات قلب سریعا بالا رود و اسیب جدی به سلامتی انسان می زند . سرطان ریه ، سرطان دهان و مثانه از جمله بیماری های ناشی از کشیدن قلیان است .

عوارض قلیان

عوارض قلیان بسیار جدی و شدید است و برای دو عضو بدن یعنی ریه ها و قلب خطرات قابل توجهی دارد . از بیماریهای ناشی از کشیدن سیگار و قلیان میتوان به سرطان مری ، آمفیزم ، افزایش حملات آسم و سرطان ریه اشاره کرد . بسیاری از افراد با افتخار می گویند ما سیگار نمیکشیم در عوض قلیان می کشیم و قلیان خطرش از سیگار کمتر است . اما باید بیان کنیم طبق تحقیقات بدست آمده  حجم دودی که با کشیدن قلیان وارد بدن انسان می شود ، حدودا ده یا بیست برابر دود سیگار است و خطرناک تر از آن است . پس هر انسانی باید از کشیدن قلیان دوری کند. همچنین به گزارش آسان طب ، هپاتیت ب در اثر کشیدن قلیان (بخاطر شلنگ مشترک یا اضافه کردن الکل به تنباکو) رخ می دهد که در اثر سیگار رخ نمی دهد . ما در این جا نمی گوییم که سیگار بکشید بلکه می گوییم ضررات قلیان چند برابر سیگار است . پس نه سیگار بکشید و نه قلیان .

برخی عوارض قلیان

یکی از عوارض قلیان اینست که بعد از 45 دقیقه ، دود ناشی از قلیان باعث می شود که نیکوتین پلاسما ، مونوکسید کربن و ضربات قلب سریعا بالا رود و اسیب جدی به سلامتی انسان می زند . سرطان ریه ، سرطان دهان و مثانه از جمله بیماری های ناشی از کشیدن قلیان است . همچنین اسانسهایی که به تنباکوهای جدید می زنند موجب حساسیت و سرفه های مزمن همراه با خلط می شود . همچنین بسیاری از افراد می گویند دود قلیان وارد ریه های ما نمی شود بلکه آن را از دهان خود خارج می کنیم .  اما نمی دانند که دود از طریق مخاط دهان و حنجره به بدن بر می گردد . یکی دیگر از عوارض قلیان اینست که اگر فویل مورد استفاده بهداشتی و با کیفیت نباشد  در اثر واکنش با زغال قلیان  منجر به سرطان خواهد شد .

افرادی که قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها و عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند. استفاده از قلیان سبب اختلال در جذب کلسیم ، کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی خواهد شد و در نتیجه پوکی استخوان پدید می اید .

عوارض قلیان بر اسپرم مردان

از عوارض قلیان اینست که میزان اسپرم مردها را کم می کند . قلیان باعث می شود تحرک و عمر اسپرم مردان کاهش پیدا کرده و این عمل سبب تغییرات ژنتیکی خاصی می شود که بر روی بچه دار شدن مرد تاثیر خواهد گذاشت . دلیل این امر وجود فلزاتی مانند سرب ، کبالت ، کروم و .. در قلیان می باشد .

عوارض قلیان

عوارض قلیان برای سلامتی بسیار است. برخی فکر میکنند قلیان نسبت به سیگار عوارض کمتری دارد . در صورتی که این طرز فکر اشتباه است.

قلیان کشیدن حتی میتواند موجب نازایی چه در مردان و چه در زنان شود.

امیدواریم از مطالعه این بخش بهره مند شده باشید.


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ضایعات پوستی در بیماری بهجت

ضایعات پوستی در بیماری بهجت

افسردگی چیست ؟

9 داروی رایگان برای درمان افسردگی

خواص اسفناج ; ویتامین A، K، D و E

سرماخوردگی

سرماخوردگی با طب سنتی درمان می شود ؟

پربازدید های سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code